reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

wykresiki dla Ciebie pysia....

Dziękuję Ci bardzo kochana, pewnie sie bardzo napracowałaś, ze je wstawić na BB, przepraszam , że pytam ale ten drugi wykresik nie kończy się miesiączką, czy to jest wykresik o jakim wszystkie marzymy. A na tym wykresieta linia poprzeczna to jaka tempke oznacza, pytam bo ja mam troszke inną kartę wykresu, a chce twoja dobrze zrozumieć:zawstydzona/y:;-):zawstydzona/y:
 
reklama
Witam Wszystkie dziewczyny :rofl2:

Imagination śliczne zdjęcie dzidzi aż się wzruszyłam, nie martw się tym konfliktem, też mam minus a moja druga połowa plus ale sporo o tym czytałam i rozmawiałam z ginem, przy pierwszym dziecku nie ma powodów do niepokoju chyba że dostała byś jakiegoś urazu i krew twoja wymieszała by sięz krwią dziecka. Po porodzie podadzą ci immunoglobinę anty D aby przy następnych ciążach wszystko było wporządku. Tą immunoglobinę podaje się też w 28 tygodniu ciąży tylko właśnie nie wiem czy to jest płatne i musisz o to poprosić czy robią to automatycznie każdej kobiecie z konfliktem, musisz zapytać jak jest u ciebie. Ja jeszcze w ciąży nie jestem więc dokładnie o to nie pytałam. Dbaj o siebie i dzieciaczka :-)

Mam pytanko w sumie do wszystkich w podobnej sytuacji ale z tego co się zorientowałam to Lilu19 jest doświadczona w tych sprawach. Mianowicieczy jeśli nie ma owulacji to nie ma też miesiączki? Może to głupie pytanie ale według mojej ginki nie miałam ostatnio owulacji, jestem w trakcie badań a jutro lub pojutrze powinnam dostać @ tyle że nie mam kompletnie żadnych objawów ani bólu brzucha, ani piersi, nawet doła nie miałam a mam zawsze około 3 dni przed, hm ... sama nie wiem? :-(
hej Asiucha! Jesli chodzi twoje pytanie to mnie sie wydaje, ze jak nie ma miesiaczki to nie było owulacji, no albo byla i jest ciaza.
Jednak jak jest miesaiczka to chyba nie zawsze oznacza to, ze byla w tym cyklu owulacja., tzn. mysle ze moze byc tak ze cykl jest bezowulacyjny ale mimo tego pojawia sie miesiaczka (ale tylko mi sie tak wydaje, nie wiem na 100%)
Bo jakby tak nie bylo, jak mysle to dziewczyny od razu wiedzialyby ze nie maja owulacji...jak tylko nie przychodzilby okres...a czasem latami wszystko niby jest ok..nikt nie podejrzewa nawet zadnych komplikacji az do czasu jak straraja sie o bobasa i okazuje sie ze nie moga zajsc w ciaze bo nie wystepuje owulka, choc miesiaczkuja...

Mysle ze Lili, Kingus...moze ktoras jeszcze z dziewczyn ktore mialy potwierdzony brak owulacji napisze ci wiecej i bardziej rzeczowo.
 


Izabell96 -a ty kiedy badanka robisz? Pochwal sie zaraz po wizycie u gina jak ma sie maluszek i jak wyglada!
hej w.kropeczka dzięki za zainteresowanie;-), ja dopiero w poniedziałek idę na wizytę do gina i zobaczę czy jakieś skierowanie dostane na badania, krew robiłam przed ciążą i wszystko było w normie.
 
Hej
Ja jestem tutaj nowa chociaż przyznam się że śledzę to forum od miesiąca, odkąd zaczęliśmy się starać o kolejnego dzidziusia. Na dzisiaj miałam właśnie termin @ i zrobiłam teścik, miałam poczekać jeszcze kilka dni ale nie wytrzymałam i są II . Mierzyłam troszkę temperaturę ale u mnie raczej wysokiej nie ma 36,7 czasem pokazywało 37,2. Nigdy wvcześniej nie mierzyłam bo z pierwszym dzieckiem to nawet nie wiedziałam, że jestem w ciąży. Wspólny objaw to ból piersi zaraz po owulacji i trwający aż do dziś. Nie mdli mnie i w pierwszej ciąży też nigdy nie miałam mdłości.
Jeszcze troszkę i trzeba do ginka się wybrać. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie i testujcie laski, chwalcie się.
kochana to gratulacje obyy na nas splynely twoje fluidki
pozdrawiam bardzo serdecznie:-):-):-)
Hej dziewczynki:-D dzisiaj rano robilam test ciazowy i mam:-) dwie piekne kreseczki. jestem w osmym chyba niebie:-D tylko ze jakos trudno mi w to uwierzyc po tylu staraniach i zrobie jeszcze jeden test. tak dla pewnosci:tak:
jestem trzy dni przed spodziewana miesiaczka a do zrobienia testu sklonilo mnie klucie w dole brzucha:happy2: prosze wesprzyjcie mnie i napiszcie ze test mnie nie klamie:baffled:
mgk nie szukaj dziury w calym :-):-D napisz prosze jak dlugo sie staralas i czy mialas jakies "dolegliwosci" i CIESZ SIE:-)
 
:-)Witam nowe dziewczyny i gratulacje tym z II kreseczkami:-D
Ja od wczoraj w tym cyklu po raz drugi mam objawy jak na @. Dzisiaj mam jakieś plamienia - takie dziwne w kolorze cappuccino (sorki za porównanie ale nic nie przychodzi mi na myśl) Jak w weekend @ nie będzie to zrobię test. Nie chce wcześniej, bo po co kolejne zawody niepowodzeń i strata kasy....
Zastanawiam się czy mój M nie jest trochę osłabiony. Może znacie jakąś dietę dla mężczyzny aby jego produkt był bardziej wartościowy. Wiem że nie może przegrzewać klejnocików i na tym ma wiedza się kończy....:-D:-D:-D:-D:-D:-D
 
Ufff... nareszcie wsio załatwiłam...
Gin zamienił się na dyżury i musiałam do niego dzwonić. Na szczęście miał dla mnie czas w poradni i o 18;30 już tam byłam.
Uspokoił mnie co do konfliktu serologicznego. Mówił, ze w pierwszej ciąży RACZEJ nie występuje, aczkolwiek będziemy działać by nic się nie wydarzyło, bo jednak istnieje możliwość, że konflikt będzie.
Reszta badań w porządku, usg też ładne i ogólnie cacy. Wymiotami mam sie nie martwić, bo po 14tydz. mijają, a to już lada dzień :-)
Na bóle podbrzusza i zapobiegnięcie wszelkiemu złu dostałam No-spe i Duphason (czy jakos tak)...
Lilu, stąd pytanie do Ciebie. Wiem, ze to bierzesz... Kochana ile to kosztuje? Jak działa i wogóle powiedz mi coś, bo w końcu bierzesz to chyba nie od dziś.

Eh, jedyne co mnie wnerwiło, to to, że w Łodzi będę dopiero ok.22 a nie jak chciałam na 19... No ale będę. Zbieram się więc, bo niebawem BUS i jadę.
Zajrzę dopiero jutro. Dziś muszę się nacieszyć ukochanym :-):-):-)

owocnych staranek!!!!
 
Napisał w.kropeczka
A ja mam kilka pytan do tych co sie w sprawie PCO orientuja, bardzo prosze wa o odp (tikanis, lilu, pysia, i kto mial jeszcze z tym do czynienia..)
1.czy przy PCO test owulacyjny zawsze wychodzi pozytywny, niezaleznie od dnia cyklu...czy moze byc pozytywny codziennie ale nie musi jak sie ma PCO?
2.czy PCO mozna wykryc jedynie robiac usg (bez badan hormonow) i jesli tak to czy wystarczy zwykle usg czy musi byc dopochwowe?
3.czy zawsze jak jest PCO to ten poziom dwoch hormonow w stosunku do siebie jest wiekszy od 1,5 ? czy jest mozliwe ze hormony sa na wlasciwym poziomie (stosunek ich bliski 1) a mimo to wystepuje PCO?
4.jakie sa inne rzeczy najszybciej pokazujace wystepowanie PCO?


wiec juz ci odpowiadam kochana - przepraszam ze dopiero teraz:
1. ja robilam testy owulacyjne i raz wychodzily mi pozytywne a raz negatywne,, ale slyszalam ze przy pco testy oszukuja.. niby owulacja jest a w rzeczywistosci jej nie ma..
2. czy usg nic nie bylo widac.. wiec mi lekarz zlecil badania hormonow tym bardziej ze jako glowna przyczyna byl tradzik.. nie wiem czy inne dziewczyny mialy tradzik, moze nie stad nie kazal horonow zrobic ale moim zdaniem jesli i ty masz problemy z cera to powinnac zrobic sobie te wlasnie badania,, choc nie jestem lekarzem a kazdy przypadek jest indywidualny..3. przy pco stosunek tych hormonkow o ktorych piszesz jest zawsze podniesiony,, ja mialam 3 krotnie wyzszy od normy.. plus ponoc normlanym objawem jest podwyzszony cholesterol.
4. polecam jednak te badania hormonkow- 100 % pewnosci czy masz pco...

co do krawien - slyszlalam ze jak sie ma pco to raz krawienia nie wystepuja albo wystepuja zadko.. i trzeba je wywolywac,, ja zas jestem takim przypadkiem gdzie krawienia byly i to reguralne.. ale trwaly 2 dni lub ciut dluzej.. wiec to bylo zaklocone...

lekarz moj powiedzial ze leczenie pco sa dwa sposoby albo farmakologicznie tylko ze to dlugo moze trwac.. albo za pomoca laparoskopii .. wtedy wyniki sa natychmiastowe.. zreszta jestem tego najlepszym przykladem.. jesli bedziesz miala jakies pytania to smialo pytaj...
:-D

 
czesc dziewczyny:-):-)
mam pytanie czy bialawo-zolte uplawy polaczone z bolem brzucha i jajnikow (@planowo 11) swiadcza kategorycznie ze nie ma co sie nastawiac:-:)-( ???
dzieki z gory zaa odpowiedz
pozdrawiam
 
reklama
A ja mam kilka pytan do tych co sie w sprawie PCO orientuja, bardzo prosze wa o odp (tikanis, lilu, pysia, i kto mial jeszcze z tym do czynienia..)
1.czy przy PCO test owulacyjny zawsze wychodzi pozytywny, niezaleznie od dnia cyklu...czy moze byc pozytywny codziennie ale nie musi jak sie ma PCO?
2.czy PCO mozna wykryc jedynie robiac usg (bez badan hormonow) i jesli tak to czy wystarczy zwykle usg czy musi byc dopochwowe?
3.czy zawsze jak jest PCO to ten poziom dwoch hormonow w stosunku do siebie jest wiekszy od 1,5 ? czy jest mozliwe ze hormony sa na wlasciwym poziomie (stosunek ich bliski 1) a mimo to wystepuje PCO?
4.jakie sa inne rzeczy najszybciej pokazujace wystepowanie PCO?


Odp 1 niestety nie wiem bo nigdy nie robiłam testów owu opierałam sie jak do tej pory przynajmniej na wykresiku tempki i obserwacjach śluziku:zawstydzona/y::tak::tak::zawstydzona/y:
Odp. 2 Ja akurat miałam usg dopochwowe bez badania chormonków i na zjęciu czy wydruku widać torbielki , takie czarne plamki.
:crazy::wściekła/y::wściekła/y::crazy:
Odp 3 niestety nie wiem:zawstydzona/y::zawstydzona/y:
Odp 4 to tak jak dziewczynki juz wczesniej pisały kiepsko z owu trądzik za duz włosków w niektórych miejscach lub wypadające włoski.

Sprobuj jeszcze poszperać w necie tam jest sporo wiadomości..

Ja od przyszłego cyklu mam zapisane od lekarza tabletki CLO od 5 do 9 dnia cyklu ( pomaga zajśc w ciąze podobno- zobaczymy czy u mnie zadziała) .
Ale Kropeczko pamietaj POC to nie wyrok ( choć nie ukrywam, ze jest cięzko z tą swiadomościa). A my staraczki ngdy sie nie poddajemy masz w nas wsparcie pisz my w kazdej chwili pomozemy ( choć ja jestem dopiero na początku drogi).
Główka do góry kochana bedzie dobrze:rolleyes::tak::tak::rolleyes:

Dziewczynki z pewnościa lepiej ci to opsały to juz specjlisty w kobiecych sparawach są kochane Lilu, Tikanis Kinguś

O kurcze drugi post do kropeczki na ten sam temat chyba cos ze mna nie tak :rofl2::rofl2::rofl2::rofl2::rofl2::rofl2::rofl2::rofl2:
 
Ostatnia edycja:
Do góry