reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Dziewczyny u mnie niby owu w piątek, ale wydaje mi się, że pęcherzyk urósł, ale niestety nie pękł. Miałam wrażenie, że rozsadzi mi jajnik lewy, po prostu nigdy nie miałam takiego bólu, szok. Ból okropny. Czułam się okropnie, dziś mleczny śluz, nie miałam go nigdy tyle przed @, ale nie nastawiam się jakoś. Wypiałabym drinka żeby tylko nie myśleć, ale się powstrzymuje mimo co. Mam ochote iść do gina, ale nic mi to nie da i wydam kasiorę niepotrzebnie 🤣 kiedy testujecie? Ja może w drugim tygodniu czerwca żeby się nie nakręcać 🤣🤣 buziaki ❤
Ja testuje 8.06 😉
 
reklama
Ja jestem w ciąży i biorę acard z zalecenia lekarza. Bez zalecenia i bez badań i wskazań w życiu bym tego sama nie brała, ale każdy ma inne podejście z tego co czytałam na forum :)
Dawka 75mg biorą nawet kobiety przy bolesnych miesiączkach. To jest dawka profilaktyczna. Ja uważam że jeśli to ma pomóc żyć nienarodzonemu dziecku. To warto nawet gdy lekarz na to nie wpadnie. Nie wszystkie kobiety stać na leczenie prywatnie, a nie którzy lekarze na NFZ nic nie dają
 
Może, ma prawo do wykonywania zawodu w trakcie specjalizacji zanim uzyska tytuł :) W ten sposób lekarz się uczy specjalizacji w praktyce. To nie studia, sama nauka i egzaminy nie wystarczą. Pewnie są jakieś ograniczenia. Tak jak aplikant prawniczy ma prawo do wykonywania zawodu zanim uzyska tytuł zawodowy, ale są jakieś tam małe ograniczenia, z tym że co do zasady pracuje ramię w ramię z osobami, które już mają tytuł zawodowy. Podobny schemat, o ile można to tak ująć.

„Lekarz w trakcie specjalizacji, zwany dalej rezydentem, to 26-38 letni lekarz z pełnym prawem zawodu, który prowadzi kompletny proces diagnostyki i leczenia, przeprowadza zabiegi, dyżuruje – w skrócie: robi praktycznie wszystko to, co lekarz specjalista z danej dziedziny. By zdobyć upragniony tytuł, musi on odbyć specjalne szkolenie” - Link do: Kim jest Rezydent - Porozumienie Rezydentów OZZL

Ja nie podważyłam całej „działalności” tej blogerki. Nie napisałam też, że jest złym lekarzem. Napisałam, że nie ma tytułu zawodowego ginekologa bo nie skończyła specjalizacji. Napisałam, że rozmawiałam ze znajomymi lekarzami, którzy mi wytłumaczyli, że jeśli kobieta w bardzo wczesnej ciąży napije się alkoholu, to nie zaszkodzi to dziecku dopóki nie mają wspólnego krwiobiegu. Dotyczy to kobiet, które nie wiedzą o ciąży. Dla mnie nie podlega dyskusji, że kobieta, która wie o ciąży = nie pije alkoholu :) I w tej kwestii ufam lekarzom, z którymi rozmawiałam a jako kontrargument została mi wskazana owa blogerka, która, jak wskazałam, nie jest dla mnie źródłem wiedzy wszelakiej przy czym w żaden sposób nie napisałam, że jest złym lekarzem, żeby to miało wywołać jakiekolwiek oburzenie :) Serio, pozwólmy każdemu mieć własną opinię ;)
Ja się nie oburzam. Serio myślałam że jak lekarz prowadzi ciążę to musi mieć skończoną specjalizację [emoji14]
W ogóle to niech każdy pije sobie co chce, kiedy chce i ile chce [emoji23]
 
U nas było tak że ciąża przebiegała prawidłowo prowadziłam ciąże niestety na NFZ i usg ostatnie miałam w 32 tygodniu ciąży kolejne miałam mieć dopiero w 38 nic się nie działo na usg w 32 tygodniu wszystko prawidłowe przepływy też. Przestałam czuć ruchy dziecka pewnego dnia i pojechałam na izbę dowiedziałam się że maleństwo już nie żyja to było straszne :( od razu zrobili ni badania w szpitalu wyszło że mam za niskie białko S później zrobiłam u hematologa badania wyszło że dodatkowo mutacja mthr tak się dowiedzualam o trombofilii kazali brać acard po pół roku zaszlam w ciążę od początku brałam zastrzyki z heparyna i acard częste wizyty u lekarza miałam cudownego lekarza oczywiście prywatnie ekstra się mną zajął często leżałam w szpitalu na końcu przeprowadził mi cc. Ciąże niestety trzeba było zakończyć w 35 tygodniu i 5 dniu ale malutka zdrowa teraz już 2 latka :) teraz jak uda się zajść również ciąża prowadzona na zastrzykach i acardzie
 
A dziewczyny powiedzcie mi jakie witaminy się bierze po pierwszym trymestrze w naszym przypadku tej nieszczęsnej mutacji?
 
Podziwiam Cię, to jest coś niesamowitego że takie rzeczy się zdarzają [emoji26]
U nas było tak że ciąża przebiegała prawidłowo prowadziłam ciąże niestety na NFZ i usg ostatnie miałam w 32 tygodniu ciąży kolejne miałam mieć dopiero w 38 nic się nie działo na usg w 32 tygodniu wszystko prawidłowe przepływy też. Przestałam czuć ruchy dziecka pewnego dnia i pojechałam na izbę dowiedziałam się że maleństwo już nie żyja to było straszne :( od razu zrobili ni badania w szpitalu wyszło że mam za niskie białko S później zrobiłam u hematologa badania wyszło że dodatkowo mutacja mthr tak się dowiedzualam o trombofilii kazali brać acard po pół roku zaszlam w ciążę od początku brałam zastrzyki z heparyna i acard częste wizyty u lekarza miałam cudownego lekarza oczywiście prywatnie ekstra się mną zajął często leżałam w szpitalu na końcu przeprowadził mi cc. Ciąże niestety trzeba było zakończyć w 35 tygodniu i 5 dniu ale malutka zdrowa teraz już 2 latka :) teraz jak uda się zajść również ciąża prowadzona na zastrzykach i acardzie
 
reklama
U nas było tak że ciąża przebiegała prawidłowo prowadziłam ciąże niestety na NFZ i usg ostatnie miałam w 32 tygodniu ciąży kolejne miałam mieć dopiero w 38 nic się nie działo na usg w 32 tygodniu wszystko prawidłowe przepływy też. Przestałam czuć ruchy dziecka pewnego dnia i pojechałam na izbę dowiedziałam się że maleństwo już nie żyja to było straszne :( od razu zrobili ni badania w szpitalu wyszło że mam za niskie białko S później zrobiłam u hematologa badania wyszło że dodatkowo mutacja mthr tak się dowiedzualam o trombofilii kazali brać acard po pół roku zaszlam w ciążę od początku brałam zastrzyki z heparyna i acard częste wizyty u lekarza miałam cudownego lekarza oczywiście prywatnie ekstra się mną zajął często leżałam w szpitalu na końcu przeprowadził mi cc. Ciąże niestety trzeba było zakończyć w 35 tygodniu i 5 dniu ale malutka zdrowa teraz już 2 latka :) teraz jak uda się zajść również ciąża prowadzona na zastrzykach i acardzie
Bardzo mi przykro az ciezko sie czyta😭
 
Do góry