reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Starające się 2008

reklama
Lilu jeszcze coś takiego znalazłam
Mieszanka nr 1 -Ojca Klimuszki ( z książki: "Powróćmy do ziół leczniczych"), antyzrostowa, likwidacja stanów zapalnych w jajowodach i jajnikach, pobudzenie pracy jajników, stabilizacja układu rozrodczego

Wszystko po 50 g.:

Szyszka chmielu
ziele przywrotnika
ziele krwawnika
liść ruty
ziele nostrzyka żółtego
kwiat lawendy
kłącze tataraku
kwiat nagietka
owoc róży

Na każde jednorazowe użycie należy brać kopiastą łyżkę stołową, zalać ją szklanką wrzącej wody, przykryć na trzy godziny. Następnie przecedzić, lekko podgrzać i pić trzy razy dziennie po szklance przed posiłkem.
Po I porcji- przerwa 7 dni, po II- 12 dni, III porcja profilaktycznie

Mieszanka 3 -Ojca Grzegorza Sroki, pobudzająca pracę jajników
lebiodka (oregano) { Origani Herba} 50gr
koszyczek rumianku { Anthodium Chamomillae} 50gr
macierzanka {Serpylli Herba} 50gr
pokrzywa {Urticae Folium} 50gr
dziurawiec {Herba Hyperici} 50gr
rdest ptasi {Herba Polygoni avicularis} 50gr
ruta {Herba Rutae} 20gr
nagietek {Calendulae flos} 20gr
nostrzyk {Herba meliloti} 20gr

Łyżeczkę ziół zalać szklanką wrzącej wody, naparzać pół godziny. Pić szklankę odwaru przed snem.

Ja chyba spróbuje ziółek i ten cynamon a i jeszcze płatki albo otręby gryczane, testujesz ze mną???Lilu co Ty na to?
 
Szkoda Lilu, że nie ma naturalnych sposobów by wywołać owulację. Szkoda bo było by nam łatwiej. Coś gdzieś kiedyś czytałam o cynamonie żeby go włączyć do diety(dodawać do herbaty chyba) ale nie wiem czy to prawda. Ale tak średnio lubię cynamon ale może zacznę jeść, na pewno nie zaszkodzi.

A no widzisz, tak samo mowia ze po kuracji z clo owulka samoistna wraca, mi niestety nie wrocila :no:
Czasami sie zastanawiam czy ja wogole kiedys mialam samoistna owulke:baffled:
 
Lilu jeszcze coś takiego znalazłam
Mieszanka nr 1 -Ojca Klimuszki ( z książki: "Powróćmy do ziół leczniczych"), antyzrostowa, likwidacja stanów zapalnych w jajowodach i jajnikach, pobudzenie pracy jajników, stabilizacja układu rozrodczego

Wszystko po 50 g.:

Szyszka chmielu
ziele przywrotnika
ziele krwawnika
liść ruty
ziele nostrzyka żółtego
kwiat lawendy
kłącze tataraku
kwiat nagietka
owoc róży

Na każde jednorazowe użycie należy brać kopiastą łyżkę stołową, zalać ją szklanką wrzącej wody, przykryć na trzy godziny. Następnie przecedzić, lekko podgrzać i pić trzy razy dziennie po szklance przed posiłkem.
Po I porcji- przerwa 7 dni, po II- 12 dni, III porcja profilaktycznie

Mieszanka 3 -Ojca Grzegorza Sroki, pobudzająca pracę jajników
lebiodka (oregano) { Origani Herba} 50gr
koszyczek rumianku { Anthodium Chamomillae} 50gr
macierzanka {Serpylli Herba} 50gr
pokrzywa {Urticae Folium} 50gr
dziurawiec {Herba Hyperici} 50gr
rdest ptasi {Herba Polygoni avicularis} 50gr
ruta {Herba Rutae} 20gr
nagietek {Calendulae flos} 20gr
nostrzyk {Herba meliloti} 20gr

Łyżeczkę ziół zalać szklanką wrzącej wody, naparzać pół godziny. Pić szklankę odwaru przed snem.

Ja chyba spróbuje ziółek i ten cynamon a i jeszcze płatki albo otręby gryczane, testujesz ze mną???Lilu co Ty na to?

Hmmm kingus przetestowalabym z tobia , bo ja wszystko testuje co wynajde w necie na bezplodnosc, ale niestety nie wiem czy znajde tu takie ziola :baffled:
 
Hmmm kingus przetestowalabym z tobia , bo ja wszystko testuje co wynajde w necie na bezplodnosc, ale niestety nie wiem czy znajde tu takie ziola :baffled:
Lilu można przez internet a jak nie to ja mogę kupić i Ci wysłać.

może głupie pytanie ale kupujesz każde oddzielnie czy może gdzieś mnożna kupić mieszankę?
Właśnie szukam, rzeczywiście łatwiej by było jak by była gotowa mieszanka. Jak coś znajdę to dam znać.
 
reklama
Poniższe skopiowałam z innego forum, mam nadzieję, że nikt nie poczuje się urażony:sorry2:. Część info się powtarza

Mieszanka nr 1 -Ojca Klimuszki ( z książki: "Powróćmy do ziół leczniczych"), antyzrostowa, likwidacja stanów zapalnych w jajowodach i jajnikach, pobudzenie pracy jajników, stabilizacja układu rozrodczego

Wszystko po 50 g.:

Szyszka chmielu
ziele przywrotnika
ziele krwawnika
liść ruty
ziele nostrzyka żółtego
kwiat lawendy
kłącze tataraku
kwiat nagietka
owoc róży

Na każde jednorazowe użycie należy brać kopiastą łyżkę stołową, zalać ją szklanką wrzącej wody, przykryć na trzy godziny. Następnie przecedzić, lekko podgrzać i pić trzy razy dziennie po szklance przed posiłkem.
Po I porcji- przerwa 7 dni, po II- 12 dni, III porcja profilaktycznie

Mieszanka 2 -Ojca Klimuszki
po 50g:

Kwiat jasnoty białej
Liść mącznicy
Liść rozmarynu
Liść pokrzywy
Ziele rdestu ptasiego
Ziele drapacza
Ziele przywrotnika
Kwiat kasztanowca
Korzeń mniszka
Owoc róży

Na każde jednorazowe użycie należy brać kopiastą łyżkę stołową, zalać ją szklanką wrzącej wody, przykryć na trzy godziny. Następnie przecedzić, lekko podgrzać i pić trzy razy dziennie po szklance przed posiłkem.

Mieszanka 3 -Ojca Grzegorza Sroki, pobudzająca pracę jajników
lebiodka (oregano) { Origani Herba} 50gr
koszyczek rumianku { Anthodium Chamomillae} 50gr
macierzanka {Serpylli Herba} 50gr
pokrzywa {Urticae Folium} 50gr
dziurawiec {Herba Hyperici} 50gr
rdest ptasi {Herba Polygoni avicularis} 50gr
ruta {Herba Rutae} 20gr
nagietek {Calendulae flos} 20gr
nostrzyk {Herba meliloti} 20gr

Łyżeczkę ziół zalać szklanką wrzącej wody, naparzać pół godziny. Pić szklankę odwaru przed snem.

Mieszanka ziołowa na pierwszą fazę cyklu (składniki zawierające związki pobudzające organy odpowiedzialne za owu oraz zawierające roślinne estrogeny):
liście maliny,
rozmaryn,
kwiaty bzu czarnego,
szałwia,
bylica pospolita

po 40g (można też dodać koniczynę łąkową) po 40g. Do tego wiesiołek (?)

Mieszanka ziołowa na drugą fazę cyklu (wzmacniające prod. progesteronu):

przywrotnik,
pokrzywa,
krwawnik

po 40g. łyżkę zaparzyć szklanką wrzątku, pić 3 razy dziennie (można na zapas w termosie)".
do tego link:
http://forum.gazeta.pl/forum/72 ,2.html?f=19585&w=18806180&v=2&s=0

ZIOŁA BONIFRATRÓW

Wzmacniająca mieszanka O. Sroki w przypadku poronień:
koszyczek rumianku- 100 gr
owoc róży - 100 gr
liść melisy - 50 gr
ziele dziurawca - 50 gr
liść mięty pieprzowej - 50 gr
kwiat nagietka - 20 gr
Zioła zmieszać, wsypać łyżeczkę na szklankę wrzątku, naparzać pod przykryciem 20-30 min. Pić raz dziennie przed spaniem. Można osłodzić łyżką syropu malinowego lub z czarnej porzeczki.

ZIOŁA DLA PANÓW
1. Żeń - szeń. Pobudza aktywnośc seksualna i tonizuje. Zwiększa liczbę plemników w nasieniu.
2. Witania Indyjski żeń - szeń. Ma podobne do niego właściwości
3. Palma sabalowa. Jest pomocna w leczeniu niepłodności związanej z chorobami prostaty (przerost i zapalenie gruczołu krokowego). Pomaga w zaburzeniach erekcji, działa tonizująco na narządy rozrodcze i uklad moczowo - płciowy.
4. Śliwa afrykańska. Poprawia płodnoś w przypadkach chorób prostaty.
5. Miłorząb. Działa korzystnie w przypadkach niepłodności na tle zaburzeń krążeniowych.
6. Głóg. Działa tonizująco na krązenie i przeciwutleniająco. Może by skuteczny w przypadkach nadciśnienia tętniczego i problemów z krążeniem żylnym.
7. Kolcorośl. Poprawia funcje nadnerczy, podnosi poziom testosteronu. Korzystnie wpływa na wątrobę, która metabolizuje hormony i bierze udział w regulacji ich stężenia we krwi.
8. Czosnek. Chroni plemniki przed uszkodzeniem przez wolne rodniki. Stosowany jest także w leczeniu impotencji.
9. Lukrecja. Działa tonizująco na nadnercza i układ rozrodczy, może też zwiększac aktywnośc hormonalną.
10. Turnera. Używana jest głównie do wzmocnienia popędu płciowego u mężczyzn i kobiet.
11. Chamaelirium luteum. Działa tonizująco na układ rozrodczy. jest pomocne w leczeniu impotencji.
12. Zioła chińskie. Poprawiając krążenie i wzmacniając wątrobę, powodują wzrost liczby i ruchliwości plemników w nasieniu. Aby otrzymac dla siebie odpowiednią mieszankę ziół, należy skontaktowac się z zielarzem lub specjalistą medycyny orientalnej. (w internecie można znaleźć strony takich specjalistów)
 
Do góry