reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

reklama
Może się tyczyć ale nie musi, ważniejsze jest czy masz obraz pcos na jajnikach, testosteron w normie?
Pytam bo ja w sumie mam problem z owłosieniem na dole pleców. Na brzuchu jako tako nie widać tylko delikatnie pod pępkiem z 4 włoski na krzyż. To nie wiem czy to się tyczy [emoji848]
 
Może się tyczyć ale nie musi, ważniejsze jest czy masz obraz pcos na jajnikach, testosteron w normie?
Wiesz co, nie badałam poziomu testosteronu ale jak byłam w marcu rok temu to ginekologi tylko powiedział, że podejrzenie pcos, ale z tego co potem słyszałam to większości tak mówią. We wrześniu byłam na kontroli i już nic nie powiedział na ten temat 😃
 
A czym się objawia hirsutyzm? Są jakieś hormony podwyższone?

Ja mam kłaki wszędzie. Na nogach, na udach, na brzuchu, w dole pleców, pod nosem...
Ja też to mam. Niby hormony męskie produkują nadnercza i jajniki. Ja mam podwyższony testosteron o 0.05 i jakas niemiecka nazwa badania nie wiem co to wynik 19 a norma do 5.5 mam to od ponad 10 lat. Ja też tak mam dosłownie wszędzie.

EDIT: to badanie nazywa się freier Androgenindex mój wynik to 19+ a norma <5.5
 
Ja też to mam. Niby hormony męskie produkują nadnercza i jajniki. Ja mam podwyższony testosteron o 0.05 i jakas niemiecka nazwa badania nie wiem co to wynik 19 a norma do 5.5 mam to od ponad 10 lat. Ja też tak mam dosłownie wszędzie.

EDIT: to badanie nazywa się freier Androgenindex mój wynik to 19+ a norma
Ja mam androgeny nawet za niskie... Wiec myślę że taki mój urok. [emoji2368]
 
Nie wiem czy to się zawsze wiąże z podwyższonym testosteronem ale chyba niekoniecznie. Ja jako dziecko miałam badania i wszystko było w normie a włosy były już wtedy. Teraz się dowiedziałam że mam pcos, co się objawia właśnie owłosieniem i testosteron podwyższony wyszedł ale też nie jakoś super dużo.
A czym się objawia hirsutyzm? Są jakieś hormony podwyższone?

Ja mam kłaki wszędzie. Na nogach, na udach, na brzuchu, w dole pleców, pod nosem...
 
A ja znowu pytanie zagadka hehe.....
Do wtorku testy owu były negatywne. Żadnych boli. Lekarka powiedziała że śluzówka wygląda na owulację, jeden pęcherzyk jest ale nie wiadomo czy była z niego owu czy to torbiel z poprzedniego cyklu, a na prawym 16 mm. No i owu miala by niby jutro. Wczoraj test pozytywny .... Tzn. tak myślę bo mocno wyraźna kreska była, nie pokaże bo wyrzuciłam. No i dzisiaj takie miałam mocne bardzo klocie w prawej pachwinie.... Nie wiem.... Może owu, po prostu z 3 minuty klocia. No i kilka nitek krwi w sluzie. I cholera wie co to znowu. .......
 
reklama
A ja znowu pytanie zagadka hehe.....
Do wtorku testy owu były negatywne. Żadnych boli. Lekarka powiedziała że śluzówka wygląda na owulację, jeden pęcherzyk jest ale nie wiadomo czy była z niego owu czy to torbiel z poprzedniego cyklu, a na prawym 16 mm. No i owu miala by niby jutro. Wczoraj test pozytywny .... Tzn. tak myślę bo mocno wyraźna kreska była, nie pokaże bo wyrzuciłam. No i dzisiaj takie miałam mocne bardzo klocie w prawej pachwinie.... Nie wiem.... Może owu, po prostu z 3 minuty klocia. No i kilka nitek krwi w sluzie. I cholera wie co to znowu. .......
Też bym obstawiała że to owu
 
Do góry