reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2022

reklama
Witam się w 36 dniu cyklu 😑
Nic mnie nie boli, nawet brzuch okresowo mnie nie boli, nie mam żadnych plamień, cycki się nie powiększyły. Chciałabym już skończyc ten zasrany cykl
Ja zauważyłam, ze jak mój cykl się wydłuża bo owu się poprzesuwała i zamiast 28-30 jest 33 to przychodzi cicho i bezbolesnie okres jakby nie chciał mnie bardziej wkur****
 
Ja prowadzę iod i nawet jak danego dnia nie mam zleceń albo wykonuje zlecenia za które już dostałam zapłatę to mam myśli w stylu: „dlaczego ja nic nie robię. Przecież nie będę miała z czego zapłacić ZUSu i podatków?”

Jak się pracuje na własny rachunek to jednak inaczej. Niestety 😔
Ja dlatego nie wyobrażam sobie ma razie pracy na DG. Choć w mojej branży to standard
 
Ja zauważyłam, ze jak mój cykl się wydłuża bo owu się poprzesuwała i zamiast 28-30 jest 33 to przychodzi cicho i bezbolesnie okres jakby nie chciał mnie bardziej wkur****
Oo, to mam nadzieję, że u mnie też tak będzie. Nie lubię tych przedokresowych objawów. Tylko ja bez stymulacji nie mam owu w ogóle, więc nie mam pojęcia jak to o mnie będzie. Jak brałam dupka to zykl trwał ok 26 dni, a bez niego trwał około 30-33 dni. W tym cyklu go nie biore, a trwa już 36 dzień...
 
Ja zauważyłam, ze jak mój cykl się wydłuża bo owu się poprzesuwała i zamiast 28-30 jest 33 to przychodzi cicho i bezbolesnie okres jakby nie chciał mnie bardziej wkur****
Mi się przesunął w tym tygodniu okres i właśnie zauważyłam, że codziennie kłują mnie jajniki całe dnie. Takiej aktywności od dawna nie pamiętam😁
 
Ja nigdy nie chodziłam na zwolnienia. Przez 5 lat nie byłam nawet jednego dnia. Później w ciąży byłam zmuszona więc poszłam. Teraz w ostatniej ciąży powinnam pójść na L4 od pierwszego dnia gdy pojawiło się serduszko. Nie zrobiłam tego bo chciałam pokończyć projekty. Poroniłam. I pewnie nigdy się nie pozbędę tej myśli, że może byłoby inaczej gdybym nie była takim zajebistym pracoholikiem.
Praca, jeśli nie są to czynności lub praca przy substancjach zakazanych w ciąży nie ma wpływu na poronienia czy komplikacje na wczesnym etapie ciąży i na pewno nic co zrobiłaś / czego nie zrobiłaś nie miało na to wpływu…ale znam dobrze to myślenie pt „co mogłam zrobić lepiej” :(
 
Jeżeli dzisiaj zaczynałoby się L4 to brane pod uwagę byłyby miesiące od maja 2021 do kwietnia 2022. Pod warunkiem, że w kwietniu nie było żadnego, nawet jednego dnia zwolnienia. Od tego roku zmieniły się przepisy - do przeliczenia okresu nie są konieczne trzy następujące po sobie miesiące, a wystarczy tylko jeden bez L4.

Jeśli od ostatniego L4 minął co najmniej miesiąc to wyliczane jest normalnie z ostatnich 12 miesięcy. Czyli od maja 2021 do kwietnia 2022 :).
To tylko tak jeszcze dla pewności, jesli w trakcie tych powyzszych 12 miesiecy np w grudniu 2021 było l4 to srednia z zarobkow zawiera tez ta kwote ktora przypada za kilka dni grudniowego l4? Czyli przykladowo 3000 przypada za dni przepracowane a 1000 to wysokosc chorobowego, to do przeliczenia średniej za grudzień przyjmujemy 3000 czy 4000?
I jeszcze jedno jesli na l4 jestesmy caly miesiac, np caly grudzień to dalej ten miesiac liczy sie do wyliczenia sredniej?
 
Tak dokładnie tak jak piszesz!

Tak, z ostatnich 12mc, chyba że wpadło zwolnienie, to ten okres się jakby resetuje :) W nowym ładzie skrócili okres z 3mcy na 1mc :) W sensie wcześniej jeśli pomiędzy zwolnieniami przerwa była krótsza niż 3 pełne mce, to nadal liczyła się poprzednia średnia, obecnie ten okres to 1mc żeby nie było kombinowania...
Kurcze a to chyba zaprzecza temu co pisza dziewczyny 😥
 
reklama
Do góry