reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Hej. No więc tak. Lekarz bardzo miły i żartobliwy. Ogólnie to przegladal wszystkie badania co mu dawałam i jak mi na końcu powiedział, cały czas myślał że jakieś działo wyciągnę z teczki że w sensie mi coś jest konkretnego. A ogólnie niby wszystko dobrze ze mną patrząc na badania. Nie ma (to by było dziwne gdyby miał) teorii na to, czemu zaczynam plamić coś owulacji, ale ogólnie mówi że ten progesteron faktycznie coś nie bardzo i trzeba coś innego u mnie spróbować.
Postępowanie jest takie, że mam zrobić drożność, mąż wizyta u ich lekarza, badanie nasienia i kilka jeszcze badań których nie mieliśmy, już tak pod kątem inseminacji. On od razu próbowałby inseminacji jak jajowody drożne, ale mówi, że jak nasienie będzie dobre, to spróbujemy z jeden albo dwa cykle na mocnej stymulacji, Ovarinie i dużej dawce progesteronu. Jak to nie pójdzie to inseminacja raz czy dwa.... Absolutnie narazie nie skłania się do on vitro bo żadne badania nie świadczą że już byłoby potrzebne. A i jeszcze mówi że ewentualnie mozemy jak to nie pójdzie, wyciszyć poprzez anty na miesiąc jajniki.

I co jeszcze.... Mówi że homocysteine mam wysoka! I kwas foliowy! I pyta co biorę za suplementy ja mu mówię, a on że koniecznie metylowany. Więc mam brać dwa rodzaje kwasów metylowanych nie pamiętam jakich mam zapisane i Proxed woman I maz fertilmen plus tak na wszelki wypadek i ja witaminę b6. Mówi ze na folianach w ogóle powinno może zaskoczyć. No i jak będę miała komplet badań to się zgłosić przed okresem.

A jaka masz homocysteine i kwas?
 
reklama
I jesten zadowolona i mogło być lepiej. Ogólnie powiedział, że jeszcze trochę i zwariujemy z mężem, bo widzi że jest grubo po całej teczce badań i że nie ma na co czekać i on przyspieszy mi to zachodzenie w ciążę
Oby mu się udało. Trzymam mocno za ciebie kciuki i czekam teraz już z niecierpliwością na Twoje II piękne kreseczki [emoji3059][emoji3059]
 
A jaka masz homocysteine i kwas?
Ogolnie było tak, że w trakcie brania foliku zrobiłam badanie i wyszło ponad 50. Czyli trzykrotnie przewyzszony. No to wystraszyłam się, odstawiłam i za dwa tygodnie poszłam zrobic kwas I homocysteine. Kwas się obniżył, a homocysteine mam 12.

Dotychczas jeden lekarz kazał to olać, a drugi powiedział, że mam w ogóle nie jeść kwasu bo widocznie mam go sporo w mojej dobrej diecie i mi wystarcza .........
 
Ja mam dziś takiego doła... Mam takie z tyłu głowy, że się nie uda nam.. Kurde załamkę mam straszną dzisiaj.. Pije drinka i normlanie chciałabym się rozplakac. Niby początek starań, a owu już nie ma w 2 cyklu. Ehhh.

Tak bardzo trzymam za was kciuki i tak mi miło jak widzę wasze 2 kreseczki ❤️
 
Dzięki dziewczyny. Zmęczona jestem. To był bardzo stresujący dzień mimo wszystko .... Ciągle mam nadzieję że może się uda jednak teraz. Temp. Narazie mi drastycznie nie spada.
Ja znowu zaczynam przygodę z mierzeniem temperatury bo w tym cyklu negatywne testy owu i chce zobaczyć co będzie z temperatura.
 
Ogolnie było tak, że w trakcie brania foliku zrobiłam badanie i wyszło ponad 50. Czyli trzykrotnie przewyzszony. No to wystraszyłam się, odstawiłam i za dwa tygodnie poszłam zrobic kwas I homocysteine. Kwas się obniżył, a homocysteine mam 12.

Dotychczas jeden lekarz kazał to olać, a drugi powiedział, że mam w ogóle nie jeść kwasu bo widocznie mam go sporo w mojej dobrej diecie i mi wystarcza .........

Ja kwas w normie, ale homocysteine wysoko i tez zaczęłam metyle i zbijanie. Mój lekarz też to olewa, ale ja mu mówię co biore i już. Dwoch u których byłam mimo mutacji wciskają zwykły kwas takie maja zalecenia. Super, że ten sam Ci o tym powiedział. Będzie dobrze 😊
 
..... Ja mam identycznie. Nie zdziwiło cię to ? Że okres masz 8 dni po owu?...... Co jeżeli zarodek nie zdążą się zagnieżdżac? ... A już dostajemy okres :/
Właśnie na tym polega problem. Ja mam zaplanowane badania na przyszły cykl i leki, żeby trochę przestawić na normalnie. Nie wiem co dokładnie dostanę, ale mam mieć coś na stymulację owulacji. Tylko się łudzę, że może w tym cyklu się udało..
 
reklama
Przed pozytywnym testem mialam takie bole jak na okres a nigdy nie mam przed. I sutki bolaly ale mi sie to zdzarzalo wczesniej. Teraz dalej czuje brzuch I takie klucie I juz cale piersi bola plus zawroty glowy
Ile dni po owulacji wyszedł Ci test pozytywny?? Ja 12dpo i negatyw, ale od 2 dni mam ból podbrzusza, odcinka lędźwiowego i zawroty głowy, nawet jak leże to mi się kreci... Do @4dni może jeszcze jest nadzieja dla mnie
 
Do góry