reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Ciężko będzie nic nie mówić jak mam prace na noce i po 12 h (a prawo pracy przewiduje 8 h). Jeszcze mam narażenie na różne zakażenia wirusowe i bakteryjne... także zarazić się czymś to moment... Jeszcze 80% chorych w pracy wiadomo, jakiś wirus grasuje cuś.

No w poniedziałek będę myśleć nad tym tematem, jeżeli wszystko pójdzie na +
U nas koleżanka zaszła w ciążę i powiedziała pracodawcy miesiąc przed końcem umowy (z automatu by wskoczyła w kolejnym miesiącu na nieokreślony) ale z racji że powiedziała o ciąży to umowa przedłużyła się do dnia porodu, a później macierzyński z zusu ;)
 
reklama
U mnie też praca słabo. Ale jaśnie nią nie przejmuje [emoji4] Dziecko dla mnie ważniejsze [emoji4]
U mnie nadal bezobjawowo... nic się nie dzieje... :baffled:

@ ni ma

Jeju ale szybko zleciały te 27 dni cyklu. Wiem wiem, jeszcze wszytko może się wydarzyć i pocałuje w poniedziałek wynik 0,1 :crazy:.

Ciągle coś na głowie.

Chcemy ciąży - ni ma. Jest to koliduje z czymś innym.

Mi się w pracy kończy umowa na czas określony w lutym... jakbym była przed 3 miesiącem to mi tylko pracodawca zrobi adie... chociaż w necie piszę, że okres ochronny nie obejmuje kobiet, które mają miesiąc umowę a ja miałam teraz podpisane na 2 lata i powinni dać na nieokreślony (ehe już to widze) :baffled: tak czy tak adie :D

Ciekawe tylko czy może mi zakończyć umowę jak przebywam na L4 (z powodu ciąży) :confused:. Trzeba dorwać jakiegoś prawnika [emoji23][emoji23] 1 inwestycja jak zajde o!

Ciągle pod górkę jak to w życiu.
 
Pójdziemy do androloga i zobaczymy co powie, myśle ze naturalne zajście w ciąże nie wchodzi w grę 😭
Kochana jeszcze tak sie zastanawaiam czy Twoj maz robil soboe do tego badanie na posiew nasienia? Czesto bakterie i grzyby moga byc powodem (tak jest u nas) i tutaj wystarczy antybiotyk i troche czasu.
Lekarz tez nam mowil, ze powodem slabej jakosci nasienia moga byc zylaki powrozka nasiennego. To moze wykryc lekarz w trakcie badania usg i w takim wypadku wystarczy zabieg aby wszystko wrocilo do normy. 3mam kciuki:*:*
 
a to nie
U mnie nadal bezobjawowo... nic się nie dzieje... :baffled:

@ ni ma

Jeju ale szybko zleciały te 27 dni cyklu. Wiem wiem, jeszcze wszytko może się wydarzyć i pocałuje w poniedziałek wynik 0,1 :crazy:.

Ciągle coś na głowie.

Chcemy ciąży - ni ma. Jest to koliduje z czymś innym.

Mi się w pracy kończy umowa na czas określony w lutym... jakbym była przed 3 miesiącem to mi tylko pracodawca zrobi adie... chociaż w necie piszę, że okres ochronny nie obejmuje kobiet, które mają miesiąc umowę a ja miałam teraz podpisane na 2 lata i powinni dać na nieokreślony (ehe już to widze) :baffled: tak czy tak adie :D

Ciekawe tylko czy może mi zakończyć umowę jak przebywam na L4 (z powodu ciąży) :confused:. Trzeba dorwać jakiegoś prawnika 😂😂 1 inwestycja jak zajde o!

Ciągle pod górkę jak to w życiu.
a to nie jest tak, ze bedac na umowie na czas okreslony i zachodzac w ciaze, umowa automatycznie zostaje przedluzona do nia porodu? a pozniej zus wyplaca macierzynskie... ja jestem w takiej sytuacji wlasnie, zaszlam w ciaze bedac na umowie probnej, przedluzona zostala do dnia porodu, pozniej mam skladac papiery o wyplate zasilku macierzynskiego z zus.
 
U mnie nadal bezobjawowo... nic się nie dzieje... :baffled:

@ ni ma

Jeju ale szybko zleciały te 27 dni cyklu. Wiem wiem, jeszcze wszytko może się wydarzyć i pocałuje w poniedziałek wynik 0,1 :crazy:.

Ciągle coś na głowie.

Chcemy ciąży - ni ma. Jest to koliduje z czymś innym.

Mi się w pracy kończy umowa na czas określony w lutym... jakbym była przed 3 miesiącem to mi tylko pracodawca zrobi adie... chociaż w necie piszę, że okres ochronny nie obejmuje kobiet, które mają miesiąc umowę a ja miałam teraz podpisane na 2 lata i powinni dać na nieokreślony (ehe już to widze) :baffled: tak czy tak adie :D

Ciekawe tylko czy może mi zakończyć umowę jak przebywam na L4 (z powodu ciąży) :confused:. Trzeba dorwać jakiegoś prawnika 😂😂 1 inwestycja jak zajde o!

Ciągle pod górkę jak to w życiu.
Kobiety w ciąży są chronione! Nie ma możliwości adie jak jesteś na l4 ciążowej:) Jedyny minus krótszy okres pseudo “urlopu” po porodzie:)
 
U mnie nadal bezobjawowo... nic się nie dzieje... :baffled:

@ ni ma

Jeju ale szybko zleciały te 27 dni cyklu. Wiem wiem, jeszcze wszytko może się wydarzyć i pocałuje w poniedziałek wynik 0,1 :crazy:.

Ciągle coś na głowie.

Chcemy ciąży - ni ma. Jest to koliduje z czymś innym.

Mi się w pracy kończy umowa na czas określony w lutym... jakbym była przed 3 miesiącem to mi tylko pracodawca zrobi adie... chociaż w necie piszę, że okres ochronny nie obejmuje kobiet, które mają miesiąc umowę a ja miałam teraz podpisane na 2 lata i powinni dać na nieokreślony (ehe już to widze) :baffled: tak czy tak adie :D

Ciekawe tylko czy może mi zakończyć umowę jak przebywam na L4 (z powodu ciąży) :confused:. Trzeba dorwać jakiegoś prawnika 😂😂 1 inwestycja jak zajde o!

Ciągle pod górkę jak to w życiu.
Wydaje mi się że powinnaś mieć przedłużenie terminu trwania umowy do dnia porodu.
 
To ile jest urlopu macierzyńskiego wtedy? Bo ja też już tych umów nie ogarniam
jesli zajdzie sie w ciaze podczas pracy na umowe na czas okreslony to umowa ta z automatu zostaje przedluzona do dnia porodu. w dniu porodu zostaje ona rozwiazana. trzeba zlozyc papiery do ZUS o przyznanie zasilku macierzynskiego i wtedy zus przez 12 miesiecy wyplaca 80%
 
U nas koleżanka zaszła w ciążę i powiedziała pracodawcy miesiąc przed końcem umowy (z automatu by wskoczyła w kolejnym miesiącu na nieokreślony) ale z racji że powiedziała o ciąży to umowa przedłużyła się do dnia porodu, a później macierzyński z zusu ;)

Przedłuża się do porodu jedynie jeżeli ja w chwili przedłużenia umowy jestem po 3 miesiącu ciąży - w moim przypadku nie byłabym ;)
 
reklama
To ile jest urlopu macierzyńskiego wtedy? Bo ja też już tych umów nie ogarniam
U nas koleżanka zaszła w ciążę i powiedziała pracodawcy miesiąc przed końcem umowy (z automatu by wskoczyła w kolejnym miesiącu na nieokreślony) ale z racji że powiedziała o ciąży to umowa przedłużyła się do dnia porodu, ak
To ile jest urlopu macierzyńskiego wtedy? Bo ja też już tych umów nie ogarniam
32 tyg rodzicielskiego którym można się podzielić z tatą:) Oczywiście po samym porodzie masz 6 tygodni na dojście do sił. Ty decydujesz ile czasu potrzebujesz😍 w PL nie wygląda to źle
 
Do góry