reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

Lilu-dobra decyzja z ta @. Skoro taka uparta i sama nie chce przyjsc to trzeba ja za rogi i na sile przyciagnac...a potem czekac na staranka i bedziemy wszystkie mocno za Ciebie trzymaly kciuki - za taka cierpliwosc jak Twoja naleza Ci sie od razu dwie piekne fasolki! Bedzie dobrze kochanie-nie wolno sie poddawac!


A ja mam kilka pytan do tych co sie w sprawie PCO orientuja, bardzo prosze wa o odp (tikanis, lilu, pysia, i kto mial jeszcze z tym do czynienia..)
1.czy przy PCO test owulacyjny zawsze wychodzi pozytywny, niezaleznie od dnia cyklu...czy moze byc pozytywny codziennie ale nie musi jak sie ma PCO?
2.czy PCO mozna wykryc jedynie robiac usg (bez badan hormonow) i jesli tak to czy wystarczy zwykle usg czy musi byc dopochwowe?
3.czy zawsze jak jest PCO to ten poziom dwoch hormonow w stosunku do siebie jest wiekszy od 1,5 ? czy jest mozliwe ze hormony sa na wlasciwym poziomie (stosunek ich bliski 1) a mimo to wystepuje PCO?
4.jakie sa inne rzeczy najszybciej pokazujace wystepowanie PCO?

Pytam bo bylam wczoraj u lekarza...z kontrola w sprawei moich antybiotykow na tradzik i od razu zapytalam o te moje bolesne, obfite i nie regularne @ i powiedzialam o pozostalych rzeczach co mmnie trapia...spytalam czy moge dostac skierowania na badania hormonalne, a lekarz mi na to, ze on przypuszcza ze mam PCO ale hormonow mi badac nie beda (bo skoro jeszcze nie zaczelam sie starac o dziecko to nie mam podejrzenia o bezplodnosc) ale zrobia mi usg zeby potwoerdzic/wykluczyc PCO. Mam czekac na telefon z terminem usg.... i tyle:-(
I chyba to konowal jest jakis ostatni, tak mysle, bo z tego co zrozumialam z waszych postow - hormony to podstawa przy badaniu PCO, a nastepnie usg. I juz sama nie wiem....
W dodatku nadal dal mi ten antybiotyk na tradzik, przy ktorym nie wolno starac sie o dziecko...wiec albo musze przelozyc staranka na kilka miesiecy (bo leczenie tradziku on przwiduje do wiosny -ale skoro mam PCO to chyba ten lek niewiele da, jedynie na krotka mete pomoze zwalczyc tradzik, a potem i tak paskuda na buzi wroci na nowo chyba...ale tego juz mi doktorek nie dopowiedzial) albo moge juz teraz odrzucic ten lek w pierony i zaczac juz teraz starania, a jednoczesnie zrobic to usg...a prywatnie hormony. bo lek to nie hormony a erytromycyna, antybiotyk, wiec nie reguluje mi nijak poziomu hormonow, tylko zwalcza stan zapalny....

Tylko musze wiedziec jak z tymi hormonami przy PCO jest naprawde-jesli mozecie odpowiedzcie mi na moje powyzsze 4 pytanka. Bo boje sie ze samo usg tu zrobione moze nic nie wykazac...
dziekuje!

dziekuje kochana nawet bym sie nie obrazila jakby byly 3 fasolki naraz :laugh2:

1. mi wychodzily testy jednego dnia pozytywny drugiego dnia negatywny pozniej znowu pozytywny i znowu pozytywny pozniej negatywny i pozytywny w tym samym dniu.......

2. ja mam pco wykryte tylko przez usg hormonow jeszcze nie mialam robionych zrobie dopiero w Maju 2009 jak bede w polsce.

3. nie mam pojecia :-(

4. moze byc tradzik, nadmierne owlosienie, otylosc skupiajaca sie przewaznie w talii, szybko przetluszczajace sie wlosy, wypadanie wlasow itp.
 
reklama
a jakie mialas usg? dopochwowe czy zwykle? i co z tym PCO u Ciebie robili cos, czy tylko leki bralas?
Miałam usg dopochwowe.
Brałam leki bo nie miałam owulacji, było mnóstwo małych pęcherzyków ale nie rosły.
Dostawałam clostilbegyt pęcherzyk rósł a później na pęknięcie pregnyl.
W 3 cyklu z lekami udało mi się zajść w ciąże ale niestety na krótko.
 
Witajcie dziewczynki cosik ostatnio deficyt u nas II , niedobrze :no:

Pysiu mozesz zajzec na moj suwaczek tam sa moje tempki i FF mi wskazuje owu, z tego co ja pamietam to 3 wyzsze tempki powyzej sredniej wczesniejszych tempek to FF juz wskazje owu , wiec sobie zobacz jak to wskazuje u mnie chyba 2 stopnie i juz wylicza owu
Adolfinko, fajnie ze wreszcie odkrylas dzien owulacji! Teraz czekamy na efekty starnek!!!!
Ale kochanie z tego co kojarze Ty gdzies pisalas ze mierzysz temperature pod pacha...to nie za dobrze, bo aby dokladnie stwietdzic owulacje i wiarygodnie badac cykl przez mierzenie tempki to slyszalam, ze trzeba to robic albo w buzi albo w pochwie, a najlepiej w pochwie....
 
Kochana Kropeczko u mnie PCO WYSZŁO WŁAŚNIE PRZY BADANIU usg a hormonków nie robiłam bo mi nie kazał ( moze powinnam) i właśnie przez Pco narazie nie mam fasolki przypisał mi tylko lek CLO ( wspomaga zajście w ciążę) i mam go brać od 5 do 9 dnia cyklu

Odp.1 testów owulacujnych nigdy nie robiłam zawsze tylko wykresik z temp. i obserwacja śluzu więć Ci tu nie pomogę ale dziewczynki napewno zaraz dadzą odpowiedź, na to pytanko.:tak::tak::tak:

Odp 2 u mnie było usg dopochwowe na którym było widać najpierw jeden jajnik, potem drugi i macice.

Odp. ja nie robiłam hormonków więc mam PCO stwierdzone tylko na podstawie objawów i usg.

Pozostałe objawy u mnie to : niereguralne miesiączki, trądzik, kłopaty z owulacją oczywiście, wysoki poziom cholesterolu, włosków tu i ów gdzie za duzo. U mnie na usg wyszedł tylko jeden jajnik z PCO ale co z tego jak i tak nie mogę zajść w ciążę. Na badaniu usg lekarz zrobi wydruk ze zdjeciem jak w ciąży tylko widać jajniki i te torbielki , ja byłam przed owu więc w tym zdrowym jajniku było jeszcze widać jajeczko ale..... :-:)-:)-( chyba nic z tego....:baffled:

Poczytaj w internecie o PCO tam jest sporo wiadomości na ten temat.:tak:

Kochana nie zamartwiaj sie ponoć PCO to nie wyrok i ja mocno w to wierzę staram sie jak mogę, w nastepnym cylku bedę się wspomagała lekami od doktórka i zobaczymy. zyczę Ci dużo siłyy i wytwałości ale przede wszystkim nie zamatrwiaj się bo dziewczynki z PCO tez maja dzidziusie wiec głowka do góry kropeczko
 
Adolfinko, fajnie ze wreszcie odkrylas dzien owulacji! Teraz czekamy na efekty starnek!!!!
Ale kochanie z tego co kojarze Ty gdzies pisalas ze mierzysz temperature pod pacha...to nie za dobrze, bo aby dokladnie stwietdzic owulacje i wiarygodnie badac cykl przez mierzenie tempki to slyszalam, ze trzeba to robic albo w buzi albo w pochwie, a najlepiej w pochwie....
wiem wiem ale tak mi wygodniej , i sprawdzilo sie za 1 razem a do tego mam dosc wyrównana tempke bez skoków i juz tak badam swoje tempke kilka miesiecy i dosc poznalam jak tempka zachowuje sie w cyklu, maly blad nastapil gdyz owu znalazłam w 23 dc a nie przypuszczalam ze moze byc tak późno a byl to kolejny skok tempki czego juz nie mierzylam ,
 
czesc dziewczyny

u mnie mały sajgon, jeszcze w starej pracy, wiec douczam innych, a od grudnia już w nowej, trochę się stresuję bo to ciężki czas na zmianę pracy, ale mój przyszły szef zachował klase i pozytywnie zareagował na moją ciążę, więc mam nadzieję, że będzie dobrze. Na l4 niemusowe zatem żadne nie wybieram się i mam nadzieję, że samopoczucie będzie mi dopisywało.


A za Was wszystkie staraczki trzymam bardzo mocno kciuki:tak::tak:

Imagination super że maluch pięknie rośnie
 
Witam
U mnie dalej plamienia chodz takie lekkie. Ale bolą mnie troszkę jajniki.:-(
Mam pytanko czy test można zrobić jak się ma takie lekkie krwawienia czy lepiej poczekać aż się skończą, bo ja już nie mogę się doczekać jaki wyjdzie test. Może kiedyś któraś miała podobną sytuacje więc proszę o radę.:-):-)
 
Agalotta mozesz mi powiedziec o jakim tescie mówicie:zawstydzona/y: Bo ja nie kumam, znam tylko testy siku i BhCG ;-)

Ale tłoczno na tym forum dzisiaj normalnie szok:rofl2:
Ps. Mój 33 dzień zakończył sie bez @:blink: niestety pewnie przyjdzie jutro jak ostatnio bo brzuch mam jak balon:-p

Dobrej nocki życzę pa pa:-)

to taki rosyjski test adres strony jest gdzies wczesniej ale to lipa imagination go robila i wychodzi ujemny a jest w ciazy takze daj sobie spokuj:-)

Cześć dziewczynki :-)
na razie brzuszek przestał boleć jak na @ wiec ciemne( a może raczej czerwone) myśli odgonione...
tak mnie korci żeby już testu nie zrobić ale zawsze robiłam wcześniej i nic nie wychodziło, wiec moze jak teraz poczekam do 11 to moja cierpliwosc zostanie nagrodzona :zawstydzona/y:
Martwi mnie moja temperaturka. Dziś rano zmierzyłam i 36.7 tylko wczoraj wieczorem bylo 36,9.
Czy temperaturka (jak już jest fasolka) jest cały czas wyższa?

Buziaki i miłego dnia
aga wytrzymaj testzjemy podobnie i tez mam bole brzucha czasami mniejsze czasami wieksze ale sa i dotego dostalam jakichs bialych uplawow a temp to nigdy nie mierzylam wiec nie wiem co powiedziec trzymaj sie

Witam;-)
aga00782 wiesz dla niektórych 34 dni to sporo ale moje cykle maja od 30-34 dni boję się, że moze się wydłużają i nawet jak jej dzisiaj nie bedzie to może @ pojawi sie za 2 dni. Nie wiem. Chyba juz troche bredzę.
Obiecałam agalocie, ze jak nie przyjdzie @ to poczekam na nia do 11 XI na jej testowanie. Wszystko pozostawiam w rękach Tego na górze. Co ma byc to będzie. Złamałam sie i pisze bo ciagle piszeci o temperaturach, nigdy tego nie stosowałam ale tak z ciekawości zmierzyłam sobie temp "tam" ok. godz. po wstaniu i było 37,3 albo37,4 nie pamiętam. Nie wiem czy tak ma byc bo nie wiem jakie miałam temp wczśniej ale tak sobie postanowiłam o tym napisać.
Koncze bo juz mnie klienci atakują telefonami
1000 buziaków i II kreseczek pa pa:-):happy:;-)
:-)jak obiecalas to tak zrob
 
Witam
U mnie dalej plamienia chodz takie lekkie. Ale bolą mnie troszkę jajniki.:-(
Mam pytanko czy test można zrobić jak się ma takie lekkie krwawienia czy lepiej poczekać aż się skończą, bo ja już nie mogę się doczekać jaki wyjdzie test. Może kiedyś któraś miała podobną sytuacje więc proszę o radę.:-):-)
ile masz te plamienia ? i w ktorym DC jestes?

juz znalazłam jak jestes 5 dni po terminie @ to rób spokojnie, jak to ciaza to szybko smigaj do gina moze da ci jakas luteinke lub cos lepiej wczesniej zadzialac
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kinguś, Pysia, Lilu -dzieki za odpowiedzi o PCO dziewczyny!!!!!
Pysiu -trzymam mocno kciuki za ten zdrowy Twoj jajniczek, oby sie sprawdził w tym cyklu!!!!!! Ja juz sporo o tym PCO czytalam, nawet chyba kiedys tobie cos o tym pisalam, jak zaczynalas na forum....tyle ile mialam informacji na tamten czas....ale wczesniej nie utozsamialam choroby ze swoja osoba. A jak zebralam wszystko do kupy to juz sie sama w tym hormonach i reszcie pogubilam. A wiem ze kilka osob na forum ma z tym klopoty i ma PCO wiec najlepiej siegnac po informacje z pierwszej reki:-) czyli od was dziewczyny!
Dzieki Lilu ! No nie krakajmy z tymi z 3 na raz fasolkami bo jeszcze sie sprawdzi....ale by było:-)
No to widze ze zarowno Ty jak i Kingus i Pysia mialyscie to PCO stwierdzone na badaniu usg, a nie hormonalnie....chyba o hormonkach pisala jedynie kiedys Tikanis...wiec ja chyba za szybko zle ocenilam tego lekarza:-( Ale to dlatego ze nastawilam sie na to badanie hormonow, a on nie dal mi skierowania, wiec od razu byl dla mnie "beee"
A czy przy PCO zawsze nie wystepuje owulacja czy moze byc z miesiaca na miesaic w kratke, czy jak?
No z tych innych obajwow to u mnie by sie zgadzalo, bo mam tradzik, na ciele od jakiegos czasu wiecej wlosow niz zwykle, przetluszczajace sie wlosy, te bolesne@, mimo zdrowej diety w wakacje badalam rutynowo cholesterol i byl 200-wiec granica....noi mialam kiedys juz cyste na jajniku-14 lat temu usunieta operacyjnie (5cm srednicy).
Wiec chyba to usg dla mnie to tylko formalnosc, bo wszystko rzeczywiscie wskazuje na PCO...:-(((((((((((((((((((((((
No zobaczymy jak to bedzie...
Kinguś-czekam z toba na twoja@ wytrwale i niedlugo odkrecamy sloik z fluidkami:-)

ja teraz tak mysle, ze moze kurcze nie powinnm zwlekac i patrzec na leczenie tego tradziku tylko odstawic ten zntybiotyk i zaczac starania juz od tego cyklu, bo jakby tak byl wiekszy klopot z zajsciem w ciaze tez u mnie (jesli to PCO sie potwierdzi to moze tak byc) to i tak czas dziala juz na moja niekorzysc...skonczylam 30sci a to najwyzszy dzwonek na 1e dzecko, prawda???? dzis mam 11dc wiec moze by cos siadlo jeszcze w tym miesiacu, o ile mam wogole jakas owulacje...bo dopiero zaczelam badac i obserwowac...temperatura spadla mi wczoraj 36.5 i dzisiaj tez 36.5 (wczesniej byla 36.8, 36.7-tak na zmiane co dzien) zaraz sikne tescik i zobaczynmy jak dzisiaj pokaze???
Co radzicie robic?

A-ja tez robila ten test rosyjski...dlajaj wczoraj -choc nie staram sie o bobasa, dopiero mialam @ i w ciazy na 100% nie jestem to wyszedl mi czerwony...wiec bajka!!!!!z tego jak nie wiem:-)

Ell-fajnie ze sie odezwalas, buziaki!!!!


Niebieskabb-tyle dni po spodziewanej to mysle ze juz TESTUJ!!!!!!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry