reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

reklama
Oj strasznie ciężko uwierzyć:-) Tym ciężej, ze Ukochany nie dowierza. Myślę, ze uwierzy jak zobaczy wynik usg.
Jak liczyłam, to powinnam gdzieś w Dzień Matki mieć termin porodu, fajnie by było:-)
A właśnie usg w 6 tygodniu będzie dopochwowe, czy już normalne? I dadzą mi jakiś wydruk dzidziusia, bym mogła się pochwalić rodzince? Nie wiem jak to wszystko wyglada, a chcę się dobrze przygotować. O co wypytują itp.? Powiedzcie? :happy:
serdecznie gratuluje!!!!! objawy sie potwierdziły!!!!! ja miałam termin na 10 lipca i skurcze zaczeły sie dokładnie w terminie :-) to usg i pewnie nstepne bedą dopochwowe, na pewno zobaczysz juz serduszko bijące, lekarz musi je "znalezc" bo to wyznacznik ze plód jest żywy, wiec zycze wielu wrazen i wzruszen na 1szym usg:) no i popros o wydruk fotki z fasolką,mojej szwagierce to bijące serduszko lekarz nagrał na płycie-fajna pamiatka:-D
]a ja mam nadzieje ze moje Prenate Elite tez sa dobre,zawiera juz kwas foliowy itp
czytalam ze one sa podobno czekoladowe, kolor rzeczywiscie czekoladowy ale smaku nie czeju bo popijam je... a moze one sa do ssania i wtedy ten smak jest?:baffled:
poprosilam aptekarke o witaminy dla planujacych ciaze wiec mi te polecila..
sa ok?
wg mnie to w aptekach troche naciągają i kupiłas te z "wyzszej " pólki tzn z kwasami omega ktore są potrzebne najbardziej w 2-3 trymestrze i podczas karmienia, moi lekarze mowili mi ze zestawy witaminowe nalezy brac w ciązy jak sa niedobory lub od drugiego trymestru profilaktycznie, do tego czasu wystarczy sie zdrowo odzywiac, moja kolezanka ma znajomą ktorej mąż jest ginekologiem i on wrecz zakazł jej przyjmowac zestawy witamin bo to chemia!!! podobno takie jest podejscie lekarzy do swoich zon...a do pacjentek....za cos biora kase od firm farmaceutycznych....wydaje sie ze przypadku planowania ciązy najzdrowszy jest folik
 
rudka masz rację z tym naciąganiem, jak ja chodziłam w ciąży i pytałam o witaminy mojego lekarza, to mi mówił, że jak kobieta jest zdrowa i ma dobre wyniki, to nie trzeba faszerować witaminami, bo powodują nadmierne tycie , zresztą moja rodzinna lekarz co prawda nie ginekolog ale też powiedziała cytuję "od tych witamin to tylko dupa rośnie":-D
 
dziewczynki, ja myslę, że każda z nas jest inna i jednej sie witaminki przydadzą a innej nie....
ja brałam duzo witamin w ciazy, feminatal i bioferfolic 2 x dziennie i magnez, żelazo i jak tylko któryś odstawilam to wyniki mi leciały w dół...bardzo zdrowo sie odzywiałam, owoce, warzywa, tylko gotowane itd....nie przytyłam za duzo, tylko w sam raz bo 13 kg i po ciazy juz u mnie 7 mies po porodzie śladu nie było...czyli co organizm to zapotrzebowanie, a wszytsko zalerzy od wyników...
 



:confused: TO CIĄŻA? :confused:

PS. Zapomniałam o fluidkach :-)
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~​
Tak Imagination to ciąża... ogromniaste GRATULACJE!!!
Fluidki wyłapane...
Jak czytam Twoje posty, to taaakaaa raaadość z nich bije:-):-):-), cieszę się razem z Tobą!

Co do witamin w ciązy, to w szkole rodzenia tak doszłyśmy do wniosku, że od przyjmowania ich, dzieciaczki teraz takie duże się rodzą... bo zobaczcie kiedyś jak nasze mamy rodziły to waga noworodków niespełna 3 kg była, a teraz większośc powyżej 3, a nawet 3,5 kg... może ma to jakiś związek...
 
elizabeth ja urodziłam sie na przełomie 37/38tc i ważylam 3125 i moja mama nie łykała witamin, ja łykałam całe góry witamin i urodziłam córkę 37/38tc i tez wazyła 3125:-) ...taki zbieg okoliczności....
2800-3500 kg to raczej chyba normalny wymiar noworodka, u mnie w rodzinie wszystkie mniej wiecej sie takie rodziły od czasóe moich rodziców....prucz mojej siostry bo ona brała hormony na podtrzymanie i urodziła adasia 4500...
 
Ja juz po wizycie u położnej. Słyszałam jak bije serduszko mojemu maluszkowi bardzo szybko 146 uderzen na minute. Super uczucie prawie sie wzruszyłam :tak:
Ja przez pierwsze 3 miesiace brałam tylko folik a teraz Feminatal N. Usg dopochwowe mialam jeszcze robione w 15 tygodniu.
 
Pixella, byc może, ale to nie jest moje spostrzerzenie tylko połoznych, które pracuja w zawodzie już "parę ładnych lat"

Magdus spodziewasz się chłopca?
 
organizm w ciazy to twór wyjatkowo krnąbrnie sie sprawujący i czasem potrzeba małego tiuningu :-D... ja sie tiuningowałam jak musiałam, nie dla czystej przyjemności
 
reklama
elisabeth tak do konca to nie wiem co bedzie :sorry2:na ostatnim usg na moje pytanie czy to chlopczyk czy dziewczynka lekarz mi powiedzial ze " cos mu dynda miedzy nozkami, ale rownie dobrze to moze byc pepowina" mi tam wszystko jedno szczegolnie przy pierwszym dziecku ale cos czuje ze to bedzie synuś :tak:
 
Do góry