reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

reklama
Najważniejsze że pomaga a jaka dawkę bierzesz? Ja 150 od kilku lat.
Mi wyszło teraz przy poronieniu w kwietniu, że miałam tsh 5,09 I dostałam Euthyrox 50 1 tabletkę dziennie i po niecałych 3 tygodniach spadło mi do 0,55...normalnie myślałam, że się w labo pomylili, bo bardzo szybko mi sie uregulowało, nawet endo nie mogła uwierzyć jak zobaczyła i wczoraj mi zmniejszyła dawkę do 25
 
Mi wyszło teraz przy poronieniu w kwietniu, że miałam tsh 5,09 I dostałam Euthyrox 50 1 tabletkę dziennie i po niecałych 3 tygodniach spadło mi do 0,55...normalnie myślałam, że się w labo pomylili, bo bardzo szybko mi sie uregulowało, nawet endo nie mogła uwierzyć jak zobaczyła i wczoraj mi zmniejszyła dawkę do 25
Bardzo dobrze zareagowałaś na leki. Tylko się cieszyć.
 
27dc czas start na wsłuchiwanie się w swoje ciało... 😂 czy któraś miała taki objaw bobaska, że jajniki ciągnęły, albo jakby skurcze łapały w jajniku? 🤨🤨🤨 bo dziś przy kolacji nie wiedziałam jak usiąść😖
 
Bardzo dobrze zareagowałaś na leki. Tylko się cieszyć.
Chociaż tyle dobrego, ale przez to wykluczamy niedoczynność jako powód poronień i musimy szukać dalej, a to nie takie proste...
Jak to jest z testami owu? Robię je pierwszy raz i zastanawiam się, czy one pokazują dokładnie owulacje, czy np po owulacji też wychodzą takie pozytywne? Niby pokazuje mi pozytyw (kreska tak samo intensywna jak kontrolna), ale poza kłuciem jajników od wczoraj to nie widzę oznak owu...🤔🤔🤔
Chyba, że bolesne cycki to też oznaka...
 
Ostatnia edycja:
Ja dzis mam jakiś smutny dzień bylam na cmentarzu u swojego aniołka 🥺💔
 

Załączniki

  • 20200709_181437.jpg
    20200709_181437.jpg
    2,2 MB · Wyświetleń: 85
reklama
Chociaż tyle dobrego, ale przez to wykluczamy niedoczynność jako powód poronień i musimy szukać dalej, a to nie takie proste...
Jak to jest z testami owu? Robię je pierwszy raz i zastanawiam się, czy one pokazują dokładnie owulacje, czy np po owulacji też wychodzą takie pozytywne? Niby pokazuje mi pozytyw (kreska tak samo intensywna jak kontrolna), ale poza kłuciem jajników od wczoraj to nie widzę oznak owu...[emoji848][emoji848][emoji848]
Chyba, że bolesne cycki to też oznaka...
Test owu pokazuje tylko pik LH i ty go masz. Jest to hormon potrzebny do pęknięcia pęcherzyka graafa żeby uwolnić komórkę jajowa aby doszło do zapłodnienia. Od pozytywnego testu owu owulacja może odbyć się od 24-48h ale wcale nie musi ponieważ testy owu nie pokazują nam tego czy pęcherzyk graafa pęknie. Ale jeśli masz możliwość to 7-8 dni po pozytywnym teście owu idź na progesteron i jeśli będzie 10 i wyższy to owu była jeśli mniejszy to znaczy że mimo piku lh twój pęcherzyk /pęcherzyki nie pękają.

Co do testów owu pozytywnych więcej niż 1 dzień to zależy już od organizmu. Nie którym kobietom pik LH utrzymuje się 1 dzień innej tydzień a jeszcze innej cała druga fazę cyklu dlatego jest napisane na ulotkach aby wykonywać testy owu do pierwszego testu pozytywnego i więcej nie robić bo moga wychodzić nie zle klocki.
 
Do góry