reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

reklama
A potem to się normalnie odstawia czy się bierze jeszcze jakiś czas?
Bierze się do końca okresu rozrodczego najczęściej, w tym także w ciąży jeśli TSH wynosi powyżej 2,5. Chyba że po ciąży TSH jest np. 3 i nie chce się narazie starać to nie trzeba brać. Potem już, zwłaszcza po menopauzie, TSH może wynosić więcej niż 2,5 do tam około 4 z hakiem, ale to też zależy jak się czuje, czy nie wypadają włosy itd. Ja mam stwierdzoną niedoczynność i tak mnie endo poinformowali, że teoretycznie biorę do końca życia, ale może w starszym wieku wyższe TSH nie będzie mi robiło różnicy i będę mogła odstawić leki. Co do suplementacji tylko w trakcie starań, to wydaje mi się, że to też zależy od tego jak tarczyca zachowywać się będzie po zapłodnieniu.
 
A no coś słyszałam że w ciąży rośnie. Ale jak jest to do końca nie wiem. Endo będzie najlepiej wiedzieć jak o was zadbać 🙂
Mi na 6 dni przed terminem @ i 14 dni po zapłodnieniu wzrosło z 2,6 do 4,4 ;) Ale to wszystko zależy od kondycji tarczycy. Ja miałam lekką niedoczynność przed zajściem, tarczycę mam za małą, więc po prostu nie miała siły by pracować na pełnych obrotach. W ciąży wzrasta zapotrzebowanie na hormony tarczycy bo niejako część oddaje się dziecku.
 
Mi na 6 dni przed terminem @ i 14 dni po zapłodnieniu wzrosło z 2,6 do 4,4 ;) Ale to wszystko zależy od kondycji tarczycy. Ja miałam lekką niedoczynność przed zajściem, tarczycę mam za małą, więc po prostu nie miała siły by pracować na pełnych obrotach. W ciąży wzrasta zapotrzebowanie na hormony tarczycy bo niejako część oddaje się dziecku.
A ile się staraliście? Rozumiem że nic nie bralas na tarczycę?
 
Do góry z wczoraj, a na dole z teraz 😁😁😊😍
 

Załączniki

  • 15953383542462377537870853984578.jpg
    15953383542462377537870853984578.jpg
    2,5 MB · Wyświetleń: 107
A ile się staraliście? Rozumiem że nic nie bralas na tarczycę?
Udało się w 14 cyklu starań :) 14 cykl po odstawieniu antykoncepcji i jakoś 10 cykl po wdrożeniu leczenia duphastonem i zwiększoną dawką metforminy. Na tarczycę brałam euthyrox 2x25 i 5x50, ale to już na 2 lata wcześniej bo miałam lekką niedoczynność i źle to znosiłam fizycznie. Oprócz tego stosowałam jeszcze w tym czasie Castagnus w trybie 3 msc brania i 3 msc przerwy i potem od nowa. Ostatni cykl chyba skończyłam jakoś w grudniu, a w styczniu tego roku nam się udało :) Z witamin brałam Solgar Female Multiple :) Do tego witamina D 2000 jednostek i to chyba na tyle.
 
reklama
Udało się w 14 cyklu starań :) 14 cykl po odstawieniu antykoncepcji i jakoś 10 cykl po wdrożeniu leczenia duphastonem i zwiększoną dawką metforminy. Na tarczycę brałam euthyrox 2x25 i 5x50, ale to już na 2 lata wcześniej bo miałam lekką niedoczynność i źle to znosiłam fizycznie. Oprócz tego stosowałam jeszcze w tym czasie Castagnus w trybie 3 msc brania i 3 msc przerwy i potem od nowa. Ostatni cykl chyba skończyłam jakoś w grudniu, a w styczniu tego roku nam się udało :) Z witamin brałam Solgar Female Multiple :) Do tego witamina D 2000 jednostek i to chyba na tyle.
O kurcze :) ale fajne uczucie pewnie zobaczyć 2 kreseczki.. Tez się biorę bo to mój 7 cykl i pierwsze badania a już coś wyszło nie tak.. Niby tragedii nie ma ale jednak..
 
Do góry