reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

..:: Staraczki marzec 2013 ::..

A mnie znowu cały dzień brzunio ciągnie. W którą stronę się nie obrócę to mi nie wygodnie... Tak będę leżeć :rofl2:
 
reklama
Ja pamietam jak topolam mazanne w przedszkolu :-D
Tutaj nie ma takich tradycji

Ide do lozka laski zle sie czuje goraczke mam a wlasnie zaczely mi sie plodne bo sloz wodnisty. ... ehh w tym miesiacu raczej nie wyjdzie
 
Cześć Dziewczyny ;)
Ale mnie tu dłuugo nie było! Chyba ostatni raz pisałam jak okres dostałam, czyli 17 dni temu, bo dziś 17 dc :D
Trochę Was nadrobiłam, tyle rzeczy pisałyście, że już nawet nie pamiętam co miałam napisać :szok:

Mierzę sobie temperaturkę od pierwszego dnia cyklu i napisze Wam jak to wygląda do tej pory:
1 - 36,5
2 - 36,5
3 - 36,5
4 - 36,5
5 - 36,4
6 - między 36,4 a 36,5 - sex
7 - między 36,5 a 36,6 - sex
8 - między 36,5 a 36,6 - sex
9 - między 36,2 a 36,3 - sex
10 - 36,3 - sex
11 - 36,2
12 - 36,1 - sex
13 - 36,5
14 - 36,5 - sex
15 - 36,6 - sex
16 - 36,6 - sex
17 - 36,7

Co o tym myślicie? To dopiero pierwszy cykl jak sobie mierzę regularnie codziennie o 6:00 (mój J o tej wstaje, a że budzika on nie słyszy, to ja go wyłączam, budzę go i przy okazji sobie mierzę :) ), ewentualnie czasami ok 5:00 rano jak się przebudzę ;) W tamtym cyklu mierzyłam raz o 6:00 raz o 8:00 i źle mi wychodziły te temperatury. Zresztą nawet jak dziś zmierzyłam o 6:00 to miałam 36,7, a o 8:00 - 37,1 :/ (może dlatego, że wstałam tylko do łazienki siku po 6:00?) Słyszałam, że podobno organizm ok 8:00 już się budzi i lepiej mierzyć ok 6:00 rano, bo wtedy metabolizm jest wolniejszy, a nawet wstanie z łóżka może potem dać niemiarodajny wynik... Zresztą sama nie wiem co o tym myśleć i mierzę tylko o tej jednej godzinie :)

Mój J dziś rano pojechał na targi fotograficzne do Łodzi i wraca dopiero wieczorem w sobotę :/ Korzystając z okazji jadę w piątek po pracy do rodziców na weekend, więc zobaczymy się dopiero w niedziele, to pierwszy raz jak nie będziemy się widzieć 5 dni!!! :szok: Więc i sexu nie będzie przez te dni :(

Sama dziś w nocy jestem i się będę bała :( Jutro koleżanka u mnie chyba będzie nocowała ;)

Ok, oglądam Tam Madl :D
 
Oj dawno cie nie bylo :-D witamy spowrotem.
Co do tempki to wydaje mi sie ze nie bylo owu.... najwyzsza masz w 17dc a tak to wsomie takie same. A powinna pojsc w gore ponad nornalne I sie tak trzymac. Najlepiwj wpisz w ovufriend.pl. ... ja sie moge mylic...wzrosty masz tylko o 0.1 stopnia a to troche malo... robilas testy owu? Spojz na wykres delewarre. Ona miala piekna owu
 
Myślisz, że mogło nie być ? :( Jeszcze bardziej się załamałam :( :-(
Ale jak mierzyłam kilka razy o 8:00 (bo o tej godzinie wstaję do pracy) to zawsze miałam więcej niż o tej 6:00. Spytałam profesjonalistki i kazała mierzyć tylko o 6:00, bo wtedy wychodzi najlepiej, a jak będę mierzyła o różnych porach to tylko sobie namieszam w głowie :/ Słyszałam, że przed samą owulacją trochę temperatura spada, a od 9 do 12 dc miałam od 36,1-36-3, dziś 17 dc - 36,7, a podobno wzrasta czasami tylko ok 0,5 stopnia w czasie owulacji. Mam cykle najczęściej 28 dniowe. Kurde sama nie wiem no :(:-( A w weekend, czyli w 13 i 14 dc czułam kłucie w prawym jajniku, ale może ja już sobie to wmawiam :(

A gdzie mogę zobaczyć ten wykres Delleware?
 
Ostatnia edycja:
Ok, znalazłam już ten wykres Delleware, przeanalizowałam go i w sumie mam podobnie, tylko, że Delleware podczas okresu miała niższą tempkę niż ja, ja miałam 36,5 podczas okresu, (ale nawet słyszałam, że podobno można pominąć pierwsze 5 dni cyklu mierzenia, bo dopiero te późniejsze dni są ważniejsze) ale to i tak mało, ja zawsze podczas okresu mam stan podgorączkowy :) Nie wiem czemu, ale już daaawno to zauważyłam, jak jeszcze nie starałam się o dziecko, a wręcz bałam się, żeby nie zajść w ciążę :)
Aha i ja mierzę termometrem rtęciowym, już tyle na ten temat czytałam, że nie wiem w co wierzyć i czym najlepiej mierzyć :D Chyba sobie kupię specjalny ten "owulacyjny termometr" :)
Oj tam, po poronieniu już sobie obiecałam, że nie chce się nastawiać za bardzo, to dopiero 2 cykl starań...
 
Ostatnia edycja:
Kazda kobieta jest inna jesli chodzi o tempki. Mnie mowil lekarza z kliniki nieplodnosci ze jak miezy sie tempke to owu charsktyrezuje sie naglym spadkien a potem naglym wzrostem powyzej normalnych temperatur . Czyli np z 36.6 spadnie do 35.9 i skoczy do 37.0. Ale oczywiscie skok moze byc mniejszy ale powinna to byc najwyzsza zanotowana temperatura.

Nie zalamuj sie kochana. Owu mogla byc a tempki to taki twoj urok. Polecam ovufriend.pl bo wtedy ladnie widac
 
Wychodzi na to, że moja normalna tempka jest poniżej 36,6...
Zrobiłam sobie wykres na kartce :-) Dziś to zaraz się kładę już, poczytam trochę, dokończę w końcu może II część Greya :p Bo nie mam czasu w ogóle :) A jak znajdę troszkę czasu to pokombinuje z tym wykresem na tej stronce ;)

Wiem, żeto bez sensu, ale zmierzyłam sobie temperaturę i mam teraz 37 i 4! A siedzę tak na łóżku od ok 2h, bo malowałam paznokcie i nie chciałam nic robić :p
 
A temki miezysz dopochwowo czy w ustach? Tempka ladna ci teraz wyszla.... ja mam 39.8 ale mnie to choroba rozklada :-D lyklam paracetamol
 
reklama
Dzień dobry ;)
Jakie ładne słoneczko świeci :) Aż chce się wstawać :):-)
Samotną noc jakoś przeżyłam :D

Costa - mierzę w pochwie zawsze :)

Dziś 18 dc, o 5:30 się obudziłam i zmierzyłam - 36,6 a o 8:00 - 36,9, więc ja już sama widzę po sobie, że zawsze o 8:00 mam wyższą... Ale patrze tylko na tą mierzoną ok 6:00 i z tej robię wykres :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry