reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki na Wyspach

Agitatka no widzisz, to jest tak jak ja zawsze mowie: plany planami, a zycie i tak zrobi swoje :-D planowalas isc do pracy, a tu prosze, dzidzia sie pojawila i musisz szybciej do Polski zjechac :tak: fajnie, ze maly pojdzie do zerowki juz w Polsce, to zawsze lepiej jak zacznie razem z innymi dziecmi, bo potem coraz trudniej byloby mu sie przestawic ;-) chociaz takie dzieci lapia wszystko w mig ;-) to teraz odpoczywaj i juz sie nie stresuj kochana, dzidzia to czuje :tak:
 
reklama
czesc dziewczyny,

Kari wspolczuje problemow, widac landlord chcial na was zarobic, cwaniak. Swoja droga co to za agencja, ktora nie daje inwentarza do podpisania. Mam nadzieje, ze na nowym adresie macie wszelkie dokumenty na wypadek takiej sytuacji.

Sreberko witaj, dziewczyny na pewno udziela tu tobie wiele cennych wskazowek :)

Agitatka, u mnie AZS pojawilo sie w sumie w takim najgorszym stadium w okresie dojrzewania. Mam nadzieje ze synkowi to zlagodnieje z wiekiem. Dobrze, ze zalatwilas sprawe z recepta, juz nie musisz sie stresowac, widocznie czasem trzeba zlozyc zazalenie zeby poskutkowalo.

A ja po calym dniu domowych robot klapnelam na kanapie, zaraz ide skonczyc szarlotke. Ach ten moj malz to ma ze mna za dobrze :wink: a niech ma, poki sie dzidzia nie pojawi :)
 
Agitatka fajnie że wracacie na stałe do Polski (zazdroszczę) mam nadzieję, że wszystko wam się tam ułoży:tak: Dobrze że z tym dupkiem udało Ci się załatić,bo nie dobrze jest przerywać kuracji. A ten Crinone żel to ja brałam zawsze po in vitro, to jest żel opochwowy z progesteronem, z tego co czytałam to najlepiej przyswajalny progesteron z dostępnych na rynku więc skorzystaj jeśli masz taką możliwośc:tak:
Kari masakra jak was wykorzystali i oszukali, co za palanty!!!:no: Ja słyszałam już o takich historiach kiedy agencje próbuja naciągnąc lokatorów na pokrywanie szkód. Nam naszczęście jeszcze nic takiego się nie przydażyło i zawsze zwracali cały depozyt. Trzeba pilnowac żeby stan mieszkanie był spisany przed wprowadzeniem się, bo potem właśnie takie cyrki wychodzą i naciągają ludzi. Ale wiadomo jak się pierwszy raz wynajmuje z agencji to człowiek zielony i nie bardzo wie na co zwracac uwage. Przykro mi ze tak wyszło:-( Moze da się jeszcze gdzieś odwołać z tym co???
sreberko witaj:-) ja nie wiem jak jest w Irandii wiec za bardzo nie pomogę, ja mieszkam w Szkocji i jest tak jak dziewczyny pisały, ze GP po roku starań ma obowiazek skierowac was na podstawowe badania, czyli badanie nasienia dla M i hormonalne dla Ciebie, a potem skierowanie do kliniki leczenia niepłodnosci. Mam nadzieję, ze wasz GP wam pomoze i skieruje w odpowiednie miejsce. Życzę powodzenia i oczywiscie szybkiego zafasolkowania:tak:
joasia mogę się wprosić na tą szrlotke????:-p

Ja dzisiaj siedziałam trochę nad angielskim, jakiś czas temu zapisałam się na kurs żeby trochę się się poduczyć i niestety stwierdzam że jeśli chodzi o angielski to jestem głupsza niż myślałam:-D:zawstydzona/y: czeka mnie trochę pracy....a raczej nauki:baffled:
 
Ostatnia edycja:
Roxii ,joasia81,loczkis, aniolkowa.mama...dzieki za szybką odpowiedz:-) Dziewczyny a więc w skrócie opowiem wam co i jak... zaczełam badania w Polsce bo podejżewałam że cos jest nie tak gdyz wsumie juz od dawna nie kontrolowalismy sie i kochaliśmy bez zabezpieczenia a że mam nieregularny okres to tak naprawde nie wiem dokładnie kiedy mam owulacje.Po zrobieniu wszystkich badan w wrzesniu poprzedniego roku poszlismy do znanego gin.z Wawy ktory przyjmuje w moim miesciedr.Marcin Wozniak ktory zajmuje sie niepłodnoscia wedlug niego badania wszystkie moje i mojego M sa ok poprostu problem tkwi w tym ze mam nieregularny okres w tym owulacje tez.Wwe wrzesniu zrobilismy kontrolowanie owulacji i przyjełam zastrzyk(nie pamietam nazywy)na pekniecie pekerzyka ale niestety sie nie udalo:crazy: W styczniu byłam znowu w Polsce i gin.powiedzial ze niestety zeby wszystko zaobserwowac w moim organizmie musze byc na obserwacji co naajmniej ok.3-4 mies.ale ze ja pracuje tu w Irlandii to nie dam rady przyjechac na 4 mies.do Polski.a przez tel.niestety sie nie da;-);-)Z M postanowilismy poszukać pomocy tu no i takim cudem znalazlam sie na Forum w poszukiwaniu pomocy...
 
Roxii na pewno nie jest tak zle z tym twoim angielskim, dasz rade kobietko ;-)
sreberko a w ktorej klinice w Galway bylas? w tej od nieplodnosci? wiem, ze mozna tam isc na prywatne konsultacje, i na pewno zrobia ci monitoring, ale musialabys zaplacic. Basik pisala, ze dostala skierowanie do tej kliniki ze szpitala, ale z tego co pamietam to ona dostala termin dopiero na kwiecien. pewnie prywatnie byloby szybciej ;-) a powiedz mi, czy ty robisz jakies testy owu albo mierzysz tempke? to by ci dalo jakis obraz czy wogole masz owulacje :tak:
 
loczkis: nie byłam jeszcze nigdzie oprocz GP w zeszym tyg. dr. w GP powiedziała że wyśle nam list chyba zeskierowaniem do szpitala ale nie wiem dokladnie bo zamieszala i wkoncu zapomnialam sie jej spytac na co skierowanie okaze sie jak mi przyjdzie. Byłam u tej gin.w Terrland kilka razy własnie lipa jest ze ona tylko 2 razy w miesiacu jest:crazy:temp.nie mierze nigdy jakos nie przekonana byłam do tej metody (ale po tylu staraniach) jestem zmuszona do tego bo chyba nie mam juz innego wyjscia. Testy robilam i wychodzilo mi kiedy mam owulacje ale nic wiecej.
 
sreberko mi akurat mierzenie tempki sie podoba, bo wiem np czy wogole mam skok (czyli czy owulacja byla), ile trwa moja faza lutealna itp. duzo dowiedzialam sie o swoim organizmie przez te kilka miesiecy mierzenia :tak: akurat w tym miesiacu nie mierze, bo potrzebowalam przerwy, ale od nastepnego cyklu na pewno do tego wroce :tak:
 
loczkis dzęki za pocieszenie:-D
sreberko a jak to dokładnie jest z tymi twoimi cyklami??? jak bardzo są one niereglarne? tzn co ile masz masz miesiaczke?? miałaś może robine usg dopochowe zeby sprawdzić czy jajniki nie są policystyczne? I jeszcze jedno pytanko testy owulacyjne w każdym cyklu wychodziły Ci pozytywne??? Trochę dziwi mnie fakt, że badania wyszły Ci ok skoro masz nieregularne cykle, moim zdaniem skoro są nieregularne to coś jest nie tak... no ale to tylko moje skromne zdanie... loczkis ma racje mierzenie temperatury duzo by Ci pomogło, wtedy masz obraz swojego cyklu i wiesz czy owulka faktycznie była i kiedy i jak długa jest twoja faza lutealna a to ważne. Pomyśl o tym, wiem że to trochę uciażliwe, bo sama kiedys mierzyłam, ale naprawde się przydaje:tak:
 
Ostatnia edycja:
Roxii, zapraszam i wszystkie was dziewczeta na szarlotke, pierwszy raz robilam z tego przepisu i pieknie wyszla, a jaka pyszna, wpadajcie!
szarlotka orzechowa.jpg
 
reklama
joasia masz natychmiast kurierem przeslac mi kawalek!!! nie robi sie takiego slinotoku ciezarnej!!:) a tak na powaznie to wyglada bajecznie mi chyba nigdy tak ladnie ciasto nie wyszlo. prosze o przepis. ja nie mam reki do pieczenia. kiedys mialam, ale ostatnio zadne ciasto mi nie wychodzi i zwalam juz wine na piekarnik:) jesli przepis jest prosty i szybki to bardzo prosze o niego.

ja zmagam sie z przeziebieniem, caly nos mam zawalony, gardlo na szczescie mnie nie boli. jade dzis do kuzynki poza londyn na caly dzien, juz chcialam odwolac to, ale kto wie jak bede sie czuc jutro, czy za kilka dni. trzeba kuc zelazo poki gorace. ona ma 3.5 miesiecznego bobaska wiec troche podpatrze jak sie z nim obchodzi.

sreberko ja tak wlasnie mialam, ze przez cale zycie nie regularne cykle i jak juz mialam okres to pozniej testy owu wychodzily pozytywne, ale zaciazyc i tak nie moglam. w koncu po roznych badaniach i podaniu clo zaszlam. wydaje mi sie, ze jak trafisz do porzadnej kliniki jak ja, to nakieruja cie na dobra droge. bedzie to trwalo, u mnie az 2 lata ale w koncu dajdziesz do celu. jakbys miala jakies pytania to wal smialo:)
 
Do góry