reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

reklama
u mnie jeszce cicho..@ nie ma...:-:)-:)-(ale chyba tym razem zrobilam babola:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y: po rozmowie z moim ginem uswiadomilam sobie ze zapomnialam sie zapytac po ile tabl dzienne tego oramentrilu mam brac, wiec zapytalam sie tesciowej(ja sama nie pamietalam:crazy::crazy:) bo akurat jak bralam pierwszy raz
bylismy u tesciow a ona ze bralam 1 dziennie przez 5 dni hmm wiec i tak zrobilam i tym razem. Wczoraj cos mi jednak nie pasowalo i zerknelam na pudelko od tabletek i tam jest napisane przez aptekarke 2x1!!!I teraz du....

Zadzwonilam przed minutka do mojego gina i kazal mi poczekac jeszcze ok tyg i jak @ sie nie pojawi to znowu wiziac na wywolanie ale tym raze 2x1!!!!
Uff troszke lzej mi siezrobilo. Ale jak i tym razem z jakiegos powodu nie dostane @ to chyba sie wykoncze psychicznie:baffled::baffled::baffled:
Zaczynam sie powaznie zastanawiac czy nie zalozyc nowego watku pt."Czekajac z utesknieniem na regularny cykl...."albo chociaz normalny..z owulka, z ladnym sluzikiem....ale sie rozmazylam:laugh2:Mam nadzieje ze to co napisalam ma jakis sens.:blink:

A co do castagnusa to powiedzial ze moge go bez problemu brac bo jest to lek ziolowy i na pewno nie zaszkodzi!.

Lilus19 trzymam kciuki za twoja @ teby tez w koncu przyszla. Buziaki
A wszystkim pozoatalym staraczkom zycze z calego serducha duzo optymizmu i wiary w to dzidzius w koncu sprawi tak dlugo wyczekiwana niespodzianke ;-):tak::-D


Oby przylazla ta wredan paskudna @ do ciebie, ja na swoja jzu czekam z utesknieniem :szok:
 
ale tak właśnie jest, ja mam minus, a Tomek plus :-:)-:)-:)-(
nie załamuj sie z pierwszym dzieciaczkiem powinno nie być problemów są leki podawane w czasie ciąży i dzieciaczek rodzi sie zdrowiutki tylko z drugą i kolejną ciazą są problemy nieco poważniejsze -myśl pozytywnie wiem że to nie pomoze ale w uk mam kolezanke ma ten sam problem w czasie ciąży tu lekarze podali jej 3 zastrzyki i coreczkę urodzila zdrową bez problemu:tak: więc trzymam kciuki 10 lat temu to byl problem teraz juz nie . i myśl pozytywnie tak dziecku pomożesz , pozdrawiam
 
czesc dziewczyny!
no napisałam przed chwilka dlugiego, kolorowego posta i zanim wyslalam to...mi go wcielo:wściekła/y: oczywiscie nie zadazylam skopiowac i teraz jestem zlaaaaaa:angry:

A wiec raz jeszcze:

Witam kolejne nowe staraczki...forum nam rosnie w sile, z dnia na dzien coraz wiecej nas przybywa-tak trzymac! Zycze wam wszystkim szybkiego zafasolkowania i pieknych dwoch kreseczek na tescikach!

Testujacym w najblizszych dniach - zycze optymizmu i wytrwalosci...coby was nie korcilo robic testy przed terminem @ i aby @ juz przez kilka miesiecy nie zawitala i test zrobiony zaraz po terminie pokazal grubasne dwie kreski:-)

Malwinko-najlepsze zyczenia...a szczegolnie spelnienia marzen...najbardziej tego jednego:-)

Tikanis i Imagination - piekne fotki, slicznie sie oglada takie cuda natury...tymbardziej jak sie bylo z wami od pierszego dnia jak byla niepewnosc, test, dwie kreseczki i tak po kolei az do pierwszego usg....Dbajcie o siebie i swoje skarby! Tikanis - jak sie meczysz to nie ma sensu forsowac siebie i maluszka...lepiej isc na L4, bo chocbys nie wiem jak sie starala to ostatecznie w pracy i tak nikt tego nie doceni-uwierz mi! zwyle tak bywa....Imagination -moja mam ma orh-, tata arh+ a ja i brat oboje orh+ i nie bylo zadnego klopotu...wiec nie mattw sie-zapytaj ginekologa co i jak, a na pewno cie uspokoi.

Lilu-dobra decyzja z ta @. Skoro taka uparta i sama nie chce przyjsc to trzeba ja za rogi i na sile przyciagnac...a potem czekac na staranka i bedziemy wszystkie mocno za Ciebie trzymaly kciuki - za taka cierpliwosc jak Twoja naleza Ci sie od razu dwie piekne fasolki! Bedzie dobrze kochanie-nie wolno sie poddawac!

Kingus -no rozbroilas mnie tymi rysunkami....dzieciaki super, a bocianki -rewelacja...tylko gdzie ja tu w Lonydnie żaby na przynętę znajdę? hmmmm

Izabell96 -a ty kiedy badanka robisz? Pochwal sie zaraz po wizycie u gina jak ma sie maluszek i jak wyglada!

Pixella-a tykochanie jakos teraz masz badania, tak? Trzymam kiukasy za Ciebie i Twoje sloneczko! I przykro mi z powodu siostry...los taki niesprawiedliwy-mam nadzieje, ze ona sie jednak nie poddaje i bedziemy dopingowaly ja w styczniu!

Gemini-a Ty gdzie sie ukrywasz? To ja sie w nocy poswiecam zeby ci napisac o tych procedurach i badaniach na wyspach itd...potem po mnie ktos jeszcze tez dawal ci porady, a Ciebie nie ma.....mam nadzieje, ze nie masz jakiegos megadoła i wszystko jest ok i dasz szybko znac co u Ciebie? martwie sie...

Calla-piekna betka jak na poczatek, dawaj znac koniecznie jak postepuje...a ja ci juz po cichutku gratuluje...

Pysia - jak wzroslo o 1.5 to juz niezle....trzymam kciukaski!!!

A ja mam kilka pytan do tych co sie w sprawie PCO orientuja, bardzo prosze wa o odp (tikanis, lilu, pysia, i kto mial jeszcze z tym do czynienia..)
1.czy przy PCO test owulacyjny zawsze wychodzi pozytywny, niezaleznie od dnia cyklu...czy moze byc pozytywny codziennie ale nie musi jak sie ma PCO?
2.czy PCO mozna wykryc jedynie robiac usg (bez badan hormonow) i jesli tak to czy wystarczy zwykle usg czy musi byc dopochwowe?
3.czy zawsze jak jest PCO to ten poziom dwoch hormonow w stosunku do siebie jest wiekszy od 1,5 ? czy jest mozliwe ze hormony sa na wlasciwym poziomie (stosunek ich bliski 1) a mimo to wystepuje PCO?
4.jakie sa inne rzeczy najszybciej pokazujace wystepowanie PCO?

Pytam bo bylam wczoraj u lekarza...z kontrola w sprawei moich antybiotykow na tradzik i od razu zapytalam o te moje bolesne, obfite i nie regularne @ i powiedzialam o pozostalych rzeczach co mmnie trapia...spytalam czy moge dostac skierowania na badania hormonalne, a lekarz mi na to, ze on przypuszcza ze mam PCO ale hormonow mi badac nie beda (bo skoro jeszcze nie zaczelam sie starac o dziecko to nie mam podejrzenia o bezplodnosc) ale zrobia mi usg zeby potwoerdzic/wykluczyc PCO. Mam czekac na telefon z terminem usg.... i tyle:-(
I chyba to konowal jest jakis ostatni, tak mysle, bo z tego co zrozumialam z waszych postow - hormony to podstawa przy badaniu PCO, a nastepnie usg. I juz sama nie wiem....
W dodatku nadal dal mi ten antybiotyk na tradzik, przy ktorym nie wolno starac sie o dziecko...wiec albo musze przelozyc staranka na kilka miesiecy (bo leczenie tradziku on przwiduje do wiosny -ale skoro mam PCO to chyba ten lek niewiele da, jedynie na krotka mete pomoze zwalczyc tradzik, a potem i tak paskuda na buzi wroci na nowo chyba...ale tego juz mi doktorek nie dopowiedzial) albo moge juz teraz odrzucic ten lek w pierony i zaczac juz teraz starania, a jednoczesnie zrobic to usg...a prywatnie hormony. bo lek to nie hormony a erytromycyna, antybiotyk, wiec nie reguluje mi nijak poziomu hormonow, tylko zwalcza stan zapalny....

Tylko musze wiedziec jak z tymi hormonami przy PCO jest naprawde-jesli mozecie odpowiedzcie mi na moje powyzsze 4 pytanka. Bo boje sie ze samo usg tu zrobione moze nic nie wykazac...
dziekuje!
 
Ostatnia edycja:
A ja mam kilka pytan do tych co sie w sprawie PCO orientuja, bardzo prosze wa o odp (tikanis, lilu, pysia, i kto mial jeszcze z tym do czynienia..)
1.czy przy PCO test owulacyjny zawsze wychodzi pozytywny, niezaleznie od dnia cyklu...czy moze byc pozytywny codziennie ale nie musi jak sie ma PCO?
2.czy PCO mozna wykryc jedynie robiac usg (bez badan hormonow) i jesli tak to czy wystarczy zwykle usg czy musi byc dopochwowe?
3.czy zawsze jak jest PCO to ten poziom dwoch hormonow w stosunku do siebie jest wiekszy od 1,5 ? czy jest mozliwe ze hormony sa na wlasciwym poziomie (stosunek ich bliski 1) a mimo to wystepuje PCO?
4.jakie sa inne rzeczy najszybciej pokazujace wystepowanie PCO?
1. Mi wychodziły pozytywne raz były linie ciemniejsze raz jaśniejsze.
2. Ja z hormonów to robiłam prolaktynę i estradiol i one były w normie ale wg usg stwierdzono pco.
3. Nie wiem.
4. Też nie mam pojęcia :-(

Ale pamiętaj, że przy pco ciąża jest możliwa:tak::tak:
 
wykresiki dla Ciebie pysia....
 

Załączniki

  • PB050211.JPG
    PB050211.JPG
    56,4 KB · Wyświetleń: 23
  • PB050214.JPG
    PB050214.JPG
    55,2 KB · Wyświetleń: 24
Witajcie dziewczynki cosik ostatnio deficyt u nas II , niedobrze :no:
Mierzę w pochwie :zawstydzona/y: codziennie między 6 a 6:30 ( jak zaśpię chwilkę);-), Kurde to jak jutro nie wrośnie to mogę znów zapomnieć o fasolce w tym miesiącu także:szok::nerd::szok:

Może u mnie cos nie tak z owu było bo czytałam, ze owu jest wtedy gdy temp, po spadku wroścnie conajmnie 2 kreski a u mnie był wzrost temp. o 1,5, kreseczki tylko:-:)confused::confused::-(
Pysiu mozesz zajzec na moj suwaczek tam sa moje tempki i FF mi wskazuje owu, z tego co ja pamietam to 3 wyzsze tempki powyzej sredniej wczesniejszych tempek to FF juz wskazje owu , wiec sobie zobacz jak to wskazuje u mnie chyba 2 stopnie i juz wylicza owu
 
.Imagination -moja mam ma orh-, tata arh+ a ja i brat oboje orh+ i nie bylo zadnego klopotu...wiec nie mattw sie-zapytaj ginekologa co i jak, a na pewno cie uspokoi.
Mam nadzieje, ze i u mnie tak bedzie... Spanikowałam... Boje sie jak nie wiem :-( Wiem, ze to nie sluzy Maluszkowi, ale az sie cala trzese ze strachu... Oby dzis ginekolog mial dla mnie choc chwilke i rozwial watpliwosci...
Wiem, ze aby ustalic wystapienie konfliktu robi sie badania krwi na odczyn Coombsa i ja takie mialam, ale nie wiem, czy mam juz ten wynik, bo jeszcze 2 są do odbioru i nie wiem czy nie to akurat...
Mimo to wypytam gina o wszystko, bo az mi się płakać chce...
Boję się o tą Kruszynę, jak i o to czy następna dzidzia za parę lat będzie zdrowa....
Boze... nie rób mi tego!!!:-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-(
 
reklama
1. Mi wychodziły pozytywne raz były linie ciemniejsze raz jaśniejsze.
2. Ja z hormonów to robiłam prolaktynę i estradiol i one były w normie ale wg usg stwierdzono pco.
3. Nie wiem.
4. Też nie mam pojęcia :-(

Ale pamiętaj, że przy pco ciąża jest możliwa:tak::tak:
Dzieki Kinguś! Czyli skoro Ty mialas ok poziom tych hormonow (bo to chyba sa te 2 glowne, o ktorych mi pisala Tikanis kiedys...ale ona je oznaczala jakos LH, FSH) a mimo to na usg wyszlo ci ze masz PCO to moze rzeczywiscie nie trzeba od razu robic hormonow, tylko usg pokaze? a jakie mialas usg? dopochwowe czy zwykle? i co z tym PCO u Ciebie robili cos, czy tylko leki bralas?
Wiem, ze z PCO mozna zajsc w ciaze, ze moze byc przyczyna nieplodnosci ale niekoniecznie...i to mnie pociesza, jesli mialoby sie okazac ze mam to PCO:-)
A testy owu-ja wczoraj zrobilam 1-y , mialam wczoraj 10dc i tak mi instrukcja pokazuje zeby zaczac robic je od 10dnia, i wynik - z instrukcji wynika ze mam negatywny -bo sa niby dwa paski, ale jeden pasek - ten na dzialanie testu jest mocny, a drugi-ten na owu-slaby, ale widoczny...ale na ryzunku pisze ze to oznacza brak owu....sama nie wiem...sluzu jak na razie nie ma, ale z tym i tak u mnie roznie bywa...
 
Ostatnia edycja:
Do góry