reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Tak w trakcie okresu się bada prolaktyne :)
Wiem ze pytam się jak poraniona psychicznie czyli musze to zrobić jak będę miała okres tak ? Bo u mnie on trwa 5-6 dni czyli jak się zacznie to mniej więcej wtedy tak ? Przepraszam za tak głupie pytania ale chce się upewnić na milion procent. Bo może nie musze brac tych tabletek bo jeszcze bardziej sobie coś rozleguluje . A co myślicie zeby pójść do innego endo ? U mnie w mieście on jest ponoc najlepszy dlatego tak mnie to zmartwiło ta jego wypowiedz
 
reklama
Wiem ze pytam się jak poraniona psychicznie czyli musze to zrobić jak będę miała okres tak ? Bo u mnie on trwa 5-6 dni czyli jak się zacznie to mniej więcej wtedy tak ? Przepraszam za tak głupie pytania ale chce się upewnić na milion procent. Bo może nie musze brac tych tabletek bo jeszcze bardziej sobie coś rozleguluje . A co myślicie zeby pójść do innego endo ? U mnie w mieście on jest ponoc najlepszy dlatego tak mnie to zmartwiło ta jego wypowiedz
Kochana nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.

Nie każda musi się na wszystkim znać i wszystko wiedzieć. Tak jeśli dostaniesz okres to między 2 a 5dc czyli jak już będziesz 2 dzień krwawic. Tylko miesiączkę się liczy od krwawienia nie od plamienia to tak żebyś wiedziała.

Co do endo to lepiej mieć opinie dwuch lekarzy niż jednego.
 
Tak w trakcie okresu się bada prolaktyne :)
Dziekuje bardzo 😘 tak na ulotce bylo napisane z tym prowadzeniem pojazdów. Ze moze powodować nagla senność i ogólne jakies powalenie .... endo tez mi mówił że mogę się czuć bardzo źle po tym na początku dlatego kazal co chwile zwiększać dawkę żeby organizm sie przyzwyczaił. Bo ten lek to psychiczne choroby moze wywołać nawet jak ma się pecha
 
Kochana nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.

Nie każda musi się na wszystkim znać i wszystko wiedzieć. Tak jeśli dostaniesz okres to między 2 a 5dc czyli jak już będziesz 2 dzień krwawic. Tylko miesiączkę się liczy od krwawienia nie od plamienia to tak żebyś wiedziała.

Co do endo to lepiej mieć opinie dwuch lekarzy niż jednego.
Jezu love you , a kiedyś koleżanka mi powiedziała że liczy się od plamienia a ja mowie boze to bym miala okres az 10 dni praktycznie ... a ona mowi ze tak jest i tyle... a więc moja intuicja miala racje . A lekarz gin na plamienie powiedział że taka moja uroda i nic więcej... z tego co czytam te różne tematy często pada odpowiedź ze taka natura :/ a potem okazuje się ze jednak tak nie powinno być. Tak ogólnie mowie nie ze w moim przypadku, pewnie miał rację. Ale suma sumaru okres sie liczy od okresu po prostu. Dziekuje za wiedzę 😊
 
Jezu love you , a kiedyś koleżanka mi powiedziała że liczy się od plamienia a ja mowie boze to bym miala okres az 10 dni praktycznie ... a ona mowi ze tak jest i tyle... a więc moja intuicja miala racje . A lekarz gin na plamienie powiedział że taka moja uroda i nic więcej... z tego co czytam te różne tematy często pada odpowiedź ze taka natura :/ a potem okazuje się ze jednak tak nie powinno być. Tak ogólnie mowie nie ze w moim przypadku, pewnie miał rację. Ale suma sumaru okres sie liczy od okresu po prostu. Dziekuje za wiedzę [emoji4]
Nie ma za co kochana. Polecam się na przyszłość. Jeśli będę umiala/mogła to pomogę doradzę.

Co do plamien to jeśli chodzi o moje zdanie to dla mnie jest to nie normlanie żeby tak plamić zwłaszcza jeśli któraś dziewczyny ma plamienia w środku cyklu albo zaraz po okresie.
 
Hej dziewczyny pisze jak obiecałam, może któraś bedzie w podobnej sytuacji ale na pewno nikomu nie życzę bo sie załamałam, zesmucilam i wszystko na z... bylam u tego endo z ta prolaktyna 60 i rzeczywiście jest za duza . Przez pół roku mam się nie starać o dziecko dal lek Bromergon i za trzy miesiące powtorzyc prolaktyne... ja pie....... juz dwa lata teraz jeszcze pol roku co się do k nędzy dzieje z tym wszystkim . Wszyscy w rodzinie jak króliki a tu nawet o jedno ciężko. Nie wytrzymam tego juz, jeszcze nawet napić się nie można bo czytalam ulotkę i z tym lekiem to nic nie można nawer auta prowadzić..... wylalam żale ide na spacer. Pozdrawiam was, gratuluje tym którym się udało oczywiście. Mam nadzieję że zanim przyjdzie menopauza do mnie to choć jedno sie uda 😔 a planowaliśmy kiedys 4 😔 jeszcze maly apel do staraczek nowych, zbadajcie sobie najpierw tarczyce i prolaktyne bo jakby mi wcześniej ktos zlecił ta prolaktyne nie miałabym zmarnowanego teraz dodatkowo pol roku 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️👨‍⚕️👩‍⚕️👨‍🍳👨‍🔬


Ja bym zrobiła jeszcze raz i kolejne konsultacja z innym lekarzem. Gdy moje TSH wyszło ponad normę to badałam 3 razy i z tymi wynikami poszłam. Spokojnie może nie będzie tak źle
 
Ostatnia edycja:
Wiem ze pytam się jak poraniona psychicznie czyli musze to zrobić jak będę miała okres tak ? Bo u mnie on trwa 5-6 dni czyli jak się zacznie to mniej więcej wtedy tak ? Przepraszam za tak głupie pytania ale chce się upewnić na milion procent. Bo może nie musze brac tych tabletek bo jeszcze bardziej sobie coś rozleguluje . A co myślicie zeby pójść do innego endo ? U mnie w mieście on jest ponoc najlepszy dlatego tak mnie to zmartwiło ta jego wypowiedz
Nie bój się bromergonu on bardzo szybko zbija prolaktyna i podobno ułatwia zajście w ciaze A to dlatego że u osób z wysoką prolaktyna nie ma owulacji i bromergon ją przywraca .

Chociaż ja byłam wyjątkiem bo owulacje miałam z tą wysoką prolaktyna Ale w ciaze i tak jakoś ciężko było zajsc . po skończeniu całego opakowania zaszłam co prawda straciłam szybko tą ciąża Ale teraz znowu się udało i mam nadzieje że będzie dobrze .

Powiem Ci że ja piłam przy tym leku nie na początku bo wolałam żeby organizm się przyzwyczaił do leku Ale potem już piłam Ale z głową
 
Proszę cię mogłabyś powiedzieć w którym dniu ją robilas ? Bo tutaj zdania są podzielone a ja zapomniałam go dopytac bo jak mi to powiedział to się rozpłakałam jak głupia potem cos tam mowil ale juz nic nie docierało do mnie tylko wyszlam i nawet nie pamiętam jak do domu dojechałam
Pierwsze chyba około miesiąca po poronieniu jeszcze przed pierwszą @. Z tego co pamiętam powinno się badać prplaktyne koło 3-5 dnia cyklu.
 
Hej dziewczyny pisze jak obiecałam, może któraś bedzie w podobnej sytuacji ale na pewno nikomu nie życzę bo sie załamałam, zesmucilam i wszystko na z... bylam u tego endo z ta prolaktyna 60 i rzeczywiście jest za duza . Przez pół roku mam się nie starać o dziecko dal lek Bromergon i za trzy miesiące powtorzyc prolaktyne... ja pie....... juz dwa lata teraz jeszcze pol roku co się do k nędzy dzieje z tym wszystkim . Wszyscy w rodzinie jak króliki a tu nawet o jedno ciężko. Nie wytrzymam tego juz, jeszcze nawet napić się nie można bo czytalam ulotkę i z tym lekiem to nic nie można nawer auta prowadzić..... wylalam żale ide na spacer. Pozdrawiam was, gratuluje tym którym się udało oczywiście. Mam nadzieję że zanim przyjdzie menopauza do mnie to choć jedno sie uda [emoji17] a planowaliśmy kiedys 4 [emoji17] jeszcze maly apel do staraczek nowych, zbadajcie sobie najpierw tarczyce i prolaktyne bo jakby mi wcześniej ktos zlecił ta prolaktyne nie miałabym zmarnowanego teraz dodatkowo pol roku [emoji2356][emoji2356][emoji2356][emoji1788][emoji1794][emoji1848][emoji1896]
Ja ok 2 lata na zawyżoną prolaktynę bralam Dostinex. Ale małą dawkę 1/4 tabletki na tydzień. Wyszła mi też hiperprolaktynemia po teście obciążeniowym. Bez tabletek rozsadzalo mi głowę w stresowych sytuacjach. Jak zaczęłam starać się o dziecko to zarówno endokrynolog jak i ginekolog mówili, że lek nie jest groźny dla dziecka, ale od razu po zajściu w ciążę należy go odstawić. Z tego co się zorientowałam to być może Dostinex jest droższy ale ma dużo mniej skutków ubocznych niż Bromergon.
 
reklama
Pomożecie?? Wczesna ciąża zaczynam 6 Tc zrobiłam progesteron i taki wynik, nie za mało? Lekarz dopiero 24 lipca
IMG_20200715_080453.jpeg
 
Do góry