reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2022

Cześć Dziewczyny 😉 Czy któraś z Was robiła badania genetyczne? Jakie parametry tam się bada, bo domyślam się, ze nie ogranicza się to tylko do kariotypu?
Potrzebuje porady czy to dobry wybór by przebadać tą dziedzinę pod kątem niepłodności?
Inne, podstawowe badania+HSG mam za sobą dlatego szukam innych przyczyn niepowodzeń.
ja aktualnie badam, ale pod kątem poronień, więc nie wiem jak to wyglada przy braku ciąży…
 
reklama
Dziewczyny chyba muszę powtórzyć TSH… Pierwszy raz robiłam we wrześniu zeszłego roku było 1,75 potem 28.04 razem z ft3, ft4, anty-tpo u anty-tg i progiem 7dpo i TSH wynosiło 1,26 i reszta ładnie w normie. Potem cykl majowy ciąża i czerwcowy też ciąża. No i wynik z 1.08 (robione razem z morfologią) aż 3,03! Zawsze robiłam w Diagnostyce, teraz w labo w przychodni. Czy myślicie, że to przez te ciąże taki wysoki wynik? Martwić się?
Zobacz sobie:
Generalnie TSH jest chwiejne i nie powinno się nic leczyć na podstawie samego poziomu TSH. Na pewno warto powtórzyć badanie razem z ft3 i ft4.
 
Dziewczyny chyba muszę powtórzyć TSH… Pierwszy raz robiłam we wrześniu zeszłego roku było 1,75 potem 28.04 razem z ft3, ft4, anty-tpo u anty-tg i progiem 7dpo i TSH wynosiło 1,26 i reszta ładnie w normie. Potem cykl majowy ciąża i czerwcowy też ciąża. No i wynik z 1.08 (robione razem z morfologią) aż 3,03! Zawsze robiłam w Diagnostyce, teraz w labo w przychodni. Czy myślicie, że to przez te ciąże taki wysoki wynik? Martwić się?
Tsh na pewno może wzrosnąć przez ciąże. Ja pamietam, że mi endo kazała badać tsh dopiero 2 miesiące po poronieniu.
 
Zobacz sobie:
Generalnie TSH jest chwiejne i nie powinno się nic leczyć na podstawie samego poziomu TSH. Na pewno warto powtórzyć badanie razem z ft3 i ft4.
o to teraz badałam z rana TSH, a poprzednie robiłam po pracy, więc ten wykres by się zgadzał 😉 Dziękuję Wam dobre kobiety! 🤗
 
Hej kochane ☺️
Dziś miałam wizytę u lekarza, która niestety potwierdziła poronienie 😥 ( byłam +/- w 5 tygodniu ciąży, tydzień temu dostałam mocnego krwawienia i bóli w podbrzuszu, na szczęście pierwszą wizytę miałam zbyt wcześnie nic nie zdążyłam zobaczyć na USG ani usłyszeć serduszka, szczęście w nieszczęściu, dziś miałam zobaczyć fasolkę 😫 ). Lekarz mnie zbadał zrobił USG i stwierdził, że wszystko jest w jak najlepszym porządku, zalecił mi przerwę 3 miesięczna w staraniach a przed tym 3 miesiącem kazał się zjawić u niego aby mnie zbadał i przepisał odpowiednie leki biorąc pod uwagę to poronienie. Jestem ciekawa jak to wyglądało u Was, czy miałyście tą przerwę i czy brałyście jakieś witaminki.
Hej dziewczyny, ja znowu mam malutką nadzieję 💪 odebrałam wyniki bety 91 i progesteron 2.180 i nie bardzo wiem o co chodzi z tym progesteronem, któraś mi rozjaśni trochę temat ?
 
Witam. Jestem nowa. 13 DC byłam na wizycie u ginekologa. Owulacja możliwa z obu jajników, ale pęcherzyki miały te dominujące 12-15 mm to malutko, dziś jestem w 15dc i test owulacyjny wyszedł pozytywny, śluz rozciągliwy, glutowaty, myślicie że dziś najwyższy czas się kochać? Lekarz kazał ( piatek- niedziela) bo podobno wtedy ma pęknąć pęcherzyk. Dodatkowo kazała brać acard bo płytki krwi mam ostro w górę. Pomoże mi ktoś?
 
Witam. Jestem nowa. 13 DC byłam na wizycie u ginekologa. Owulacja możliwa z obu jajników, ale pęcherzyki miały te dominujące 12-15 mm to malutko, dziś jestem w 15dc i test owulacyjny wyszedł pozytywny, śluz rozciągliwy, glutowaty, myślicie że dziś najwyższy czas się kochać? Lekarz kazał ( piatek- niedziela) bo podobno wtedy ma pęknąć pęcherzyk. Dodatkowo kazała brać acard bo płytki krwi mam ostro w górę. Pomoże mi ktoś?
Chyba nic nie tracisz kochając się teraz ? ;-) I potem też...? :-)
 
Czesc wszystkim.
W 13 DC byłam u ginekologa, potwierdzil że w obu jajnikach są pęcherzyki i owulacja możliwa na raz z obu jajników, ale najprawdopodobniej z jednego , najwieksze pęcherze mają 12-15mm wiem że to malutko, najprawdopodobniej owulacja ok soboty, dziś w 15dc test owulacyjny wyszedł pozytywny, śluz rozciągliwy, jak gluty,
16602978520518510464440533918197.jpg
lekarz kazał współżyć (piątek-niedziela). Staramy się już pół roku, mam brać acard bo mam wysokie płytki krwi i w razie ciąży podobno poronie od razu. O co chodziło lekarzowi że owulacja może wystąpić z obu jajników na raz?
 
reklama
Do góry