reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

reklama
A mi lekarz powiedział, że najlepiej jakby tsh było na poziomie 1-1,5, bo w ciąży bardzo skacze i lepiej mieć tą dolną granicę...
Mi po Euthyrox 50 spadło z 5,09 do 0,55, a teraz mam 0,79 i lekarz powiedział, że do ciąży idealne
Tak, najlepiej. Ale max do 2,5. Jak ma się do 2,5 nie wdrażają tak po prostu leczenia bez innych wskazań. Ja zaszłam przy TSH ponad 2 przy uregulowanej lekami niedoczynności tarczycy.
 
Ostatnia edycja:
A czy TSH na poziomie 2.60 może blokować owulację ? Prolaktyna lekarz mówił że może i dlatego dał Diostinex
Teoretycznie wszystko może, ale to nie jest jakiś nie wiadomo jaki zły wynik, bo max w wieku rozrodczym i w okresie starań zalecenie jest do 2,5 a dopiero gdy są problemy z zajściem a inne wyniki są w normie, to 1-1,5. Lekarze przy takich wynikach zazwyczaj nie wdrażają leczenia lekami, bo i po co. Sama niedoczynność może, ale niedoczynności nie masz. Równie dobrze w następnym miesiącu możesz mieć już niższy wynik TSH. Poza tym bada się Ft3, Ft4 i TSH. Samo TSH dużo nie mówi o funkcjonowaniu tarczycy :)
 
reklama
A mi lekarz powiedział, że najlepiej jakby tsh było na poziomie 1-1,5, bo w ciąży bardzo skacze i lepiej mieć tą dolną granicę...
Mi po Euthyrox 50 spadło z 5,09 do 0,55, a teraz mam 0,79 i lekarz powiedział, że do ciąży idealne
To mamy podobne moje wyniki z tsh z 4.06 są 0.76 a jutro będę wiedziała jakie wyniki wyszły z 6.07
 
Do góry