reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Im więcej wkładek nosisz tym więcej masz śluzu. Przerabiałam to :)

Serio? Przyznam że o tym nie słyszałam, a faktycznie nosiłam je głównie z powodu tego, że zawsze chociaż minimalna ilość śluzu zostawała i zasychała na bieliznie i nie czułam się z tym komfortowo 🥴 dobrze Was mieć - jak zaczęłam Was podczytywać to szczerze mówiąc byłam w szoku jak wielu rzeczy o własnym cyklu i o pomocach w zajsciu w ciążę nie wiedziałam 😁
 
reklama
Ja też śpię całkiem nago [emoji4] tak się przyzwyczaiłam do tego, że jak mam okres to nie mogę zasnąć, bo mi majtki przeszkadzają hahha [emoji28]

EDIT: gdzieś wyczytałam, że wkładki i tampony nasączane są chemią i nie są w żaden sposób sprawdzane... Dlatego staram się nie nosić niczego.
 
Ja się borykam od kilku miesięcy z suchością pochwy nie mam wogule śluzu a noszę wkładki z always fioletowe.

To chyba też zależy od tego ile właśnie śluzu produkujemy i czy jesteśmy bardziej lub mniej podatne na czynniki zewnętrzne.. mnie np kazda wkładka zapachowa, a czasem nieraz niby te bezzapachowe dosłownie podraznialy - zaraz coś mnie tak drapało, swedzialo i też miałam wrażenie, ze mam za dużo śluzu w momencie w którym nie powinno to tyle być.. aż w końcu odkryłam moje jedne jedyne i przy nich nie mam żadnych nieprzyjemnych objawów 🙃
 
Chyba chodziło właśnie o spanie w ogóle bez niczego - bez majtek i spodenek - też kiedyś o tym czytałam że tak powinno się spać, że w ogole dla ciała najlepiej spać zupełnie nago 😁 A jeżeli chodzi o wkładki, to ja np miałam tak, ze większość wkładek, aa juz szczególnie wszystkie perfumowane mnie podraznialy, aż w końcu odkryłam super wkładki za grosze z Lidla i odkad ich używam nic nie czuje, a też wolę codziennie nosić wkładkę bo wydaje mi się to bardziej higieniczne - wiadomo że w ciągu dnia kazdej z nas wydziela się wieksza/mniejsza ilość śluzu i tak to zostawałby na tych majtkach przez cały dzień, a przy składkach jezeli coś zauważę, to zmieniam wkładkę i tyle 😊
No dokładnie, masz rację co do wkładek :) Co do spania bez niczego, to nie dla mnie, nic mnie nie przekona :D
 
Dla mnie jest to niehigieniczne i nie muszę czytać na ten temat artykułów, po prostu takie mam zdanie :D A już tym bardziej w ciąży kiedy mam więcej śluzu szyjkowego :)

Na szczęście to żaden przymus - jedni chwalą sobie spanie nago, a jeszcze inni w długich spodniach i skarpetkach frotte 😜 i nie ma w tym absolutnie nic złego, jednak jezeli ktoś ma permanentny problemy z infekcjami bakteryjnymi to próbuje wszystkiego - a może właśnie to spanie nago zdziała u niego cuda :D
 
@KiedyPytam obserwuje tutaj twoje zmagania ale się nie wypowiadam bo kompetnie jestem zielona, na pewno robisz wszystko co w Twojej mocy zresztą widać tutaj jak bardzo walczysz o tego bejbika, może faktycznie potrzebujesz szerszej diagnozy tak jak dziewczyny sugerują. Nadzieje zawsze trzeba mieć! 🌸

Co do infekcji intymnych to ostatnio mama ginekolog przypomniała o tak ważnej kwestii jak spanie bez majtek i nieużywanie wkładek higienicznych przez cały cykl. Wiele dziewczyn pisało ze infekcje zupełnie odeszły jak zaczęły „wietrzyć” miejsca intymne czyli spać bez bielizny. Pisze bo może któraś o tym nie słyszała :)

Śpię od 3lat nago lub bez bielizny. Wkładki tylko w czasie @
 
reklama
To chyba też zależy od tego ile właśnie śluzu produkujemy i czy jesteśmy bardziej lub mniej podatne na czynniki zewnętrzne.. mnie np kazda wkładka zapachowa, a czasem nieraz niby te bezzapachowe dosłownie podraznialy - zaraz coś mnie tak drapało, swedzialo i też miałam wrażenie, ze mam za dużo śluzu w momencie w którym nie powinno to tyle być.. aż w końcu odkryłam moje jedne jedyne i przy nich nie mam żadnych nieprzyjemnych objawów [emoji854]
To prawda każda kobieta jest inna i ma swoje przyzwyczajenia
 
Do góry