reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

reklama
Cześć dziewcztny, odebrałam tsh 4.01, endokrynologa mam jednak na 13 dopiero. Czyli bez eutyroxu się nie obejdzie :/
Jak myślicie jest WGL szansa że się udało z takim tsh?
Ogólnie to mam 22 dc i 8 dpo chyba czyli około 7 dni do okresu, zazwyczaj śluz się uspokajal u mnie w drugiej części cyklu A teraz mam cały czas tam mokro (śmiałam się do męża że się czuje jak slimak) i ciągle uczucie jakby okres się już zaczął w sensie uczucie wypływania.
No i ja chyba też jutro zatestuje albo w niedzielę, zobaczę. Trochę mnie laski nakrecilyscie z tym testowaniem na jutro ;)
Mówią, że zajście przy podwyższonym TSH nie jest tak trudne jak utrzymanie ciąży. Oczywiście tu nie masz się o co obawiać, bo wiesz, że jest podwyższone więc zbijesz je na pewno :) mnie też czeka sprawdzenie tsh, ostatnio 3.8
 
I tak już wszytskie spicie to sobie popisze, co mi tam :D czytam sobie jak piszecie, że obawiacie się czy Wasi partnerzy podołają zadaniu bycia ojcem, ja z kolei zastanawiam się czy ja podołam.. 30 na karku, starania o pierwszego bobasa.. w rodzinie żadnych dzieci, więc żadnego doświadczenia. W dodatku mieszkam zagranicą więc rodzina nie pomoże.. I tak sobie myślę że może Bóg mi nie daje Bąbla od ponad roku, bo wie, że nie podołam heh
Ide spać bo się we łbie pierdzieli od tego wszystkiego 🙄😘
 
Mówią, że zajście przy podwyższonym TSH nie jest tak trudne jak utrzymanie ciąży. Oczywiście tu nie masz się o co obawiać, bo wiesz, że jest podwyższone więc zbijesz je na pewno :) mnie też czeka sprawdzenie tsh, ostatnio 3.8
Planuje zaraz po zobaczeniu 2 kresek dzwonić do mojej gin czy nie wypisalaby mi eutyroxu 50 bo już brałam ale skończyło mi się i chciałam sprawdzić czy rzeczywiście jest tak zle (za nastolatki mi wyszło za wysokie A potem wyszło w normie bez brania hormonów)
I w sumie po 2 tyg brania eutyroxu z 5 coś spadło mi na 1,8 więc obawiam się że będę musiała brać:/ A upierdliwe to jest ale czego się nie zrobi dla kropeczki ;)
 
Dawaj jutro z nami [emoji3590] najwyżej będzie negatyw i powtórzymy za kilka dni [emoji846] jakoś nie specjalnie przywiązuje wagę jutro do tego testu ale zobaczyć nie zaszkodzi [emoji2]
No dobra to sikniem z wami :) ale o której ja wstanę to nie wiem ;p jutro śpię do oporu (No ok Max do 12 bo na 13/14 do teściowej na obiad)
 
Planuje zaraz po zobaczeniu 2 kresek dzwonić do mojej gin czy nie wypisalaby mi eutyroxu 50 bo już brałam ale skończyło mi się i chciałam sprawdzić czy rzeczywiście jest tak zle (za nastolatki mi wyszło za wysokie A potem wyszło w normie bez brania hormonów)
I w sumie po 2 tyg brania eutyroxu z 5 coś spadło mi na 1,8 więc obawiam się że będę musiała brać:/ A upierdliwe to jest ale czego się nie zrobi dla kropeczki ;)
Ja od dwóch prawie 3 miesięcy biorę 50tke euthyroxu więc mam nadzieję że jest poprawa. Tak jak piszesz, dla kropeczki, ale i dla siebie samej. Tarczyca ma ogromny wplyw na cały nasz organizm :)
 
Witam się w 14dpo. Ostatkiem sił powtrzymalam się od zrobienia testu. Tak bardzo nie chce oglądać bieli, że czekam czy bardzo niechciana dziś nie przyjdzie. Jezeli nie to jutro rano test. Będzie 15 dpo więc juz nie ma bolka, że jak wyjdzie biel to jeszcze da się coś z tego wystrugać [emoji6] więc będę czekała spokojnie na @ i na nowy cykl. Kiedyś myślałam że robienie testów to super zabawa, ale to super zabawa tylko w momencie jak coś wychodzi [emoji1745][emoji23]
 
reklama
A więc nie wiem czy lekarze Was uświadomili,że w przypadku Hashimoto powinniście brać nie Euthyrox a Letrox? Ja musiałam sama do tego dojść. Hashimoto najczęściej łączy się z nietolerancjami pokarmowymi - gluten lub laktoza lub to i to. Euthyrox zawiera laktozę. Co przyczynia się do tego,że nie jest tak dobrze wchłaniany. Stąd może i lepsze wyniki TSH ale wciąż te same problemy z samopoczuciem itd. Ja po zmianie na Letrox odżyłam. I mam podejrzenie ,że też mogło mi to troszeczkę pomóc ujrzeć II po 4 latach starań , gdzie przez 2,5 roku brałam Euthyrox po którym czułam się tragicznie . Tak tylko chciałam Wam podpowiedzieć bo nie każdy lekarz o tym mówi , szczególnie, że Hashimoto wciąż jest medyczną zagadką....
 
Do góry