reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2023

reklama
Nic nie biorę, a ona odkąd pamietam jest taka wysoka i lekarze ją olewajà🤷🏻‍♀️ raz dostałam bromergon/bromocorn i po tym spadła do dobrego wyniku i dalej już temat „zdechł”.
A to mi baba mówiła, że jak w końcu zbije do właściwego poziomu to trzeba brać dawkę przypominająca żeby znów nie skoczyła. I utrzymywać jakiś tam stały poziom.
Z tym, że u mnie wiecznie jest problem z prolaktyna i wolno mi spada.
 
Nam też w tym cyklu nie wyszło... 😟Wczoraj dostałam okres, punktualnie jak w zegarku... W piątek idę do ginekologa skonsultować ten mój "dziwny" cykl. 🙂
 
U mnie także kicha. Dzisiaj okres 😠😮‍💨😠 czekam na wizytę u ginekologa ale to jeszcze 2 tygodnie czekania. Mam nadzieję że to nic takiego nie będzie i szybko uda mi się poprawić wyniki hormonów i tym bardziej zajść w ciążę 🥰
 
Witam wszystkie panie bardzo serdecznie. Staramy się od dwóch lat, badania z mojej strony wyszły bardzo dobrze, progesteron, potwierdzona owulacja, TSH ft itd...natomiast u męża spermogram wyszedł dość słabo. Pytanie- czy miałyście podobną sytuację? Czy można poprawić te parametry? Chodzi mi głównie o morfologię która jest niestety na poziomie 1%... Słyszałam że Profertil może pomóc...czy macie jakieś doświadczenia? Rady...?
Dziękuję z góry...
Dodam że abstynencja była więcej niż 10 dni przed badaniem
Objętość ejakulatu: 2.5ml
Ph: 8.3
Lepkość: normalna
Test IgH : negatywny
Stężenie spermazoidow: 60M/ml
150 M/ejakulat
Stężenie leukocytów: brak
RUCHLIWOŚĆ:
Postępowe (a+b) 40%
Nie postępowe (c) 10%
Nieruchome 50%
Żywotność: 77%
SPERMOCYTOGRAM(MORFOLOGA)
Formy typowe 1%
TZI 1.39
Anomalie główki 99% (!!!!!)
Anomalie części pośredniej (wstawka) 29%
Anomalie witki 9%
Pozostałości cytoplazmatyczne 1%

I co myślicie? Jest szansa?!
 
Witam wszystkie panie bardzo serdecznie. Staramy się od dwóch lat, badania z mojej strony wyszły bardzo dobrze, progesteron, potwierdzona owulacja, TSH ft itd...natomiast u męża spermogram wyszedł dość słabo. Pytanie- czy miałyście podobną sytuację? Czy można poprawić te parametry? Chodzi mi głównie o morfologię która jest niestety na poziomie 1%... Słyszałam że Profertil może pomóc...czy macie jakieś doświadczenia? Rady...?
Dziękuję z góry...
Dodam że abstynencja była więcej niż 10 dni przed badaniem
Objętość ejakulatu: 2.5ml
Ph: 8.3
Lepkość: normalna
Test IgH : negatywny
Stężenie spermazoidow: 60M/ml
150 M/ejakulat
Stężenie leukocytów: brak
RUCHLIWOŚĆ:
Postępowe (a+b) 40%
Nie postępowe (c) 10%
Nieruchome 50%
Żywotność: 77%
SPERMOCYTOGRAM(MORFOLOGA)
Formy typowe 1%
TZI 1.39
Anomalie główki 99% (!!!!!)
Anomalie części pośredniej (wstawka) 29%
Anomalie witki 9%
Pozostałości cytoplazmatyczne 1%

I co myślicie? Jest szansa?!
To nie są takie złe wyniki. Jedynie ta morfologia słaba, ale moim zdaniem to wcale nie wyklucza naturalnej ciąży. A no i bez sensu ta abstynencja, kto wie, czy to nie wpłynęło na wyniki a Ty teraz się martwisz.
 
reklama
To nie są takie złe wyniki. Jedynie ta morfologia słaba, ale moim zdaniem to wcale nie wyklucza naturalnej ciąży. A no i bez sensu ta abstynencja, kto wie, czy to nie wpłynęło na wyniki a Ty teraz się martwisz.
Ale jeśli starają się dwa lata i nici to ja umówiłabym faceta do androloga. Najlepiej będzie jeśli specjalista zdecyduje co najlepiej byłoby zrobić, żeby poprawić wyniki.

Co do abstynencji to się zgadzam. Zaleca się chyba 3-7 dni.
 
Do góry