reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

..:: Staraczki marzec 2013 ::..

Smerfna ja bym uznała według śluzu, że jesteś w fazie owulacji. Tempka i testy tego nie pokazują ale ja uważam że możesz zaczynać starania. Może na dniach dojść do jajeczkowania, test może pokazać pozytyw jutro albo pojutrze. Sprawdź jakość śluzu, jeśli unosi się na wodzie (test szklanki), jest mocno rozciągliwy i przeźroczysty to jest najlepszej jakości.
 
reklama
Ja bralam w zeszlym miesiacu pierwszy raz CLO i tempki nie mierzylam,znaczy sie nei prowadzialm wykresu ale od czasu do czasu zmierzylam. I ogolnie przy pierwszym cyklu z CLO tempka jest podwyaszona,nie czujesz uderzen goraca?
ja tak mialam,wiec tempka sie nei posilkowalam,tylko bolem jajnikow w moim przypadku bo u mnie nastapila susza.
Najlepsze bedzi USG pokaze czy doszlo do owu czy nie. Chyba ze jest jeszcze jedno prawdopodobienstwo ze owulki nie bylo bo nie pekl pecherzyk i nie ma skoku temperatury. Ale z tym tez na USG bo moze sie torbiel zrobic. To ze bierze sie CLO nie znaczy ze owulka bedzie tak jak powinna byc. Jesli mimo brania CLO nie bedzie owu to powinnas dostac pregnyl.
 
Hej wam :-) Już wróciłam na dobre.Przedwczoraj tylko tak na chwilkę wpadłam,a teraz mam przypływ sił witalnych w związku ze starankami w nowym cyklu.:-D Dzisiaj już koniec @,więc...do dzieła! :-D Swoją drogą,powiedzcie mi,jak to jest z tym mierzeniem tempki? Miałam to zrobić już dziś rano,skoro @ się spakowała i pojechała sobie w cholerę,ale...hmm.zaspałam :-D.Czy będzie jakaś różnica,jeśli zrobię to jutro? Chodzi mi o wiarygodność wykresu na ovufriend. No i czy tempkę powinno się mierzyć od 1dc,czyli jak okres się zacznie,czy można już stricte po? :confused: Bo różne wykresy widziałam,no i już sama nie wiem...:dry:
Co do CLO,ja akurat raczej mało wiem na ten temat,ale czytałam,że u wielu dziewczyn pogorszyło się samopoczucie i że dość kiepsko to znosiły.:-(
 
Smerfna ja bym uznała według śluzu, że jesteś w fazie owulacji. Tempka i testy tego nie pokazują ale ja uważam że możesz zaczynać starania. Może na dniach dojść do jajeczkowania, test może pokazać pozytyw jutro albo pojutrze. Sprawdź jakość śluzu, jeśli unosi się na wodzie (test szklanki), jest mocno rozciągliwy i przeźroczysty to jest najlepszej jakości.
żabucha a mogę Cie prosić o dokładniejsze szczegóły testu szklanki, gdyż nie wiem niestety o co w nim biega


patu$ka co do skutków ubocznych to nie mam żadnych, nic się innego nie dzieje. No oprócz braku OWU na testach.


Dziś już 16 dc więc na owu robi się już późno
 
No to skoro tempka nie spadla i nie skoczyla dosc widocznie to moze pecherzyk nie pekl. musialabys usg zrobic to jedyny sposob aby sprawdzic czy owu byla. Ja pamietam jak nie maialm w ogole owulacji to sluz plodny yl i to wiecej niz teraz pos tymulacji ale skokow temperatury w ogole nie bylo.
 
No to skoro tempka nie spadla i nie skoczyla dosc widocznie to moze pecherzyk nie pekl. musialabys usg zrobic to jedyny sposob aby sprawdzic czy owu byla. Ja pamietam jak nie maialm w ogole owulacji to sluz plodny yl i to wiecej niz teraz pos tymulacji ale skokow temperatury w ogole nie było.
Tylko najgorsze jest to że wizytę mam dopiero we wtorek, a do tego czasu po ewentualnej owu ani śladu nie będzie. Coż no trzeba się pożegnać z rozpakowaniem w grudniu ...
 
bedzie widac, jesli owu byla,pecherzyk pekl to na dobrym usg albo i na tym gorszej jakosci ale dobry lekarz zauwazy plyn w zatoce Douglasa ajesli pecherzyk nie pekl to bedzie iwdac go jako torbiel. Nie jest tak ze nie da sie potwierdzic owu. Na usg bedzie widac nawet we wtorek ja wizyte mam co tydzien w piatki,i od owu do nastepnej wizyty minal tydzien i lekarz powiedzial ze bardzo ladna owulacje mialam plyn jest i mam endo pogrubione do 18 mm co sie potem okazalo poronieniem,niestety wczesnej ciazy.


Takze jesli do wtorku owu nie bedzie,i skoku tempki. Popros o USG, zreszta przy CLO monitoring to podstawa. CLO ma to do siebie ze po nim robia sie torbiele czasem z powodu nie pekniecia pecherzykow. Wchlanaiaj sie czesto same do @ ale czasem nie i to trzeba wtedy farmakologicznie dzialac. I dlatego USG jest bardzo wazne.
 
reklama
Ja tez sie raczej w grudniu nie rozpakuje.... moze w marcu? Na urodziny :-D bedzie dobrze dziewczynki....

Ja sie dzis juz lepiej czuje wiec moze cos podzialamy...
 
Do góry