reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki na Wyspach

Hejka :)

Dziś jedziemy na "kulki" może sama się skuszę zjechać z mega zjeżdżalni he he :-D

Letta - witaj.
Ja jestem na wyspiarkach jak mnie wiatr przywieje. Ale teraz chyba zakotwiczę na dłużej. Staram się już 36 cyki, ten jest 37my.
Ten wątek zawsze się kręcił, więc zaglądaj :tak:

No to miłego dzionka życzę ... mimo iż leje u nas jak z cebra brrrrr :rofl2:
 
reklama
Dzien Dobry Dziewczynki w ten sloneczny dzien:-).

Mousefish, napewno bede korzystac z Twojego doswiadczenia i rad, jesli moge:). Naprodukowalysie ponad 1000 stron od poczatku istnienia watku i bedzie ciezko to wszystko przeczytac, wiec przepraszm, jesli bede sie powtarzac:zawstydzona/y:.

Widze, ze staracie sie o dzidciusia od dluzszego czasu. Troche mnie to przeraza, bo mam 31 lat, moj partner 42, 5 miesiecy za nami, a tu nic. Bylam na tabletkach ok 2.5 roku, odstawilam tabletki 5 cykli temu. Okres mi sie rozregulowal, przedluzyl znacznie- z 28 dni do 35-37 dni, wiec czekanie na owulacje dla mnie to cala wiecznosc. Jak u Was wygladaja staranka, robicie pomiary, odliczacie, czy idziecie na zywiol. Czy lepiej jest zrobic wszystkie badania teraz (ja i moj D), czy dac sobie czas do roku czasu i wtedy zrobic badania?
 
Letta a robisz testu owu, mierzysz temp? zawsze to trochę pomaga, bo łatwiej jest wycelować w owulacje:tak: Wiem ze się niecierpliwisz ale 5 miesięcy to nie jest dużo, ja z badaniami bym jeszcze poczekała, na razie obserwuj się, najlepiej jest mierzyc temp na wykresie wszystko będzie wiadc;-)
Edith głównym warunkiem tu w UK żeby skozstac z refundowanego ivf jest nie posiadanie dziecka, tyczy się to tez np. dziecka partnera które wychowujesz lub dziecka adoptowanego. Czyli trzeba być bezdzietnym w każdym znaczeniu tego słowa. Sa tez inne warunki ale to już pierdoły typu nie możesz być osoba palaca (ja paliłam ale się nie przyznałam :-p), twoje BMI nie może przekraczać 30 albo 35 już niepamietam, no i wiek, z tego co pamiętam refundują kobietom do 39 roku życia. No i musisz co najmniej rok starac się o dziecko. To chyba tyle z tego co pamiętam ;-)
Jeśli robisz prywatnie to tak, za każdy transfer trzeba płacic 800 F, nie wiem ile kosztuje cały cykl ze stymulacja i punkcja ale pewnie wieciej....
 
Ostatnia edycja:
Roxi, widze, ze duzo przeszlas, zanim zaszlas w upragniona ciaze. Podziwiam! Mierze temperature, robie testu owulacyjne. Zaczelam mierzyc tempetarure od poprzedniego cyklu (w ustach), ale chyba robilam cos zle, bo temeratura byla zadziwiajaco niska caly cykl (35.5-36.03) i niebylo w ogole skoku, nawet jak test owulacyjny pokazywal dwie kreski, wiec jak tylko skonczy mi sie okres, zaczne mierzyc dowcipnie. Zaznacze, ze nie biore zadnych lekow. Mierze temperature rano i stalej porze (zaraz po przebudzeniu). W ramach doswiadzenia zmierzylam tepmerature po poludniu, teoretycznie tepmka powinna byc wyzsza niz rano po przebudzeniu, a nie byla. Wiec albo termometr jest nie taki albo ja.:confused:.Wiec narazie mierze, odliczm i obserwuje organizm, bo mam wrazenie, ze wciaz wariuje i oczyszca sie z tabletek.

Kara86, to kawalek czasu w UK jestes:-)., planujesz wracac do Polski? Ja chyba raczej nie, zadomowilam sie tutaj:). A przyjechalas tu sama, czy z rodzina?

Mar-chewko, 10 cykli i mam nadzieje, ze ani jednego dluzej. Mam nadzieje, ze to bedzie nasz cykl i na swieta Bozego Narodzenia dostaniemy najpiekniejszy prezent na swiecie:tak:
 
Letta - życzę Ci tego z całego serca... jeśli mierzysz temperature pod językiem to musi być zawsze w tym samym miejscu i tak jakby na końcu... ja tym elektronicznym termometrom w ogóle nie ufam... zawsze mam jakieś dziwne temperatury przy nich... mam w spadku tetmometr rtęciowy - ale ich już nigdzie nie kupisz... ale można kupić termometr z alkoholem... działają na podobnej zasadzie...
 
Letta teperaturę najlepiej mierzyć dowcipnie bo w buzi to jest nie miarodajne i trzeba zawsze w tym samym miejscu, no i dobrze jest się zaopatrzyć w dobry termometr, może być elektroniczny ale musi być dobry i dokładny.
Co do mnie to fakt trochę przeszłam, los mnie nie oszczędzał, prawie 5 lat walczyłam o moją córcię, ale udało się i to jest najważniejsze, nigdy nie można się poddać i cieszę się ze ja tego nie zrobiłam, a już byłam bliska kilka razy...
 
Edith a w klinice w której się leczysz nie proponowali Ci ivf? Przypomnij mi bo ja mam sklerozę, u Was jest zdiagnozowana niepłodność? wiadomo z jakiego powodu się nie udaje? mieliście robione jakieś badania?
 
Ja wlasnie znalazlam swoja klinike a to sa ceny prywatnie
IUI treatment cycle (excluding typical drug costs £100 - £200): £700
Surgical sperm recovery: £705
Egg banking: £2,850
Egg banking for egg-sharing donor: £250
Frozen embryo transfer cycle (excluding drug costs, typically £100 - £200): £750

IVF treatment cycle: £2,755
IVF+ICSI treament cycle: £3,420
Egg recipency IVF cycle: £4,830
Included in the above fees are related scheduling appointments, ultrasound scanning and HFEA fee. Drug costs are extra but typically range from £200 - £900

Edith pamietaj ze ja sie pytalam o cene transferu zamrozonych embrionow bo ja mam tylko 1 cykl ivf refundowany,a jak bedzie dobrze i bede miala wiecej zarodkow to klinika proponuje mrozenie za darmo na rok a platnosc za transfer, u ciebie moze byc inaczej np 3 refundowane ivf.

a to sa wymagania:


  • preliminary investigations and treatments should have been conducted in line with NICE recommendations
  • there should be considered to be a greater than 10% chance of success per treatment
  • the welfare of a child born from treatment should have been considered in line with national guidance
  • the couple should be committed to a long term relationship to bring up a child together (generally this means the couple should have been together for a minimum of two years)
  • the woman should be aged over 23 and under 40 years of age and neither the man nor the woman should have a body mass index (BMI) outside the range 19-30 (the BMI is the bodyweight in Kg divided by the height in metres squared)
  • priority with funding is given to couples where one or both have had no children or have not had a parental role
  • both the man and the woman should be non-smokers or not have smoked (or used illicit drugs) for more than six months
  • neither partner should have previously been sterilised
  • Patients may make representations or appeals about the criteria to the chairman of their NHS Primary Care Trust

    Letta
    plan powrotu jest,ale jeszcze nie teraz,jak ja tu przyjechalam z chlopakiem (innym) to mialam prawie 21lat i to byla dla mnie zabawa i tak sie bawilam przez pare lat,pozniej poznalam obecnego meza wydoroslalam i tak zaczely powstawac plany zeby miec gdzies swoje miejsce na swiecie na stale,dzieci i tak dalej,a w czesniej to wiadomo od weekendu do weekendu sie zylo
    :-)

 
reklama
Edith kara ma racje w każdej klinice/miesie jest inaczej, u mnie są refundowane dwa pełne cykle razem z transferami mrozaków. A u Ciebie może być jeszcze inaczej:tak: musisz się dowiedzieć jak jest, ale widze ze kryteriau kary sa takie same jak u mnie;-)
 
Do góry