reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2022

reklama
Dziewczyny, które dziś testowały razem ze mną to ja wam pokażę mojego pierworodnego synka na pocieszenie ❤️ nie może bez mamki żyć i śpi razem ze mną 🤭
No nie wytrzymie zajefajny kiteł 🥰
Przeżyłam dzień w pracy. Było całkiem, całkiem. Spotkałam tych których lubię i było miło. Dostałam telefon od nowej osoby, która w zasadzie trochę zajęła moje miejsce i próbowała być super miła i stać się moja najlepsza psiapsią, mam nadzieje ze nie muszę Wam mówić jak to na mnie podziałało 😂 z kolei dyrektor jak mnie zobaczył to wyglądał jakby zobaczył ducha. Plotki, że wróciłam rozeszły się w szalonym tempie. Gorzej bo kadry nie ogarnęły, że skoro byłam powyżej 30 dni na zwolnieniu to wygasły mi badania i jest mały klops. Jutro mam spotkanie z dyrektorem w sprawie pracy zdalnej i z ta nowa laska - ale to już nie wiem o czym a baaaardzo chce się ze mna spotkać.
A okresu jak nie było tak nie ma. Na pocieszenie za brak okresu i w nagrodę za dzisiejszy dzień idę się ze Starym nażreć mojego ukochanego ramenu - witaj Stolico :)
Super, że pierwszy dzień za Tobą i humor dopisuje 🙃
 
Mnie tak dwóch lekarzy mówiło, że jak tradycyjne hsg to w tym cyklu bez starań. Miałam sono więc starania były dozwolone.

Ciekawe w sumie.
Ale z drugiej strony to trzeba by było też ostrzegać wszystkie kobiety, które mają rtg że nie mogą zajść w ciążę. No i naświetla się przecież całe jajniki więc i wszystkie inne komórki jeszcze nie dojrzałe. Muszę o tym poczytać
 
Ja jutro idę do ginki i ciekawe czy na USG będzie widziała, że jestem 3 dni przed okresem? Bo nic innego nie wypatrzy i tak się Was naczytałam i zastanawiam się czy nie cisnąć o tą drożność od razu bo na zeszłej wizycie była mowa o sierpniu dopiero 🙄
 
Generalnie Estradiol pobudza wzrost endometrium i zbadany przed owu potwierdza dojrzałość pęcherzyka. Ogólnie te żeńskie hormony są istotne w procesie zapłodnienia.
Tu ładnie opisują
Wróciłam sobie jeszcze do czytania o estradiolu i teraz mi się przypomniało ze ja go badałam w zeszłym cyklu razem z progiem w 7-8 dpo i był 237 (norma 22-341) wiec wszytsko z nim w tej fazie bylo ok.
 
Ciekawe w sumie.
Ale z drugiej strony to trzeba by było też ostrzegać wszystkie kobiety, które mają rtg że nie mogą zajść w ciążę. No i naświetla się przecież całe jajniki więc i wszystkie inne komórki jeszcze nie dojrzałe. Muszę o tym poczytać
Po takich wstepnych ogledzinach zdania sa pol na pol, jedni mówią ze od razu koniecznie, drudzy żeby odpuscic ten cykl, a jeszcze 1 opinia to 2 cykle czekac zeby wytworzyly sie pecherzyki, ktore nie tknal rentgen 🤦‍♀️🤯
Chętnie poczytam co ustalisz, zeby wiedzieć co robić 🙄
 
reklama
Ja jutro idę do ginki i ciekawe czy na USG będzie widziała, że jestem 3 dni przed okresem? Bo nic innego nie wypatrzy i tak się Was naczytałam i zastanawiam się czy nie cisnąć o tą drożność od razu bo na zeszłej wizycie była mowa o sierpniu dopiero 🙄
A mam pytanko - badanie drożności ma sens tylko jak jest problem z zajściem?
 
Do góry