reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

reklama
Cześć, dziewczyny! Podczytuję Was od jakiegoś czasu, a w ostatnich tygodniach dość intensywnie, starając się przeczytać wszystkie strony, ale jest to spore wyzwanie :D Czasem się zastanawiałam, czy to ja się tylko tak nakręcam, ale dzięki Wam wiem, że nie tylko ja i lepiej mi z tym :D Mamiona wizjami z popkultury byłam przekonana, że zajdę w ciążę od razu jak tylko zacznę się starać. Okazuje się, że wcale nie jest tak łatwo i zaczynam to już przeżywać. Mam 30 lat. Zwlekaliśmy wcześniej, bo praca niepewna, bo finansowo średnio i w sumie teraz myślę, że to było i mądre i głupie (może brzmi nielogiczne, ale myślę, że mnie zrozumiecie😉). Mam do Was miliony pytań, przyjmjecie mnie? :)
 
U mnie dziś 5dpo i po weekendzie się zacznie [emoji23][emoji23][emoji23]
Ehhh żeby każda potrafiła tak jak @Smerfetka94 2dpo wiedzieć, że jest w ciąży to byłoby łatwiej 😁
Ja pierwsze myśli, że to może to miałam 3 dpo ale sama w to nie wierzę 🙈 Dziś kłują jajniki więc siłą rzeczy myśli uciekają w stronę hipotetycznej ciąży 🤔 ehh zwariuje do 23, czyli najprawdopodobniej terminu @. Pisze najprawdopodobniej bo w tym cyklu owu była raczej wcześniej i liczę też, że cały cykl się skróci przez to.
 
Akurat tu się mylisz bo moi znajomi mieli trzy zarodki, dwa męskie, jeden żeński i zdecydowali sobie że na dwie pierwsze próby idą chłopcy a na ostatnią dziewczyna :)
Płeć jest znana jeśli zrobi się badania genetyczne zarodka i ta informacja pozostaje dla embriologa ewentualnie lekarza i nie można wybrać jaki zarodek będzie podany czyli nie można decydować jaka płeć chcemy.
 
Mylisz się. Moi znajomi mieli trzy zarodki, wszystkie zbadane genetycznie, dwa męskie i jeden żeński i sobie decydowali który zarodek ma iść pierwszy.
Skądże.
Jest owszem taka możliwość ale tylko w przypadku chorób sprzężonych z płcią i ryzyka wystawienia tych chorób u dziecka określonej płci - w pozostałych przypadkach jest to nawet nie do końca zgodne z prawem.
 
Cześć, dziewczyny! Podczytuję Was od jakiegoś czasu, a w ostatnich tygodniach dość intensywnie, starając się przeczytać wszystkie strony, ale jest to spore wyzwanie :D Czasem się zastanawiałam, czy to ja się tylko tak nakręcam, ale dzięki Wam wiem, że nie tylko ja i lepiej mi z tym :D Mamiona wizjami z popkultury byłam przekonana, że zajdę w ciążę od razu jak tylko zacznę się starać. Okazuje się, że wcale nie jest tak łatwo i zaczynam to już przeżywać. Mam 30 lat. Zwlekaliśmy wcześniej, bo praca niepewna, bo finansowo średnio i w sumie teraz myślę, że to było i mądre i głupie (może brzmi nielogiczne, ale myślę, że mnie zrozumiecie[emoji6]). Mam do Was miliony pytań, przyjmjecie mnie? :)

Oczywiście [emoji846][emoji846]witaj [emoji846][emoji846] który cykl starań?
 
Ja tam nie czuje się na swoje prawie 36 [emoji846] pierwsze dziecko urodziłam w ubiegłym roku i mimo, ze moje macierzyństwo jest późne to jesnak nie zmieniałabym tego. Mam stabilizację finansowa, odpowiedniego człowieka u mojego boku ( to mój drugi mąż) , trochę świata zobaczyłam, ale planuje z maluchami tez podróżować, wyszalalam się i poczułam, ze to ten czas [emoji7]
wlasnie ja mam dokladnie tak samo... i tez drugiego meza hehe. ale warto bylo zebrac bagaz doswiadczen wlasnie po to aby w koncu go spotkac :) i w ogole nie uwazam, ze ciaza po 30, nawet w wieku 40lat to pozne macierzynstwo... ale to wszystko zalezy od psychiki. jak ktos w wieku 40 lat mysli juz o smierci i chorobach to faktycznie dla niego moze byc przypoznawo... ja rowniez zobaczylam kawalek swiata... te czesc, ktorej z dzieckiem nie moglabym zobaczyc, przezylam cudowne chwile z moim P. az sie pochwale... Santorini 2019, kiedy mi sie oswiadczyl (nie mialam zielonego pojecia, ze planowal to juz jakis czas, bo byly to nasze coroczne wakacje po prostu...) :) ... i nie, zebym nie chciala wczesniej zostac mama, po prostu w zycie tak mi sie ulozylo :) czego w ogole nie zaluje. Ja teraz jestem w ciazy, mamy nadzieje, ze szczesliwie urodze zdrowego dzidziusia bo juz myslimy o drugim :D a w miedzy czasie planujemy juz nasza druga mlodosc po 50tce :D w odroznieniu od mentalnosci polskiej (szykowaniu sobie trumny, staniu w kolejce do lekarza od 4 rano i wiecznego narzekania), my zamierzamy sie bawic, korzystac z zycia, zwiedzac swiat i tanczyc do bialego rana :D
 

Załączniki

  • 56373646_1206491992832994_2857179680304267264_o.jpg
    56373646_1206491992832994_2857179680304267264_o.jpg
    76 KB · Wyświetleń: 80
reklama
Ehhh żeby każda potrafiła tak jak @Smerfetka94 2dpo wiedzieć, że jest w ciąży to byłoby łatwiej [emoji16]
Ja pierwsze myśli, że to może to miałam 3 dpo ale sama w to nie wierzę [emoji85] Dziś kłują jajniki więc siłą rzeczy myśli uciekają w stronę hipotetycznej ciąży [emoji848] ehh zwariuje do 23, czyli najprawdopodobniej terminu @. Pisze najprawdopodobniej bo w tym cyklu owu była raczej wcześniej i liczę też, że cały cykl się skróci przez to.

To ja wczoraj miałam takie chwilowe uczucie, przebłysk, ze się udało, ale momentalnie sprawdziłam się na ziemie. Mnie z kolei dziś brzuch boli jak na @. Mam nadzieje, ze tak szybko mnie nie zaskoczy
 
Do góry