reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki na Wyspach

Roxii - dziekuje bardzo za rady i za podniesienie mnie na duchu. Bylam dzisiaj na wizycie u tego polskiego ginekologa - mlody i bardzo mily czlowiek. Zrobil mi badanie ginekologiczne, a potem usg. Widzialam pecherzyk i zalazek zarodka :))) Ciaza rozwija sie prawidlowo :))) Tak sie ciesze :))) Przepisal mi progesteron - nie duphaston, bo tutaj go juz nie sprzedaja - ale jego odpowiednik. Mam brac tak jak bralam - 1 tab rano i 1 wieczorem. Jesli chodzi o tarczyce, to poki co nie zwiekszyl mi dawki leku, bo powiedzial, ze skoro organizm sam zszedl z 3.9 na 3.0 przy najnizszej dawce, to lepiej narazie nic nie zwiekszac, by z niedoczynnosci nie wejsc w nadczynnosc, a 3.0 to nie jest jeszcze zle w moim przypadku. W styczniu mam zrobic kolejne badanie tsh i z wynikiem przyjsc na kolejna wizyte. Juz sie umowilam do niego na 19 stycznia. Bede wtedy w 11tyg i 4 dniu ciazy :) Czyli odpowiedni czas na kolejne usg :) Pan doktor udzielil mi rad odnosnie zywienia - wspomnial tez, zebym uwazala, gdzie jem podczas urlopu, gdyz za 10 dni lece na wakacje do Maroka. Tak bardzo sie ciesze, ze ciaza rozwija sie prawidlowo. To najlepszy prezent urodzinowy jaki moglam sobie wymarzyc na jutrzejsze urodziny :) Wszystkim dziewczynom polecam z calego serca wizyte u dobrego polskiego lekarza na wypadek jakichkolwiek problemow, pytan lub watpliwosci. Rozumiem, ze taka wizyta nie nalezy do tanich, ale nasze zdrowie jest najwazniejsze. A jesli porownamy ceny prywatnych polskich lekarzy do prywatnych wizyt w UK to wychodzi naprawde o ponad polowe taniej (przynajmniej w moim miescie). Jutro mam tez wizyte w Early Pregnancy Unit w szpitalu - mimo, iz wiem juz, ze wszystko jest dobrze, to i tak pojde zobaczyc co mi powiedza.

Zycze wszystkim milego wieczoru / Avocado
 
reklama
Avocado no widzisz, mówiłam ze wszystko jest dobrze:-) bardzo się cieszę ze lekarz rozwiał Twoje wątpliwości i poczułaś się spokojniejsza, w Twoim stanie to najważniejsze:tak: Fajnie że jeszcze jutro masz wizyte w klinice, zobaczysz co Ci powiedzą, ale na pewno potwierdzą ze wszystko jest dobrze;-) Odpoczywaj tam i nic już się nie martw.
 
avocado super nowiny :-) gratuluje.teraz mozesz spokojne poleciec na urlop - do jakiego miasta lecisz?

a ja przywitalam wyjatkowo wczesnie @ nawet sie nie spodziewalam bo popierwsze to 26tc - nigdy ta wczesnie nie mialam okresu a to tego wogole bezbolesnie przyszla, zero bolu brzucha czy piersi.no ale moze dobrze ze jest juz bo spodziewalam sie niezlego rozlegulowania po stymulacji...

aniolkowa jak remont?pewnie niesamowicie zabiegana jestes?

basik jak sie czujesz?jakas poprawa?

roxii super ze tu jestes jeszcze bo ostatnio wiecej na fejsie sie dzieje ale dla mnie to nie to samo ;-) usciski dla malenstwa :-)
 
Dziewczyny, slyszalyscie moze o leku, ktory nazywa sie Utrogestan? Jest to progesteron, niby zamiennik Duphastonu, ktory mozna kupic w UK. Brala ktoras z Was ten lek? Mi zostal on dzisiaj zapisany, zeby brac na plamienia w ciazy.
 
avocado ja nigdy się z tym lekiem nie spotkałam, ale tak jak mówisz to jest pewnie odpowiednik duphastonu czyli syntetyczny progesteron:tak:
yas ja staram się udzielać i na fb i tutaj, tu jest wątek bardziej staraczkowy i tak jak już pisałam jestem tu po to żeby wam kibicować i podzielić się moim doświadczeniem i wiedzą, bo wciąż przybywają tu osoby które tego potrzebują:tak: A na Fb zrobił się wątek dzieciowy, w sumie wszystko kręci się wokół dzieci, a że ja świeżo upieczona mama i zielona w tych tematach to chętnie korzystam z porad dziewczyn;-)
A jaki teraz plan u Ciebie, co dalej????
aniolkowa właśnie jak tam u Ciebie? jak remont? ziółka od chińczyka pijesz??
 
roxii u mnie planu zadnego nie ma.nie jestem nawet przekonana do kolejnej stymulacji po nowym roku.moze w kwietniu jeszcze raz sprobuje bo bede miala taki luzniejszy miesiac wtedy ale prawde mowiac nie wiaze z tym wielkich nadziei.jestem na etapie ze co bedzie to bedzie czas pokaze.



milej nocy dziewczyny.


 
Ostatnia edycja:
yas09 - lece do Marakeszu, a potem pojedziemy na polnoc Maroka do Tetuan, a nastepnie nad ocean do Essaouira. Lubie tam latac, zawsze tam dobrze odpoczywam :)
Dziekuje za link do artykulu. Tak, wiem, ze pisza w UK, ze w ciazy sie nie bierze, lekarz tez mi mowil, ze oni tak pisza w ulotce o tym leku, ale zapewnil mnie, ze jest bezpieczny. Pisza tak, bo w UK nie uzywa sie progesteronu w ciazach do 12tyg, ktore nie sa efektem in vitro. Tez sobie troszke poczytalam o tym utrogestanie i znalazlam, ze wiele kobiet uzywa go w UK po in vitro, a w USA, Niemczech i Polsce na podtrzymanie ciazy do 12 tyg, bo niby jest bezpieczniejszy i lepiej tolerowany niz luteina i duphaston. Ufam, ze bedzie bezpieczny.Duphastonu starczy mi jeszcze jedynie na 6 dni, wiec bede musiala zaufac lekarzowi i przejsc na utrogestan, bo nie moge teraz przestac przyjmowac progesteron. W takich sytuacjach najlepiej zaufac lekarzowi, ktory wie co robi. To on wczesniej, jeszcze przed wizyta, kazal mi szybko brac duphaston, gdy mialam plamienia, a GP mowil, ze nic nie mozna zrobic na tym etapie. A dzisiaj widzialam juz pecherzyk i zalazek zarodka na usg :)
 
Avocado widze ze przeczytalas moj post za nim go skasowalam ;-).znalazlam bnf ze nie ma efektow ubocznych na ciaze wiec jest ok ale w pierwszym momencie sie przestraszylam jak na jakos stronke weszlam zeby poczytac cos o tym leku.ciesze sie ze moglas na skanie cos zobaczyc.jesli chodzi o maroko to bylam w tych wszystkich miejscach tylko ze ponad 8lat temu oprocz marakeszu i kasablanki gdzie bylam w lipcu.tez uwielbiam tam jezdzic ;-).
Ciesze sie ze sie troche uspokoilas po tej wizycie dzisiejszej i nadal trzymam kciuki.powodzenia.
 
reklama
avocado gratuluje zdrowo rozwijającej sie ciazy. Tez nie słyszałam o tym progesteronowi, ale tak jak mówisz trzeba zaufać lekarzowi. Ja mam zapas dupka i luteiny a jak coś to bede błagam jeszcze o crinone gel.

basiku odezwij sie skarbie!!

yas tez mi sie zdarzyło dostać @ tak wcześnie. Brak planu nie zawsze jest złym planem :-)

Roxi no właśnie ja dlatego sie nie udzielał na fb tak czesto, bo nie jestem w temacie dzieciowym, tutaj jestem w swoich klimatach. Moze jak bede w ciazy to bede bardziej widoczna na fb, bo dziewczyny mjaą cenne wskazówki i rady zawsze. Cieszę sie, ze cały czas tutaj nas wspierasz.

U mnie remont trwa, jest postęp duży, ale jeszcze baaaaaardzo duzo przed nami a święta za pasem. Piję te paskudnie ziółka i chodzę na akupunkture, biore ten duphaston przez 10 dni, ale wiem, ze owu nie było w tym cyklu, bo nie miałam ani sluzu, ani boli jajników jak zawsze. Nie wiadomo kiedy @ przyjdzie. Ale narazie nie mam czasu o tym myśleć. Mama wczoraj do mnie dzwoniła, ze była u takiej nasze dobrej pani ginekolog i radziła jej sie w mojej sprawie i mam zalecenie brać prenatal probaby. Ponieważ on jest bardzo drogi i tylko w Pl to zamowiłam juz pregnacare his and her i przez 3 miesiace bedziemy razem brać. Jakos nie czuje, że to bedzie to, ale spróbuje. I kazała sie starać o dofinansowanie rządowe do in vitro, ale przeraża mnie ogrom tych wszystkich dokumentów i zaglebiania sie w temat :-(
dzisiaj mam wreszcie wolny dzien i co? Lecę na meblowe zakupy a na świąteczne to nie wiem kiedy znajdę czas:-( Buziaczki moje kochane
 
Do góry