reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

agalotta ja niesty nie wiem bo jeszcze nie stosowałam testów owu. ale napewno zaraz ci tu dziewczynki napiszą.:sorry:

Miała może któraś z Was ( pytanie do zafasolkowanych lub do mam o ile pamiętają jeszcze), taki gorzkawo metaliczny smak w buzi jako jeden z objawów ciąży? :eek::oo::eek:
no niestety dziewczyny zajete:-(
 
reklama
Martyna222 - ja niestety nie wiem...nie byłam w takiej sytuacji nigdy, ale jeśli ostatnio nie zmieniałas klimatu, nie miałas jakiegoś szczególnego stresu itp. a dotychczas mialas zawsze regularne cykle, to wyjscia są dwa - 1.albo będziesz mamą (test zwykle juz powinien pokazac, ale roznie to bywa - moze u ciebie poprostu jest mniej hormonku i pokaże się w moczu pozniej... - na środowej betce powinno to wyjsc od razu)...2. albo cos Ci sie poprzesatwialo w organizmie...
Wiec kochanie musisz na spokojnie przeczekac jutrzejszy dzien i w srode biegnij na betke z krwi...a potem do lekarza - niezaleznie od wyniku bety - bo z fasolka trzeba sie pokazac, a jesli @ nadal sie nie pojawi i beta pokaze brak fasolki-to tymbardziej idź do ginka zeby zbadal co sie dzieje ze nie ma @.
Trzymam kciuki zeby to byla opcja 1 -czyli fasoka:-)
A od dawna starasz sie o bobasa?

Gemini no jak ty sie w Londynie uchowalas ze nie wiesz o Docklandach ??? zartuje....
A o okolicach Canary Wharf (jubilee line - srebrna linia metra ) slyszalas? To tu jestem;-) choc nie wiem jak dlugo jeszcze... bo własnie szukamy nowego mieszkanka...
Ok napisze Ci pozniej na prywatnego moje namiary - i jakos sie umowimy:-)

Veritaserum - no nie zartuj, ja ci podaje najprostszy sposob na zurawinke! Tak jak gotujesz wode -to tylko wrzucasz ją i cukier i trzmasz na ogniu az zmięknie...Zrobi sie taki pycha gesty kleik -jak konfitura.
A jestes pewna ze nie ma jej tam w sklepach? W Londynie jest baaardzo popularna - szczegolnie przed swiętami, bo jest idealna do pieczonego indyka...- jako - cranberries. Popatrz dokladnie w marketach spozywczych-jestem pewna ze ją kupisz, jak nie swiezą to przynajmniej na stoiskach z orzechami, rodzynkami itp-taką suszoną. do przegryzania jako snack....

Lilu tez bym tak na Twoim miejscu zrobiła-tzn. odczekała do rana i zatestowała! trzymam mocno kciuki!!!!!
Czyli -jutro test robi Lilu, Aga, Emma...czy ktos jeszcze?

A ja wlasnie zrobilam kolejny owulacyjny i znowu -2 kreski, ale jedna bledsza od drugiej, czyli zgodnie z opisem -negatywny...a to moj 16dc....Czy ktos kto sie zna na tym moglby mi jakos zinterpretowac moja temperature i wyniki testow ow.?


 
no niestety dziewczyny zajete:-(
Agalotta - ja kupilam testy owulacyjne i zaczelam robic w tym miesiacu...mierze tez temperature -termometrem elektronicznym, zawsze tym samym, w pochwie - zawsze z rana po przebudzeniu, zanim wstane z łózka - tak trzeba to robic by wyniki były wiarygodne (mozna mierzyc tez w ustach, ale podobno w kazdym miejscu w ustach jest inna, np. pod i nad jezykiem moga byc roznice, wiec najlepiej mierzyc w pochwie - nie wolno pod pacha!) .
A odnosnie testow - na moich piszem, ze nalezy je wykonywac w ciagu dnia, ale NIE WOLNO RANO, U mnie zalecana godzina to przedzial 10-20), ale najlepiej popoludniu. Trzeba sie postrzymac od picia duzej ilosci plynow przed robieniem testu okolo 2 godziny - zeby mocz nie byl rozrzedzony. U mnie jest jeszcze uwaga ze mocz po zebraniu nalezy odstawic na chwile by uzyskal temperature pokojowa, (czyli wystygl) - wiec ja zostawiam kubeczek w łazience na 15 minut i dopiero testuje. ja kupowalam testy w inetrencie, z angielskiego portalu, bo mieszkam w uk.
Na moich pisze, ze II musza byc i obie jednakowo mocne, albo ta testowa mocniejsza od kontrolnej (czyli ta co pokazuje owulacje ma byc silniejsza lub rowna). I dopiero wtedy -mozna uwazac ze owulcja nastapi w ciagu najblizszych 36 godzin.
Co jeszcze cie w tej kwestii inetersuje? Pytaj, jak bede wiedziala to odpowiem.
 
Ostatnia edycja:


Veritaserum - no nie zartuj, ja ci podaje najprostszy sposob na zurawinke! Tak jak gotujesz wode -to tylko wrzucasz ją i cukier i trzmasz na ogniu az zmięknie...Zrobi sie taki pycha gesty kleik -jak konfitura.
A jestes pewna ze nie ma jej tam w sklepach? W Londynie jest baaardzo popularna - szczegolnie przed swiętami, bo jest idealna do pieczonego indyka...- jako - cranberries. Popatrz dokladnie w marketach spozywczych-jestem pewna ze ją kupisz, jak nie swiezą to przynajmniej na stoiskach z orzechami, rodzynkami itp-taką suszoną. do przegryzania jako snack....

nie zartuje...kuchnia poprostu mnie nie lubi :zawstydzona/y:
Widzialam przetwory z zurawiny w sklepach....ale jakos brzydko wygladaly :eek: Swiezej zurawiny nie widzialam, ale z drugiej strony, maz woli robic zakupy bezemnie, wiec nie bardzo sie przygladalam:-D
Do tej pory z przetworow pilam jedynie soczek ale juz mi sie przepil a smak przejadl (za cierpkki:baffled:)
Zapewne konfiturki smakuja inaczej:-D

Z wygody wybramam tabletki zurawinowe:-)
 
reklama
dzieki kropeczka za miłe słowa.Staramy sie juz ponad 1,5 roku... a ty jak długo?

Martyna Ja dopiero zaczynam staranka....prawdopodobnie od grudnia/stycznia ( bo jestem na antybiotyku teraz, a to wyklucza stanaka), choc moj M nalega zebym juz nie brala leku i zeby zaczac juz dzis:-D:-D:-D
We wrzesniu mialam ciaze chemiczna (po spontanicznym przytulanku z mezem) i w taki sposob-szukajac informacji o testach, wynikach itd...-odkrylam to forum....
Kochanie-mam nadzieje, ze przed Toba juz tylko radosne momenty i szybko zakoncza sie wasze staranka i bedzie czekanie na bobasa! Moze juz jest fasolek, stad brak @....kto wie....;-)
A robiliscie z M juz jakies badania?

Leeloo -prosze Cie slonko-nie mów tak i nie myśl!!!!! trzeba probowac! jednym udaje sie od razu inni musza poczekac. I ani to nie jest twoja wina ze musisz starac sie dluzej, ani tez nie jest zaslugą tamtych - co szybko zafasolkuja to, iz im tak sie szybko udaje.... Nie mozesz czuc sie gorsza bo nie jestes!!!!! zobacz i e dziewczyn/par jest w takiej samej jak Ty sytuacji...tak poprostu czasem bywa ale trzeba sie starac i przede wszystkim myslec pozytywnie!!!!Trzymam kciuki!

Agalotta -a jakie Ty masz te kreski na tescie owu? Obie mocne tak samo?

Veritaserum -wybierz sie do sklepiku z M nastepnym razem:-) A tak na serio-mysle, ze jesli bierzesz teraz tylko ekstrakt z zurawiny i nie ma tam innych dopalaczy czy srodkow medycznych w tych tabletkach to nie musisz sie obawiac - na pewno malenstwo jest bezpieczne! zawsze jednak mozesz spytac w aptece - powinni umiec na to odpowiedziec.
 
Ostatnia edycja:
Do góry