reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

..:: Staraczki marzec 2013 ::..

hej, dlaczego odpuszczacie kwiecień dziewczynki? Nie fajnie jest rodzić w styczniu?

ja waham się czy starac się teraz czy nie, bo nie wiem czy to dobry pomysł rodzić w połowie grudnia...

to już chyba styczeń lepszy niż grudzień, co?

najfajniej to chyba rodzić wiosną, tak mi się przynjamniej wydaje bo doświadczenia w tej kwestii nie mam, może ktoś inny bardziej doświadczony się wypowie jaka jest najlepsza pora/ miesiąc na rodzenie?

jak dla mnie kochana to kazdy miesiac jest cudowny na rodzenie dzieci!!!!!
poza tym przyslowiowa wiosna... patrz co sie dzieje za oknem!! snieg a mamy koniec marca
wiec z tym nie trafisz

pomysl sobie taki niemowlak nie potrzebuje wiele, wiec w zime i tak w domku sie siedzi
a potem na lato taki 6 miesieczny maluch juz moze sobie zwiedzac na siedzaco swiat w wozku w parkach, tarzac sie po trawie itd!

zawsze trzeba patrzec na plusy
poza tym natury nie oszukasz
odpuscisz cykl a moze to wlasnie ten cykl??;-):-D
 
reklama
a do mnie się zjeżdża cała rodzina, na niedzielę to ma być z 15 osób :szok: więc przygotowania pełną parą. Ale mojego Ł. nie będzie wiec trochę smutno.
Ciasta, sałatki :-) na razie opracowujemy z moją mamą strategię, żeby się nie pogubić, co kto robi :tak: U mnie to tak zawsze jest w święta, cały dom ludzi

karola, ja odpuszczam, bo chłopa w kwietniu nie mam :-D inaczej na pewno bym nie odpuściła :-)
A styczeń jest fajny, ja się urodziłam w styczniu, mój Ł też w styczniu, a Mikołaj w lutym :) Zimowe dzieciaki są fajne :)

A kiedy najfajniej rodzić? Wiem, że jak Mikolaja urodziłam (28 lutego) to fajnie było, bo zaraz się zaczęło robić ciepło (nie to co teraz :) ) i szybo było można z wózkiem na dwór wyskoczyć. Jedyne co źle wspominam jeśli chodzi o porę roku to to, że pod koniec ciąży nie moglam się w żadną kurtkę zmieścić i chodziłam w takim paskudnym wielkim namiocie, bo bez sensu na jeden czy dwa miesiące kurtkę zimową kupować.

moja Olivcia tez 28 luty :-D:-D



kazde witaminy srednio potrzebuja 3 miesiecy na odpowiednie zadzialanie ;)
nie oczekuje sie wynikow po 2 tygodniach brania
owszem, na niektorych dziala szybciej a niektorych pozniej, napisalam srednia


udanego dnia :)
 
Ostatnia edycja:
Dzień dobry dziewczyny ;)
Wczoraj padłam szybko, po 22 już spałam :D Mój J nawet z 10 minut wcześniej się położył i jak ja przyszłam do niego to on nieprzytomny :D Ja to chyba przez tą gorączkę tak miałam. Dziś przespałam całą noc :p Standardowo sama obudziłam się o 5:30 i od razu zmierzyłam temperaturę, tak jak wczoraj - 36,8. Jutro rano chyba zrobię jeszcze jeden test :p Chociaż znając mnie to pewnie wrócę z pracy dziś i zrobię :-)
 
tili jest bardzo dużo racji w tym co mówisz... dzięki, czasami warto posłuchać kogoś zdecydowanie bardziej doświadczonego w temacie! :tak:

agawa Witaminy z grupy B

Bez prawidłowego DNA nie ma mowy o zdrowym dziecku. Niedobór witaminy B12 poprzez zwiększenie poziomu homocysteiny w organizmie kobiety ma wpływ na częstsze poronienia oraz zwiększenie ryzyka powstawania wad cewy nerwowej płodu. Witamina B12 ma także wpływ na zwiększenie grubości endometrium, co zwiększa szansę na implantację zarodka i zmniejsza ryzyko poronienia. Witami¬na B6 ma wpływ na powstawanie progesteronu i regulację poziomu prolaktyny. Pełni także rolę w wydłużaniu fazy lutealnej.


ja miałam problem z plamieniami ok 20 dc, przychodziły co miesiąc jak w zegarku :-( no i @ nie chciała przyjść naturalnie, musiałam wywoływać Luteiną.

czyli ewidentnie coś było nie tak z hormonami, badań hormonalnych nie robiłam bo taktyka Gina była taka "bardzo długo brała Pani tabletki antykoncepcyjne, teraz trzeba poczekać bo to się samo unormuje bez żadnych leków". No więc sama sobie szukałam jakiegoś sposobu by coś z tym zrobić no i żeby mi to nie zaszkodziło oczywiście.

brałam 150mg wit B6 dziennie, dawka lecznicza jest do 200 mg/ dzień więc nie brałam jej w jakiś nieracjonalnych dawkach. Nie wiem, może to czysty przypadek, że naprawiło się samo a nie po wit. B6 no ale już mnie to w sumie nie interesuje, grunt, że jest co raz lepiej!
 
ailatan cierpliwości :) może jeszcze za wczesnie na taki test? Ja będąc w 4 tc robiłam test i wyszedł negatywny, a jak zrobiłam bHCG to nie było żadnych wątpliwości.

Kiedyś też chciałam rodzić w lato, a teraz jest mi to zupełnie obojętne - może byc jakikolwiek miesiąc, bez względu na porę roku - oby sie tylko udało.

Dziewczyny, a co jest z tą wit B? ja biorę sam Folik - może tez powinnam brać tą wit B? Tylko którą? Cykle mam regularne bez plamień
 
Marclea karola napisala posta wyzej o witaminie.

Mnie brzuch boli I cos gardlo....wogole rano boli mnie gardlo a w dzien juz nie.... dziwne...

Tempka wczoraj spadla a dzis skoczyla tylko do 36.6 wiec to jeszcze nie to.... jak tak patrze na moj wykres to mam wrazenie ze organizm sie przygotowal i pecherzyk nie pekl...
 
marcela skoro masz regularne cykle i bez plamień to chyba nie musisz brać dodatkowo wit. B6, no ale jak chcesz to kup sobie wit. B complex i tam będziesz miała wszystkie z grupy B, albo jakiś zestaw witamin sobie kup, ja brałam Pharmaton Matruelle a teraz mam Vita Min Plus Mama.


u mnie śluz się powoli zmienia, z mlecznego lepkiego zaczyna się robić przezroczysty i już zaczyna się lekko ciągnąć :-)

cały czas mam przed oczami to co napisała tiluchna, że może to właśnie TEN cykl a ja go chcę odpuścić... kurcze może to ciut egoistyczne z mojej strony, że chce zaplanować kiedy dziecko ma się urodzić... :eek:
 
Czy ja wiem czy egoistyczne. ... poprostu nie chcesz zeby dziecko bylo rok do tylu... ja tez nie chce ale u mnie to pewnie kilka miesiecy minie zanim u mnie cos sie zacznie dziac..czuje to poprostu ze bez lekow na owu sie nie uda..... ja nawet sluzu nie mam normalnego tylko wiecznie woda....mi to naprawde wszystko jedno kiedy sie dziecko urodzi byle zeby sie urodzilo w 2014
 
...a u mnie dziś 10dc i nie widzę żadnych zmian, może jeszcze za wcześnie na oznaki owu... W każdym razie zaczęłam też mierzyć temperaturę, dziś niska ale nie mam odniesienia do innych pomiarów...

Powiedzcie mi Kobietki czy dobrze rozumiem, że przed owu temp. spada, a w dniu owu rośnie nawet o pół stopnia i tak utrzymuje się do okresu (tak wyczytałam)? Ile przed owu temp. spada?



Karola1986-21, nie ten to kolejny cykl. Nie możesz się zamęczać myślą, że to ten cykl. Jeśli można coś zaplanować to czemu nie... jak jesteś chora to też nie robisz wszystkiego by zafasolkować, tylko przekładasz... Tak mi się przynajmniej wydaje.
 
Ostatnia edycja:
reklama
owulacje mozemy uznac za przebyta jesli nastapi skok o conajmniej 0.2 stopnia i bedzie sie utrzymywac conajmniej 4 dni.

Czyli jesli np. wczoraj byl spadek a dzis wzrost to owu byla w ciagu 24-36 godzin od spadku. Bo jak wiemy nie mozemy okreslic dokladnie kiedy ja przechodzimy ;-);-);-) potem tempka powinn sie utrzymywac na wyzszym poziomie az do @. przed @ spada.

Podobno jeszcze w czasie implantacji temp.spada ale to nei jest regula.


Ja jutro mam wizyte i bede podgladac moje cudowne 3 pecherzyki czy pekly :)
 
Do góry