reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

Witam wszystkie nowe staraczki ;-);-)
Co tam Pysiu u ciebie? @ przyszla?
u mnie tempka w gorze, dzien spoźnienia @ i ciagle nadzieja choc mam dziwne bezowe uplawy nie wiem czy to nie zwiastun @ ale testu nie kupilam nie chce tego juz przezywac czekam cierpliwie
a pozatym strasznie pogoda mnie doluje wyszlam z pracy o 16 a zanim do domu zajechalam bylo juz ciemno mokro brrr , do wszystkiego nawet pogoda oplakana , zjadlam obiadek i mi strasznie niedobrze az slabo i goraco na zmiane :crazy: a do tego jutro musze byc w pracy i sie nie wyspie masakra , ma ktos cos na pocieszenie
moze jakis wesoly tekscik

adolfinkoprzylazła wstretna @ wczoraj, załamka , dół poprostu okropny i miałam ochote krzyczeć z wściekłości,:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: ale dzis mi troszke lepiej, :nerd::nerd::nerd:
No nic zaczynam nowy cykl, pierwszy z CLO ( z racji PCO) zobaczymy co sie bedzie działo:confused:.
Trzymam kciuki żeby twoja @ pojawiła sie najwcześniej za 9 miesięcy:-):tak::tak::-).

hej dzewczynki
Ja się melduję, ze żyję.Wiecie u mnie po staremu, tylko okresu nadal nie ma i ciąży tez nie ma.:-:)no:No nic....nic juz nie wiem.
Dziewczynki zbliza się koniec "staraczek 2008" a tu pusty brzuszek...myslalam ze przez ten rok to się jakos zaskoczy;-) a tu nic.....:-(
ale widocznie tak ma byc.... ja wiem ze nic się nie dzieje bez powodu:tak:napewno będziemy miec dzieci:tak:
Najwyej spotkamy się na staraczkach 2009!!!!!!!!;-):-)

bablyss no własnie dla tych, dla których los nie był łaskawy w 2008 roku to moze uśmiechnie sie w 2009 :rofl2::rofl2::rofl2:


dziewczynki nie smuccie sie wszystko bedzie dobrze, ktos tu dobrze powiedzial ze trzeba myslec pozytywnie i wierzyc ze wszystko sie uda,bo wiara czyni cuda:tak:uszy do gory!!! Mam co dla Was, mam nadzieje ze poprawi humor i troche w temacie jest ;-)
wiecie ze w dawnych czasach w Anglii ludzie nie mogli uprawiec seksu bez zgody krola. Musieli sie ubiegac o specjalna zgode.Dostawali wtedy plakietke ktora mieli powiesic na drzwiach kiedy odbywali stosunek. Na plakietce bylo napisane : Fornication Under Consent of the King (cudzolostwo za zgoda krola)= F.U.C.K - to jest pochodzenie tego slowa

Pozdrawiam

owieczka pierwsze słyszę, ale się usmiałam :-D:-D:-D

ja nie od tego... bo ciesze sie maleństwem w brzuszku, ale tak jakos zycie mnie doluje... jak dobrze, ze mozna sie ukochanemu wygadac, zawsze jakos lzej...

zmykam sie polozyc juz, bo padam, a o 22 jeszcze spacer z psem mnie czeka :crazy:

imagination wiesz ile dziewczyn chciało by być w ciazy tak jak ty, ciesz sie tym ile wlezie tak, az na kilomert bedzie widać ,że jestes w ciązy i że jestes z tego powodu najszczęśliwsza na świecie, bo nic takiego szczęscia nie daje jak rodzina, własna rodzina, własne dziecko. Więc nie smuć sie życiem bo z nim to różnie bywa - takie zycie - Główka do góry mamusiu :rolleyes::yes::yes::yes::rolleyes:

A gdzie sie small song podziewa???????????????????????????



Ale pustki na forum HOP HOP jest tam ktoś :eek::oo::eek:
 
Ostatnia edycja:
reklama
ino ja jestem:tak:
Dziewczyny nie ma co sie smutac i dołki czas zakopac....
moze nie narzucę Wam pozytywnego myslebia choc napewno bylo by bardzo wskazane ale przynajmniej nie popadanie w dołki psychiczne. O marzenia trzeba walczyc nawet jesli dopada znięchecenie, smutek, poczucie niesprawiedliwosci.
Wierze ze kazda z WAs doczeka sie tej malej istoty.....i kazdej z Was tego zycze bo to wielka łaska.
Ja dołacze do Was jako starączka 2009 i mam nadzieje ze jesli nie uda sie od razu to optymizmu nie strace:tak:
Buziaki dla Was
 
ino ja jestem:tak:
Dziewczyny nie ma co sie smutac i dołki czas zakopac....
moze nie narzucę Wam pozytywnego myslebia choc napewno bylo by bardzo wskazane ale przynajmniej nie popadanie w dołki psychiczne. O marzenia trzeba walczyc nawet jesli dopada znięchecenie, smutek, poczucie niesprawiedliwosci.
Wierze ze kazda z WAs doczeka sie tej malej istoty.....i kazdej z Was tego zycze bo to wielka łaska.
Ja dołacze do Was jako starączka 2009 i mam nadzieje ze jesli nie uda sie od razu to optymizmu nie strace:tak:
Buziaki dla Was
Czarodziejko, ja tez wierze ze sie nam wszystkim uda i juz niedlugo bedziemy na forum mam oczekujacych na swoje pociechy:-)mam nadzieje ze juz wkrotce to nastapi dla kazdej z nas :tak:musi byc dobrze!!! dobrej nocki wszystkie staraczki, moze wlasnie ta bedzie dla ktorejs z nas ta "zafasolkowana" nocka ;-)
 
Witam!
Jestem tu nowa. W tym miesiacu zaczelismy z mezem po raz pierwszy tak naprawde sie starac (podczas urlopu, bralam antybiotyk, bylismy w Ameryce Poludniowej wiec moze cos sie przestawilo). Od jakiegos czasu obserwuje moje cykle. W jednym nawet mierzylam tempke i wszystko bylo OK, sluz tez byl. Nie wiem dlaczego optymistycznie wierzylam, ze moze sie za pierwszym razem uda. Wyglada na to, ze nic z tego. Zrobilam juz 2 testy (oczywiscie za wczesnie, ale nie moglam sie powstrzymac) i nic. Od tygodnia pobolewa mnie lekko brzuch i jajniki, czego we wczesniejszych cyklach nie zauwazylam. Ale to pewnie w mojej glowie siedzi. Tak wiec czekam na @ z malusienka nadzieja, ze sie nie doczekam...
Pozdrawiam i trzymam za Was kciuki!
 
Dobry wieczór kobitki,,, a może dobranoc:-D
M śpi to ja do komputerka:-)
Byłam dzisiaj u rodzinnego. Doktor dała mi leki które można brać w ciąży, także ewentualna fasolka jest bezpieczna:happy:
Okazało się że bez moich lekarstw dostałam astmatycznego napadu kaszlu w tygodniu i stąd te gardełko tak mnie bolało. Tak kaszlałam, że pękło parę żyłek z krewką w gardle:szok: Teraz musi się to zagoić:sorry2: taki bul dla ciała.......
Witam nowe staraczki:rofl2::rofl2::rofl2::rofl2::rofl2::rofl2::rofl2::rofl2::rofl2::rofl2:
Przeczytałam na necie, ze plamienia występują właśnie w czasie wyrzucenia przez jajnik jajeczka, inaczej też piszą, że jest takie krwawienie niewielkie podczas pęknięcia pęcherzyka co równa sie z tym poprzednim wyjaśnieniem, plamienia tłumaczą też w ten sposób, ze w skutek ruchów, nie pamiętam dokładnie określenia, jajnika który tymi ruchami przesuwa jajeczko może dojść do niewielkiego plamienia.
Tak też oznaczało by to że dzisiaj było u mnie jajeczkowanie - a temperatura? Znalazłam taki opis
[FONT=&quot]U zdrowej kobiety w czasie jajeczkowania ciepłota ciała nieznacznie spada, a następnie podnosi się, często nawet do 37,5C. Przez całą drugą połowę cyklu utrzymuje się na tym poziomie.
Także wszystko wskazuje, ze to był ten dzień!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mam nadziej, ponieważ M mówi że trochę wymęcza sie pracą a tu jeszcze co dwa dni sex!:-D Ale ja mu mówię, ze jak objawy będą nadal to dla pewności, jeszcze ze dwa, trzy razy trza by było powtórzyć:happy2::angry::happy2:

Mari - nie pamiętam, czy pisałaś jakie długie masz cykle. Ja mam naprzemienne tak więc teraz wypada 24 dni. Jajeczkowanie było chyba dzisiaj - 9 dzień cyklu. Także ewentualne testowanie wypadło by mi na 29 listopada. Ewentualny test kupię dopiero po wekendzie. Jak @ nie pojawi sie to może zrobię test3.12. Będzie to 28 dni - to i tak 4 dni po spodziewanej @, ale dla mnie pewniej.

kurczę.... pieczone, tylko nie mogę mówić nic swojemu M, bo nie mogę już patrzeć na jego smutną minę po przyjściu każdej następnej @. Poznaje, bo wówczas śpię w spodenkach i odrazu się dopytuje lub sam sprawdza. Co zrobić, by nie był smutny lub się niedomyślał, szkoda mi chłopiny:sorry2::baffled::-p:dry::dry::dry::dry::dry::dry:
[/FONT]
 
Witam!
Jestem tu nowa. W tym miesiacu zaczelismy z mezem po raz pierwszy tak naprawde sie starac (podczas urlopu, bralam antybiotyk, bylismy w Ameryce Poludniowej wiec moze cos sie przestawilo). Od jakiegos czasu obserwuje moje cykle. W jednym nawet mierzylam tempke i wszystko bylo OK, sluz tez byl. Nie wiem dlaczego optymistycznie wierzylam, ze moze sie za pierwszym razem uda. Wyglada na to, ze nic z tego. Zrobilam juz 2 testy (oczywiscie za wczesnie, ale nie moglam sie powstrzymac) i nic. Od tygodnia pobolewa mnie lekko brzuch i jajniki, czego we wczesniejszych cyklach nie zauwazylam. Ale to pewnie w mojej glowie siedzi. Tak wiec czekam na @ z malusienka nadzieja, ze sie nie doczekam...
Pozdrawiam i trzymam za Was kciuki!

Witaj w szeregach.
Owszem, ze po urlopie mogło się coś poprzestawiać. My raz wyjechaliśmy i @ skończył się jak na zamówienie:-)
Każda z nas tu jednak chciała by zobaczyć okres za co najmniej 9 miesięcy.
Zobaczysz, bywa tu wesoło, czasami można sie wyżalić...:-)
Najlepiej zastosować wszystkie z metod naturalnego planowania: temperatura, śluz, położenie szyjki macicy a dodatkowo bóle piersi. jajników itp....
Raczej mało nas u teraz.
Dobranoc:-):-):-):-):-):-):-)
 
Witaj w szeregach.
Owszem, ze po urlopie mogło się coś poprzestawiać. My raz wyjechaliśmy i @ skończył się jak na zamówienie:-)
Każda z nas tu jednak chciała by zobaczyć okres za co najmniej 9 miesięcy.
Zobaczysz, bywa tu wesoło, czasami można sie wyżalić...:-)
Najlepiej zastosować wszystkie z metod naturalnego planowania: temperatura, śluz, położenie szyjki macicy a dodatkowo bóle piersi. jajników itp....
Raczej mało nas u teraz.
Dobranoc:-):-):-):-):-):-):-)

Dzieki bardzo za slowa otuchy:-)Wiem, to dopiero poczatek i musze uzbroic sie w cierpliwosc. Postanowilam juz, ze bede mierzyc temperature i bardziej przyloze sie do obserwacji polozenia szyjki itd. Czasami obawiam sie, ze mam zbyt krotka faze lutealna, bo mam lekkie plamienia 1 lub 2 dni przed okresem. Moja ma okolo 12 dni (wedlug wykresu temperatury), czyli jest niby w granicy normy.
Nastepne staranko bedzie u nas dopiero za 2 miesiace, bo maz za granica. Pewnie dlatego tak szaleje z tymi testami.
Zycze powodzenia w Twoich staraniach!
Dobranoc:-):-):-)
 
Dzień doberek kochane!:-) Nowy dzionek się zaczął, a ja nie mogłam spać właściwie całą noc:/ Pewnie będę popołudniu odsypiać :dry: Ale nic to- dam radę, chciałabym żeby dzisiejszy dzień był w miarę pozytywny :tak: Planuję urządzić romantyczny wieczór dla mnie i mojego Ł- myślicie że to dobry pomysł? Ha! Głupie pytanie:-D Od kiedy to świece i takie tam są złym pomysłem :-);-):-D

Jarzębinko- w takim razie ja trzymam kciuki za ten poranek, oby okazał się dla Ciebie szczęśliwym i dwukreskowym porankiem!!:-p

Martyna222, imagination, Pysia i inne smutające się- dobrze Wam bodajże Agalotta napisała: jak stare ciotki poprostu!!:wściekła/y: Pamiętajcie że jesteście STARACZKI a nie dołowaczki- a myślę sobie, że dzisiaj to każda Staraczka winna odznaczać się suuuuper humorkiem!! Od rana!! :-D:-D:-D
Zresztą jak juz tu zostało nieraz powiedziane- fasolki przychodzą do tych które się duuuuużo uśmiechają!!:-p a jeżeli fasolka już jest a smutek bierze no to nic innego tylko się wstydzić!! No bo jak to tak- przy fasolci swojej kochanej smutać się i dołować? ;-);-);-)

Owieczka81- pochodzenia słowa "fuck" mnie rozwaliło dokumentnie :-)

Wszystkim testującym dzisiaj życzę rzecz jasna II !!!!!!!!!
A jeśli nawet będzie I (tfu tfu odpukać ale w razie gdyby..) to się NIE ZAŁAMYWAĆ i pomyśleć że fasolki dobrze wiedzą kiedy sie pojawić, no a kolejna szansa już niedługo, bo dni mijają prędko i dni płodne wkrótce znowu nadejdą wraz z nową szansą!

Uuu la la alem się rozpisała :-D
No a teraz moje pytanie za 5 punktów do Was już z samego ranka-
jak się bada szyjkę macicy?? Tzn te wszystkie jej parametry- pozycja, rozwarcie, twardość? Mogłaby mi któraś z Was dokładnie pisac jak mam to zrobić i na co zwracać uwagę? Ja pierwszy raz się spotkałam z czymś takim, nie sądziłam że to ważne w staraniu się o malusiego groszka..:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:
 
Zaglądałam tu z godzinkę temu i cisza;-)
:-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-):-)



Uuu la la alem się rozpisała :-D
No a teraz moje pytanie za 5 punktów do Was już z samego ranka-
jak się bada szyjkę macicy?? Tzn te wszystkie jej parametry- pozycja, rozwarcie, twardość? Mogłaby mi któraś z Was dokładnie pisac jak mam to zrobić i na co zwracać uwagę? Ja pierwszy raz się spotkałam z czymś takim, nie sądziłam że to ważne w staraniu się o malusiego groszka..:zawstydzona/y::zawstydzona/y::zawstydzona/y:

odpowiedź na twe pytanie:
sprawdzam, jest coś w tym prawdy, i przy wykorzystaniu głębokich pozycji zaważysz różnicę w położeniu szyjki macicy, bynajmniej ja wcześniej nie zaważałam a teraz widzę różnicę, niby taki szczegół a tyle przyjemności:-D
Szyjka macicy[edytuj]


Z Wikipedii

Skocz do: nawigacji, szukaj

12 – szyjka macicy


Szyjka macicy (łac. Cervix uteri) – zgrubiała, dolna część mięśniówki macicy. Łączy pochwę z jamą macicy. Dzięki licznym zmarszczeniom sprzyja wydostawaniu się płodu na zewnątrz. Szyjka macicy jest kanałem dla plemników, które je wiedzie z pochwy do macicy.
Szyjka macicy pod wpływem hormonów podlega pewnym zmianom w cyklu miesiączkowym. Zmiany szyjki macicy dostępne są dla kobiety w samobadaniu. Dotykając palcami (badanie palpacyjne) szyjki macicy, może ona sama ocenić zmiany w jej położeniu, konsystencji i stopniu rozwarcia jej zewnętrznego ujścia . W fazie niepłodności szyjka jest twarda i zamknięta. W miarę zbliżania się jajeczkowania ujście otwiera się, odcinek pochwowy szyjki staje się bardziej miękki i unosi się. Po jajeczkowaniu szyjka wraca do stanu sprzed owulacji. Badanie szyjki macicy wykorzystuje się w metodach naturalnego planowania rodziny.
Szyjka macicy wydziela kilka rodzajów śluzu.

Śluz szyjkowy [edytuj]


śluz szyjkowy



Badanie szyjki macicy
1 - miesiączka
2 - twarda szyjka
2 - miękka szyjka
2 - szyjka jest sucha, położona nisko
3 - szyjka jest wilgotna, unosi się
4 - mokra, położona wysoko
5 - macica 6 - szyjka macicy . o O - stopień otwarcia


Wydzielina wytwarzana przez szyjkę macicy, reagując na zmienne poziomy estrogenów i progesteronu. Typ śluzu zależny jest od fazy cyklu miesiączkowego. Zmiana śluzu dotyczy jego konsystencji, wyglądu i odczucia.
Po miesiączce, przy niskim poziomie estrogenów, gęsty i lepki śluz gestagenny zamyka ujście szyjki macicy. W miarę narastania poziomu estrogenów szyjka zostaje pobudzona do wydzielania estrogennego śluzu: najpierw typu L (ang. loaf – bochenek), odpowiedzialnego za tzw. selekcję plemników a następnie wysoce płodnego śluzu typu S (ang. string – sznurek) . Po owulacji śluzy typu L i S zanikają a pojawia się ponownie śluz gestagenozależny.
Ocena parametrów śluzu szyjkowego jest wykorzystywana w metodach naturalnego planowania rodziny.
 
reklama
Niunia dzieki Ci dobra kobieto za oświecenie:-) Będę musiała się w takim razie podszkolić w tej kwestii i wprowadzić w życie:-)

Idę zrobić kawkę- czy szanowne Panie poza mną i niunią już wstały i mają chęć na poranną lekką kawusię z mleczkiem? :-D
 
Do góry