reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki na Wyspach

abed w takim razie gratulacje i dla ciebie:-D spokonjnie wszystko pokoleji, twój M znalazł fajną pracę, a potem przyjdzie czas na ciebie, nie wszystko naraz;-)
joasia tak jak wspomniałam, doskonale rozumiem twoją sytuację, bo jestesmy w podobnej, ciężkie to wszystko, ale postaraj się tym tak nie stresowac i nie denerwować, bo to nic nie da, a możesz sobie zaszkodzić. Trzeba na spokojnie pozałatwiać wszystko i będzie dobrze, jesli zrzekniecie się spadku to nie powinno was to już wszystko dotyczyć:tak: teraz najważniejsza jest twoja córeczka, musisz być spkojna dla niej żeby za szybko się nie urodziła, bo wiadomo czym to grozi. Postaraj się niedenerwowac, choć wiem ze to niełatwe, ale teraz zdrowie córci najważniejsze.
 
reklama
Joasia spokojnie, staraj się nie denerwować... wiem że ciężko ale mała jest najważniejsza... a to są tylko sprawy majątkowe da się je załatwić, a mała i ty jesteście najważniejsze ... trzymaj się

Aniołkowa jak się czujesz??
 
hej dziewczyny mam do was ogromna prosbe zebyscie trzymaly kciuki za Olivera:(
Okolo tygodnia temu zauwazylam ze w lewym oku jego zrenica jest 3 razy wieksza od prawej i przybiera dziwne ksztalty. Na poczatku wydawalo mi sie, ze sie przewidzialam, pytalam sie meza czy tez to widzi, nie bylam pewna czy to moze byc cos powaznego. Zaczelam szukac info w necie i znalazlam straszne diagnozy. Wiazac sie to moze z wada wzroku, slepota, rakiem, guzem w oku, jakas wada neurologiczna czyli niedorozwojem, a w najlepszym wypadku zrenica sie troche pomniejszy i juz taki bedzie jego urok. wczoraj bylismy u gp i od razu dostalismy skierowanie do szpitala. Lekarz ktory nas przyjmowal szczerze powiedzial, ze nigdy sie nie spotkal z czyms takim, zawolal nawet na konsultacje innych lekarzy. Wszyscy byli zdumieni i mieli bardzo powazne miny co jeszce bardziej mnie podlamalo. Teraz czekamy na list ze szpitala, moze to potrwac z 2 tyg ale mam nadzieje, ze bedzie szybciej. Boje sie, ze on nie widzi na to oko. Jak patrzy na cos to widze, ze oko reaguje tak samo jak to zdrowe, ale wczoraj u gp wogole nie reagowal na swiatlo latarki.
Mam ogromne pretensje do siebie, ze wczesniej tego nie zauwazylam i ze tak zwlekalam z wizyta. Tylko na poczatku jego 2 pierwszych tygodni on bardzo zadko otwieral oczy i wciaz mu sie zbierala ropa wiec trudno mi byhlo to dostrzec.
Dziwie sie, ze przy wypisie ze szpiatala jak badali mu oczy tego nie zauwazyli, ani midwife.
Tak bardzo boje sie najgorszego, czym on sobie zasluzyl na takie cierpienia dopiero przeciez przyszedl na ten swiat.
Prosze trzymajcie za niego kciuki...
 
Noelka będę trzymać mocno kciuki... ale proszę cię nie czytaj w internecie, bo tam piszą ludzie co chcą... poczekaj na konsultację z lekarzem... może to nic poważnego a ty się nie potrzebnie denerwujesz a mały to czuje... daj znać jak coś będziesz wiedzieć i nie miej do siebie pretensji przecież takie dziecko prawie nie otwiera oczków ... dopiero po miesiącu... trzymajcie się &&&&&&&&&&&&
 
Roxii gratulacje dla męża :-)
joasia bardzo mi przykro. Długami się nie martw, jak się zrzekniecie spadku macie to z głowy. Staraj się nie przejmować za bardzo, bo masz teraz o kogo się martwić, jak po usg? Coś ciekawego ci powiedzieli?
noelka nie czytaj tego co piszą w internecie, bo oszalejesz. Trzymam kciuki, żeby z oczkiem synka było wszystko w porządku &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Mój mały od wczoraj gorączkuje i ma lekko zatkany nos, ale wzięło go nie wiadomo skąd. Jest pogodny, ma apetyt więc mam nadzieję, że szybko mu minie.

A u położnej...hym...Dostałam wyniki ostatnich badań krwi i raz mam jakieś przeciwciała anty-M i cholera wie o co chodzi, ale nie mam zamiaru się tym przejmować. No i nie wiem czy mam dobry wynik na syndrom downa ciężarne podpowiedzcie 1:4000 to mój wynik.
A poza tym zmierzyła mi tylko ciśnienie i tyle. Kolejną wizytę mam dopiero 11 lipca :szok::szok: wtedy to już będę odpoczywała w Polsce i niech mnie w d...pocałują
 
ojej noelko trzymam kciuki i myśle o Was ciepło. Nie martw się kochana, poczekajcie na diagnoze od lekarza, napewno wszystko będzie dobrze.

agitatka wynik dobry, jest możliwość 1 do 4000 że dzieciątko urodzi się z zespolem downa czyli baaaaaaaaaaaaaaaardzo minimalna.

u nas ok, mdłości nadal męczą ale może może może powoli już lepiej?
plamienia jak narazie (tfu tfu) nie powtarzają się, skan mam 15 maja (tak jak roxi ;-)). Pozatym dostałam list że będę miec 3 skany, podczas każdego będą sprawdzać moje ciśnienie i wage. Podczas pierwszego skanu dodatkowo badanie na zespół downa i badanie krwii, podczas ostatniego będą patrzeć na przepływ krwii w pępowinie i sprawdzać szacunkowe wymiary dzidziusia. Podczas każdego skanu tez będą mierzyć długość szyjki....... jej znaczny postęp ;-) podczas pierwszej ciąży tego 3 skanu w ogóle nie było a szyjke mierzyli mi tylko raz.
 
Noelka oczywiscie mocno zaciskam kciuki zeby maluszek okazał się zdrowy i zeby to nie było nic powaznego. A Ty nie czytaj już w tym internecie bo oszalejesz, ludzie rózne dziwne rzeczy piszą i nie ma co się nakręcac i denerwowoac niepotrzebnie. Moze taka jego uroda:tak:Mam nadzieję, ze szybko dostaniecie się do lekarza, daj znac jak bedziesz już coś wiedziała.
agatakat to faktycznie dziwnie że masz 3 scany przewaznie są tylko dwa. Ja własnie dzisiaj dostałam papiery z terminem scanu, trminem wizyty z midwife i wszystkimi informacjami dotyczącymi badań w ciaży. I tam mam napisane że w UK robią właśnie tylko dwa scany ten early i mid, no chyba że wykryją jakies nieprawidłowości to robią dodatkowy. Moze u ciebie w rejonie jest jakoś inaczej, w każdym razie fajnie, tez chciałabym wiecej scanów:-p
Agitatka ten wynik na syndrom Downa jest dobry, masz bardzo malutkie prawopodobienstwo na urodzenie dzieka z tym zespołem, a te przeciwciała anty-M to nie mam pojęcia co to... musisz pogadac ze swoją midife i się zapytać.
 
roxi tak to tylko u mnie w szpitalu, midwife na pierwszym spotkaniu mówiła że mieli dużo przypadków małych brzuszków/małych dzieci i dużo kobiet wysyłali na dodatkowy scan, wieć po prsotu postanowili że wszystkim będą robić ten trzeci skan. Mój szpital ma najlepszy w rejonie oddział położniczy (nie wiem jak jest z resztą) ale na rankingach zbiera dobre oceny, na ostatnim spotkaniu położna mi mówiła że ostatnio dostali dofinansowanie i remontują, powinni skończyć w czerwcu. Wstawią dodatkowe baseny do rodzenia w wodzie i każdy pokój ma mieć swoje łazienkę (wcześniej czasem wypadały dwa pokoje na jedną łazienkę)
 
reklama
agatakat a no widzisz to szczęściara z ciebie że masz taka dobrą opiekę i że twoj szpital jest dobrze wyposażony, tylko pozazdroscić-szczególnie tego trzeciego scanu:-p Choć w sumie ja tez będe miała jeden wiecej, bo w sierpniu wybieram się do Pl i mam zamiar iść do mojego gina na 3D:tak:
 
Do góry