reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 35+

reklama
Tylko że ja już jedno dziecko mam. I jeśli się nie uda 2 naturalnie to chyba jednak nie zdecyduję się na inseminacje. Duży koszt i brak gwarancji.

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja też już jedno dziecko mam. Z którego poczęciem nie bylo najmniejszego problemu. A teraz 1,5 roku.

Nas jedna inseminacja prywatnie wyniosła 600 zł, na NFZ chyba 400 zł (gnojki kasują sobie za przygotowanie nasienia, bo za zabieg nie mogą). Ale pewnie w niektórych szpitalach dalej jest za darmo.

Napisane na Lenovo TAB 2 A8-50L w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja też już jedno dziecko mam. Z którego poczęciem nie bylo najmniejszego problemu. A teraz 1,5 roku.

Nas jedna inseminacja prywatnie wyniosła 600 zł, na NFZ chyba 400 zł (gnojki kasują sobie za przygotowanie nasienia, bo za zabieg nie mogą). Ale pewnie w niektórych szpitalach dalej jest za darmo.

Napisane na Lenovo TAB 2 A8-50L w aplikacji Forum BabyBoom
Tylko do inseminacji nie wybierają najlepszych...jeśli jest mało i słabo ruchliwe to wtedy insem jak najbardziej.

Przy słabej morfo nic nie pomoże bo się nie poprawi ich budowa...

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Poza tym do inseminacji jeszcze drożność jajowodów 600 zł (te mniej bolesne) i już z 1500 zł.

Wolę zainwestować w to dziecko które mam. Akurat urządzamy jej pokój bo do tej pory nie ma swojego.

Poza tym naprawdę nie mam nic do in vitro czy inseminacji ale sama nue chcę tego przechodzić. Jak nie uda się naturalnie to trudno.

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Tylko do inseminacji nie wybierają najlepszych...jeśli jest mało i słabo ruchliwe to wtedy insem jak najbardziej.

Przy słabej morfo nic nie pomoże bo się nie poprawi ich budowa...

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
To pewnie kwestia lekarza. Mój proponował NFZ lub prywatnie. A wyniki męża wszystkie bardzo dobre, u mnie też w teorii wszystko działało.
Mój gin jest specjalistą w badaniu niepłodności, u niego na oddziale robią inseminacje z tego co kojarzę. I z tego co mówił, inseminacja to nie kwestia kwalifikacji jak invitro.

Napisane na Lenovo TAB 2 A8-50L w aplikacji Forum BabyBoom
 
To pewnie kwestia lekarza. Mój proponował NFZ lub prywatnie. A wyniki męża wszystkie bardzo dobre, u mnie też w teorii wszystko działało.
Mój gin jest specjalistą w badaniu niepłodności, u niego na oddziale robią inseminacje z tego co kojarzę. I z tego co mówił, inseminacja to nie kwestia kwalifikacji jak invitro.

Napisane na Lenovo TAB 2 A8-50L w aplikacji Forum BabyBoom
No u Was wyniki ok. U nas zła morfologia. Takie same szanse z inseminacji jak i naturalnie że akurat jakiś prawidłowy dotrze do komórki. Nawet jeśli bezpośrednio do macicy podadzą nasienie...

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Poza tym do inseminacji jeszcze drożność jajowodów 600 zł (te mniej bolesne) i już z 1500 zł.

Wolę zainwestować w to dziecko które mam. Akurat urządzamy jej pokój bo do tej pory nie ma swojego.

Poza tym naprawdę nie mam nic do in vitro czy inseminacji ale sama nue chcę tego przechodzić. Jak nie uda się naturalnie to trudno.

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
Ja płaciłam za drożność najnowsza metoda HYFOSY 800 zł. Prywatnie oczywiście.

Ja Cię nie namawiam - rozumiem, że nie chcesz. Tylko piszę, że to przechodziłam i to żadna skomplikowana akcja. Jakbyś kiedyś chciała coś więcej wiedzieć to pisz pw :)

Trzymam kciuki, żeby Wam się udało!
Ile się staracie?

Napisane na Lenovo TAB 2 A8-50L w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja płaciłam za drożność najnowsza metoda HYFOSY 800 zł. Prywatnie oczywiście.

Ja Cię nie namawiam - rozumiem, że nie chcesz. Tylko piszę, że to przechodziłam i to żadna skomplikowana akcja. Jakbyś kiedyś chciała coś więcej wiedzieć to pisz pw :)

Trzymam kciuki, żeby Wam się udało!
Ile się staracie?

Napisane na Lenovo TAB 2 A8-50L w aplikacji Forum BabyBoom
U mnie też tą metodą drożność 600 zl.

Wiem na czym polega insem i wiem że nie skomplikowane. Ale naprawdę przy słabej morfologii plemników nie zwiększa szans.

I szczerze powiem że nie mam ochoty poczynac dziecka właśnie w ten sposób. Przy pierwszym dziecku to pewnie wszystko bym zrobiła.

A staramy się 6 mcy. Czułam że nasienie nie jest najepsze. Niby tylko 1 parametr ale w sumie najważniejszy...choć lekarz mówi że skoro jest ich dużo i o dobrym ruchu to nawet te 2% to i tak sporo. W sumie potrzebny jest jeden[emoji6]tylko jeszcze moje komórki muszą być dobre a w wieku 37 lat to nie każda jest tak dobra jak z 10 lat temu...

Napisane na LG-H815 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry