reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

reklama
Hej dziewczynki :-)
Jak tam mija dzionek?
U mnie leniwie jak zwykle, ale o dziwo dopisuje humor:-)
Włączyłam ukochaną muzyczkę i się bujam w jej rytm:-)
Ząbek czasami dokucza, ale nie na tyle by szprycować się tabletkami, więc juz mniej martwię się o Słoneczko:-)

A dla dziewczyn domagających sie fluidków:

II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II II
Oto wasze wymarzone 2 kreseczki :-)

Co do owu... Ja zazwyczaj wiedziałam kiedy będzie, zwłaszcza w 2 cykle przed 'wpadką', choć akurat wtedy skorzystałam z kalkulatora wyznaczającego 'szczyt płodności' i jak widać, trafiłam idealnie:-):-):-)
A co do usilnych staranek... Laski, wyluzujcie, nic na siłę... Ja tak zrobiłam i efekty nadeszły nieoczekiwanie, az sama uwierzyć nie mogłam, tak więc troche luzu, a przytulanka dla samej przyjemności, a nie jako "produkcja bobaska" :-)
Miłego dnia :-)
 
Witam...

Dziewczyny a mnie wzięło przeziębienie na maxa i nie wiem co z tym fantem zrobić? czy myslicie, że jedna, diwe tabletki paracetamolu dziennie nie zaszkodzi? wiem, że może w cale nie jestem w ciąży, ale powinnam się tak traktować, w końcu się staramy...
I inne pytanko czy kwas ascorbinowy (vitC) można brać?

Elisabeth rzecz w tym ze u mnie ostatnie cykle mają równo 36 dni i ani jedne dzień mniej czy więcej :baffled:... ja do końca kalkulatorom nie ufam, obstawiam że owu była w niedzielę (mam taką nadzieję :-p) bo zaczęły boleć brodawki i śluz się zrobił biały...
a co do przytulanek to nie było wczoraj i w piatek, bo w czwartek, sobotę i niedziele sie nie oszczedzaliśmy:-p:-)
a u mnie z tym płodnym to też jak kot napłakał....
Calla czyli wszystko jest ok... dzień owulacji to dzień szczytu śluzu, czyli ostatni dzień w którym występuje śluz o cechach płodnych...
to dopiero poczatek ciazy, a do lekarza ide dopiero 3 listopada. Trzymajcie kciuki kochane :-)

Przesylam Wam pozytywne fluidki, buziaczki :-)
GRATULUJĘ! fluidki wyłapane
Elizabeth zdrówka życzę!
dziękuję Ci bardzo, ale jak pisałam wyżej, nie najlepiej ze mną
pixella77 nie wiem czy dobrze rozumiem że monitoring owu to usg co miesiąc w dzień przewidywanej owulacji? Bo mi moja gin powiedziała abym przyszła tak koło następnej owu i wynikami badań.
Asiucha ja nie jestem Pixella, ale moge Ci odpowiedziec... bo własnie w tym cyklu miałam monitoring robiony... byłam u gina w 10dc i zrobił mi pierwsze usg, żeby zobaczyć czy jest jakis pęcherzyk dominujący... potem poszłam w 12dc, bo wg moich obliczeń wtedy powinnam mieć owu, okazało się, ze pecherzyk się powiększył, ale był za mały jak na owu i potem poszłąm w 15dc , żeby sprawdzić czy ta owu juz była, u mnie pęcherzyka juz nie było czyli owu była... czyli w jednym cyklu robisz 3 usg dopochwowe, a nie jak piszesz, że jedno usg co miesiąc
A ja mam pytanko: Czy wisiołek powoduje zmniejszenie bólu okołowulacyjnego??
ja brałam w tym cyklu ale u mnie było wręcz odwrotnie niz u Ciebie, śluzu nie miałam wcale za to ból okołoowulacyjny był mocny, ale nie wiem czy to wpływ wiesiołka?
jesli mozna jeszcze jedno pytanko jak to jest z owu, gdy zaczyna sie pojawiac ciagnacy, przezroczysty sluz oznacza to ze juz jajeczko jest "gotowe" czy ze jeszcze to potrwa zanim bedzie gotowe do zaplodnienia z gory dziekuje :-)
owulacja występuje ostatniego dnia kiedy jest śluz o cechach płodnych i wtedy pęka pęcherzyk i jest jajeczko gotowe do zapłodnienia...
ja mam okropny dzien dzisiej .... :-( rano okazalo sie ze psina zjadla mi moje ukochane buty tzn 1 buta ale na jedno wychodzi :-:)-:)-(
Eve miałam podobny wypadek, jak mieliśmy owczarka to też zjadł mi moje buty... kłótnia tez była... ale potem mąż(wtedy jeszcze nażeczony) stanął na wysokości zadania i kupił mi nowe... niestety psa trzeba pilnować i szkolić... a Labki to sa takie wariaty...

Pozdrawiam, idę wywiesic pranie i połozyc sie spać... zajrze później do Was!!!
 
Mierzenie temperatury i obserwowanie śluz itp trzeba zacząć od początku cyklu a tak w środku to chyba tylko można usg zrobić.

Dzięki, więc chyba w tym miesiącu próbujemy na chybił-trafił:-pa potem zacznę obserwację.

Ja po odstawianiu tabletek anty, małam problem bo tez cykle były rozne i w pierwszym cyklu starań, nic nie robiłam aby wyliczyć owulke tylko poszłam na żywiał licząc że się uda,ale małpa przyszła , w nastepnym miesiący mierzyłam temp i właśnie dzieki temp udało mi sie wyznaczyć owulki i zafasolkować.
Wydaje mi sie że bedzie ciężko tak bez żadnych obserwacji można zawsze spróbować za pomoca kalkulatorów ale one tylko w przyblirzenu podają dzień owul.

Ja pierwsze dwa cykle bez anty, miałam regularne tylko ostatni taki jakis dziwny:baffled:, teraz mam 14 dzień cyklu tylko, że nie wiem ile będzie trwał:no::no::no:

Dlatego ja idę do pracy żeby tak o tym nie myśłeć :tak::tak::tak:


Może zorganizujemy zbiorową kontrolowaną "wpadkę" ;-);-);-);-)

KINGUŚ PRZYŁĄCZAM SIĘ DO ZBIOROWEJ WPADKI:tak::tak::tak: i dzieki za podp. jak cytować
 
Dziewczyny a mnie wzięło przeziębienie na maxa i nie wiem co z tym fantem zrobić? czy myslicie, że jedna, diwe tabletki paracetamolu dziennie nie zaszkodzi? wiem, że może w cale nie jestem w ciąży, ale powinnam się tak traktować, w końcu się staramy...
I inne pytanko czy kwas ascorbinowy (vitC) można brać?
Jak się pytałam intrenisty co można brać w ciąży to on mówił, żeby starać się na początku domowymi sposobami leczyć pić herbatę z miodem a gardło można płukać wodą z solą lub szałwią.
Zdrówka życzę :tak::tak:
 
Witajcie dziewczyny!!!
Dawno nic nie pisalam, fakt...:zawstydzona/y:...ale staram sie byc w temacie na biezaco i podczytuje regularnie co napisalyscie - a lektura calkiem spora:-)
Elizabeth, Kinguś, Butterfly i Tikanis - dzieki, ze o mnie pamietacie:happy:

Tikanis -slicznie odlicza twoj suwaczek...a Twoja fasolka juz taka duuuza - kiedy kolejna wizyta? bede odliczala razem z toba....:-) A humorkami meza nie ma sie co martwic...jestem pewna ze szybko zrozumie, iz takie nieodzywanie sie nie ma najmniejszego sensu, szczegolnie teraz jak powinniscie wspolnie cieszyc sie kazdego dnia kazda chwilka i wyczekiwac wspolnie fasolki-glowa do gory!!!!!

Kingus-łap te fluidki, łap...pamietasz, ze grudzien/styczen ja dołączam do Ciebie ze starankami:tak:

Elizabeth -kochanie-jak tam leczenie przebiega???

Izabell96 -piekne wiesci!!! mowilam ze sie uda;-):-D:tak::-):happy:

Witam wszystkie nowe staraczki!!!

Gratuluje zafasolkowanym-az milo jak pojawiaja sie nowe sufaczki i takie sliczne rosnace fasolki-chcemy ich tu jak najwiecej!!!!:tak::tak::tak:

A ja wlasnie mecze sie z okropna @...w niedziele mialam takie bole ze gryzlam, sciany, dywan, wanne...co tylko sie dalo, zjadlam listek no-spy -bezskutecznie....dzis juz nieco lepiej, ale nadal mam napiete podbrzusze:no:

Tak sie poprzygladalam sobie i tym objawom i chyba nawet bez badan moge powiedziec, ze mam z hormonkami na bakier...:wściekła/y: bo nieregularne i obfite @, trądzik, nadmierne wloski tu i owdzie, wysoki cholesterol - przy odpowiedniej diecie - bole okropne przy @, silny PMS, przebyta operacja na usuniecie cysty na jajniku, ciaza chemiczna itd.......az sie boje tego co bedzie jak zaczne staranka:szok:

No ale kochane moje -czas pokaze....

pozdrawiam Was serdecznie i trzymam kciuki za wszystkie staraczki:tak:

Pixelko -ja tez slyszalam, ze nie wolno jesc plesniowych serkow w ciazy...przynajmniej tu w Anglii jakies 2 lata temu bylo wokol tego sporo zamieszania:baffled:
 
co do staranek na sile, to nie ma jakies metody bo ja wlasnie mialam w glowie "produkacj bobaska" jak napisala imagination.. i w dni plodne chcialo sie czy nie chcialo musialo byc przytulanko, nie zawsze bylo to przyjemne czasami od tak mechanicznie a noz sie uda.. no i sie udalo.. wiec do to myslenia czy nic na sile to nie ma reguly.. jesli ma byc zaciazanie to bedzie ... takie moje zdanie
Eve84- a wez mi nie mow moj to jest zaborczy na moim punkcie i strasznie obrazalski jak juz sie obrazi to conajmniej na 3 dni.. masakra.. wiec staram sie nie draznic lwa, to ja jestem wtym zwiazku batdziej ugodowa ale teraz nie popuszcze chocbysmy sie miesiac mieli nie odzywac choc brakuje mi sie do niego przytulic czy po porstu ponarzekac..:// i wysluchac jego pocieszenie czy jakiego milego slowa.. a tu kurcze blade cisza na tapecie.. ehhh..:baffled::baffled::baffled::baffled::baffled::baffled::baffled: wiec ciagle mam taki humor..:baffled::baffled::baffled::baffled: strasznie mi go brak ale tym razem juz pierwszy raz od dawien dawna reki nie wyciagne...
w.kropeczka - jestes kochanie, narazie lekarz dal mi na badania ale mam przyjsc dopiero w 22 tygodniu czyli za ok 3mc, po nowym roku, ale moze wybiore sie do niego wczesniej gdzies w grudniu, ale wtedy napewno usg nie bedziemy robic..:) ciesze sie ze jestes juz z nami, a z hormonkami masz cos napewno z tego co opisujesz,, ja na twoim miejscu zrobilabym badania hormonkow.. nawet moge ci podac jakie..
 
Ostatnia edycja:
Przepraszam, że tak jeden post pod drugim, ale zapomniałam zapytać, mam dzis bardzo wrażliwe piersi, czy to ma jakiś związek z owu?:baffled:
 
Elisabeth...ja miałam brac paracetamol - 3x2 tabletki..a jesli na goraczke nie pomaga...antybiotyk bezpieczny dla ciezarówek...duomox....czasem lepiej wziąc leki niż meczyc się z goraczka i długo chorować....a goraczka >39stopni fasolkom szkodzi wiec koniecznie trzeba zbijać....

asuucha-L...Elisabeth ma racje, monitoring to nic innego jak kilka badań usg..stwierdzaja one jak rosna pecherzyki, do ilu mm i czy pekają....jeśli nie rosna do okreslonej wielkości i nie pekaja tylko sie wchłaniają to nie ma owu...
 
reklama
Dzięki, więc chyba w tym miesiącu próbujemy na chybił-trafił:-pa potem zacznę obserwację.
KINGUŚ PRZYŁĄCZAM SIĘ DO ZBIOROWEJ WPADKI:tak::tak::tak: i dzieki za podp. jak cytować
No pewnie teraz tak można spróbować ;-)
Nie ma za co w razie kłopotów różnego rodzaju pisz :tak:
Witajcie dziewczyny!!!
Dawno nic nie pisalam, fakt...:zawstydzona/y:...ale staram sie byc w temacie na biezaco i podczytuje regularnie co napisalyscie - a lektura calkiem spora:-)Kingus-łap te fluidki, łap...pamietasz, ze grudzien/styczen ja dołączam do Ciebie ze starankami:tak:
A ja wlasnie mecze sie z okropna @...w niedziele mialam takie bole ze gryzlam, sciany, dywan, wanne...co tylko sie dalo, zjadlam listek no-spy -bezskutecznie....dzis juz nieco lepiej, ale nadal mam napiete podbrzusze:no:
Właśnie dziś myślałam o Tobie ;-) Fajnie, że się odezwałaś :-D
Pewnie, że pamiętam i czekam na Ciebie
Biedactwo, trzyma się. Nie długo pożegnamy @ na kilka miesięcy :-)
 
Do góry