reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Starające się 2008

Dziewczynki macie moze jakieś dokładne karty obserwacji cyklu:confused:

polecam metodę objawowo termiczną
możesz korzystać z programów internetowych, jak np 28dni.pl lub angielski FF
kontrolujesz temperaturę i prowadzić obserwacje śluzu itd
w razie pytań - służę pomocą :) póki co "odpoczywam" od mierzenia temperatury ale od ponad 1,5 roku się obserwuję także jako tako znam temat ;) :)
 
reklama
becia - te badania to badania kontrolne :). Ciążę (szczególnie tak wczesną) może wykryć tylko badanie z krwi betaHCG - wykrywa ciążę najwcześniej 9dni po zapłodnieniu, ale warto ją zrobić później oczywiście (w terminie spodziewanej @).
trzymam kciuki za fasolkę!:)
 
witam po dłuuuuugim weekendzie, zaczęłam nadrabiać czytanie już rano, ale z przerwami, bo jestem w pracy, potem mnie wyrzuciło z inetrnetu, więc teraz zaczynam od przywitania sie a potem nadrobie kolejne stronki...... :tak::-D:tak:

Gratulacje dla nowych mamusiek i ich II kreseczek, bo wiem,że się takowe pojawiły :tak::-D:tak: ja też jak pisałam testowałam 10, ale niestety jedna :no: samotna krecha, choć jest jeszcze nadzieja,że było za wcześnie bo @ nadal brak :tak: a jeżeli wierzyć w oznaki organizmu, w niedzielę 2. XI mogło być zagnieżdzanie, to może jescze troszke czasu potrzeba na II, poczekamy, zobaczymy .... jakby co kolejny test w niedzielę ...........:tak::-D:tak:

zaciskam kciuki za wszystkie staraczki, które testują na dniach i te które rozpoczynaja kolejne cykle, głowa do góry " jutro będzie lepiej, wstanie nowy dzień " :tak::-D:tak::-)
 
Dzięki Ivi. Od kiedy podjęliśmy decyzję o staraniach nie przestaję o tym myśleć. Poprzedni cykl prawie mnie doprowadził do szału. Nie regularna miesiączka to coś strasznego. Ale jak poczytam sobie forum i wiem, że jest "nas" więcej to od razu mi lepiej :)
 
lilu19- wsplczuje to strasznie smutne... jesli moge wyrazic swoja smutna opinie to motor to takie g..wno ze w rekach mlodego szalonego spragnionego przygody chlopaka bardzo latwo o nieszczesliwy przypadek.wielka szkoda mi twego kuzyna! niech sie trzyma w gronie aniolkow.i pozdrowienia dla twojego brata. trzeba na tych naszych polskich drogach miec oczy dookola glowy.

dziewczyny- zapytam jeszcze raz czy owu moze trwac jeden dzien, ewentualnie byl to pierwszy najslilniejszy dzien?

mam jeszcze jedna mysl- czy moglo zdazyc sie ze 10 dnia cyklu zaszlo do zaplodnienia a 7 dni po do ewentualnej implantacji zarodka. bo mnie wychodzi tak ze mialam przytulanka 10 dc a dokladnie po tym po 7 dniach byl ten bardzo silny bol brzucha i ogolnie krzyza promieniujacy w dol, trwal jeden dzien.

prosze odp szczerze co sadzicie, moglo tak byc czy kurcze nakrecam sama siebie....
 
Dzięki Ivi. Od kiedy podjęliśmy decyzję o staraniach nie przestaję o tym myśleć. Poprzedni cykl prawie mnie doprowadził do szału. Nie regularna miesiączka to coś strasznego. Ale jak poczytam sobie forum i wiem, że jest "nas" więcej to od razu mi lepiej :)

jeśli masz nieregularne cykle tym bardziej proponuję obserwacje :) ja po paru cyklach byłam w stanie ze 100% pewnością stwierdzić kiedy dostanę @ (tylko że ja się nie staram jeszcze ;) ). Ale wiedziałam też dokładnie kiedy była owu itd...

dziewczyny- zapytam jeszcze raz czy owu moze trwac jeden dzien, ewentualnie byl to pierwszy najslilniejszy dzien?
owu trwa tylko chwilę :) bo jest to uwolnienie jajeczka (pęknięcie pęcherzyka)

mam jeszcze jedna mysl- czy moglo zdazyc sie ze 10 dnia cyklu zaszlo do zaplodnienia a 7 dni po do ewentualnej implantacji zarodka. bo mnie wychodzi tak ze mialam przytulanka 10 dc a dokladnie po tym po 7 dniach byl ten bardzo silny bol brzucha i ogolnie krzyza promieniujacy w dol, trwal jeden dzien.

prosze odp szczerze co sadzicie, moglo tak byc czy kurcze nakrecam sama siebie....
może tak być,ale nie musi. jeśli masz bardzo krótkie cykle lub jednorazowo Ci się coś "poprzestawiało" to owu może być tak wcześnie...
szczerze? postaraj się z całych siło tym nie myśleć :) dobra książka, jakieś zajęcie skupiające uwagę.. i cierpliwości! jak @ przyjdzie to masz kolejny miesiąc przyjemności ;) a jak nie przyjdzie, to ... mocno trzymam za to kciuki :))
 
Witam kochane staraczki :)

Ogolnie to caly czas sie martwie bojac ze ta wspaniala banka mydlana peknie :sorry2:
Juz chcialabym byc pewna, ze wszystko jest dobrze, ze dzidzia rosnie zdrowa:tak:
ale tej pewnosci nikt nam nie da, wiec zostaje mniec nadzieje

Nie matrw sie Veritaserum,nic zlego nie moze sie stac skoro my tu wszystkie trzymamy mocno kciuki za Twoja dzidzie. :-D:-D:-D

A ja jestem wsciekła:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: niech juz przyjdzie ta cholerna @ i całkowicie pozbawi mnie złudzeń .
Mi wczoraj spadła tempka z 36,80 do 36.60 a dziś się podniosła do 36.75, czuję , ze juz mi jest coraz bardziej goraco , uszy i policzki poprostu mnie palą...:angry::angry::angry:. ( na @)
Wiem ze przyjdzie @ ale jednak dopuki jej nie ma to tli sie we mnie jeszcze iskieerka nadzieli:-:)-:)-(.
Taka jestem gupia - juz myslałam, ze się uda w tym m-cu bo jajeczkowanie było ze zdrowego jajnika, przytulanki przed owu i w trakcie owu i co ta ma znaczyć wszystko...............................................
Pysia, dokladnie wiem co czujesz :-( Mnie juz jest troszeczke lepiej, dzieki naszym staraczkom. Tobie tez tego zycze. Po drugie, jeszcze nie wszystko stracone. Kto wie, moze to objawy na fasolke a nie na @ ( za co trzymam kciuki) :-D

Dziekuje dziewczynki za wyrazy wspolczucia :-(
och to zycie jest niesprawiedliwe i okrutne :angry:
do mnie jeszcze do konca nie dotarlo ze juz niegdy nie zobacze kuzyna :no: nawet na pogrzebie mnie nie bedzie, czego najbardziej nie moge sobie darowac :wściekła/y: i jeszcze wczorajsze slowa mojego brata ze wolalby zeby on zgina przy tym potraceniu a nie ze kamil nie zyje bo przeciez on dopiero poznawal smak doroslego zycia a juz przyszlo mu odejsc do aniolow :-(
NIKT NIE ZNA DNIA ANI GODZINY :baffled:

Ps. dzisiaj robilam test i oczywiscie NOT PREGNANT...
juz sama nie wiem co myslec o tych dwoch cieniech drugiej kreseczki ..... zatestuje jeszcze w weekend.
Lilu, ja wierze w Karme i wiem, ze za kazde cierpienie zostaniesz wynagordzona. Bardzo mi przykro z powodu Twojego kuzyna. Jednak sie nie zalamuj, badz silna bo przeciez mozesz nosic w sobie malenka fasolke :tak:
Czy nam sie w końcu uda zostac rodzicami????? Powoli wątpimy w to coraz bardziej. Za godzine odbieram wyniki nasionka mojego Miśka. Aż sie boje normalnie. A jak sie okaze ze zolnierzyki sa bleee.... mezczyzne zdecydowanie trudniej jest leczyc jak kobiete.

Morelko , jasne ze zostaniecie rodzicami. Tu dziewczyny zawsze powtarzaja, ze wiara czyni cuda. Wiec wierz, ze tak sie stanie. My bedziemy wierzyc z Toba :)

Witam!
Jestem tu nowa. W zasadzie siedzę na stronce już od jakiegoś czasu, ale dopiero teraz postanowiłam się zalogować. Ja staram się już drugi cykl. Przy pierwszym wydarzyło sie chyba coś czego nikomu nie życze. Cykl trwał 46 dni!!! Zdąrzyłam zrobić 3 testy i oczywiście nic! Piersi miałam takie ogromne i wrażliwe że szkoda gadać. Umówiłam się na wizyte do lekarza, no i @ przyszła. Dziś mam 25 dzień cyklu. Tydzień temu byłam u ginekologa i akurat w ten dzień pojawiło się jakieś krwawienie, lekarz powiedziała że to może być owulacja no to ja oczywiście do dzieła!!! Poza tym mam zrobić kilka badań: Toxo IgG, progesteron, prolaktyne i prolaktyne po ociążeniu (cokolwiek to znaczy). Idę jutro. Tak się zastanawiam, że gdyby tak się zdarzyło że jest już fasolka (chociaż z racji przeziębienia objawów narazie żadnych nie widze) to czy przy tych badaniach to się wyjaśni??? Poradzicie coś?:sorry2:
Witaj Becia, bardzo sie ciesze ze jest nas tutaj coraz wiecej :) Niestey nie jestem w stanie nic Ci poradzic na temat hormonow, bo nie mialam z nimi nigdy problemow. Moj problem dotyczy niedroznosci jajodow wiec lipa. :crazy:

becia - te badania to badania kontrolne :). Ciążę (szczególnie tak wczesną) może wykryć tylko badanie z krwi betaHCG - wykrywa ciążę najwcześniej 9dni po zapłodnieniu, ale warto ją zrobić później oczywiście (w terminie spodziewanej @).
trzymam kciuki za fasolkę!:)

Podpisuje sie pod tym co napisala Ivi, nie polecam sie testowac wczesniej niz przed spodziewana @. Latwo mowic, bo ja akurat naleze do osob uzaleznionych od testowania i tydzien przed :szok::-p:-p:-p

witam po dłuuuuugim weekendzie, zaczęłam nadrabiać czytanie już rano, ale z przerwami, bo jestem w pracy, potem mnie wyrzuciło z inetrnetu, więc teraz zaczynam od przywitania sie a potem nadrobie kolejne stronki...... :tak::-D:tak:

Siema Jarzebinko,jakos mi sie wydawalo, ze nie bylo Cie tu wieki :p Trzymam kciuki i za Twoje II kreseczki. :happy2:

Sorry, ze tak sie rozpisalam ale niesamowicie jest mi zawsze przyjemnie kiedy Kropeczka, zadaje sobie tyle trudu by kazdej odpisac. Uwazam, ze jest to niesamowicie mile i dlatego tez bede starala sie tak robic od czasu do czasu :-)
Mam nadzieje, ze o nikim nie zapomnialam :confused:

Mam jeszcze pytanie, czy jest sens mierzyc temperature podczas @ ?

Dzieki i pozdrawiam
 
dziewczyny teraz mały OFF TOPIC dla rozładowania napięcia :))
szukam kompletu garnków na płytę indukcyjną!! tak do 500zł.. może któraś z was może coś polecić? patrzę na allegro i jest ich tyle że się w głowie kręci!:rofl2:
płyta przyjdzie jutro, pierwszy raz będę miała do czynienia z indukcją... :-)
 
reklama
Mam jeszcze pytanie, czy jest sens mierzyc temperature podczas @ ?
jesli zaczynasz dopiero się obserwować, to jak najbardziej jest sens:)
wtedy widzisz jak zachowuje się temperatura podczas @ lub też kiedy/czy zaczyna rosnąć podczas @
Z drugiej strony, ja nigdy nie mierzyłam podczas @ (z lenistwa, chciałam choć te pare dni w cyklu się wyspać bo temp mierzyłam o 5:30 rano... ) ale tak od 5-6 dnia już zdecydowanie termometr szedł w ruch :))
 
Do góry