reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2022

Wydaje mi się- ale ja nie jestem z hr - ze pelne 12 miesięcy ciągiem. Czyli np teraz mamy maj, mialam l4 w lutym 2022. Jakbym miala l4 teraz - średnia wyliczają luty 2021-styczen 2022.
Chociaz nie wiem co jak się ma l4 często... i nie ma tych pełnych 12 miesięcy
Jeżeli dzisiaj zaczynałoby się L4 to brane pod uwagę byłyby miesiące od maja 2021 do kwietnia 2022. Pod warunkiem, że w kwietniu nie było żadnego, nawet jednego dnia zwolnienia. Od tego roku zmieniły się przepisy - do przeliczenia okresu nie są konieczne trzy następujące po sobie miesiące, a wystarczy tylko jeden bez L4.
 
reklama
Jeżeli dzisiaj zaczynałoby się L4 to brane pod uwagę byłyby miesiące od maja 2021 do kwietnia 2022. Pod warunkiem, że w kwietniu nie było żadnego, nawet jednego dnia zwolnienia. Od tego roku zmieniły się przepisy - do przeliczenia okresu nie są konieczne trzy następujące po sobie miesiące, a wystarczy tylko jeden bez L4.

Dobra to na żywym moim przykładzie. Mialam l4 w grudniu 2021 - 1 dzień. Wczeaniejsze moje l4 bylo w grudniu 2020 - 12 dni w sumie. Jakbym teraz poszla na l4 za jaki okres wyliczaliby mi stednia? Między tymi grudniami nie ma 12 pełnych miesięcy- cofnęlibyśmy się jeszcze dalej? Po drodze mialam 2 podwyzki w tym 1 duza i szczerze to byłabym bardzo stratna....
 
Dobra to na żywym moim przykładzie. Mialam l4 w grudniu 2021 - 1 dzień. Wczeaniejsze moje l4 bylo w grudniu 2020 - 12 dni w sumie. Jakbym teraz poszla na l4 za jaki okres wyliczaliby mi stednia? Między tymi grudniami nie ma 12 pełnych miesięcy- cofnęlibyśmy się jeszcze dalej? Po drodze mialam 2 podwyzki w tym 1 duza i szczerze to byłabym bardzo stratna....
Jeśli od ostatniego L4 minął co najmniej miesiąc to wyliczane jest normalnie z ostatnich 12 miesięcy. Czyli od maja 2021 do kwietnia 2022 :).
 
Jeśli od ostatniego L4 minął co najmniej miesiąc to wyliczane jest normalnie z ostatnich 12 miesięcy. Czyli od maja 2021 do kwietnia 2022 :).
Dziekuje! To odpowiada na moje wątpliwości. I wiem o co chodzi z tym miesiącem przerwy.
Czasami te przepisy sa mega nielogiczne... na szczęście tutaj jakos to w miarę się układa. Bo jakbym miala isc na dluzsze l4 teraz z pensja sprzed 2 lat😵
 
Hejo !
Powiem wam, ze wczoraj ten jajnik mnie tak dziad bolał, chwilami to już przecinka.. jakby mi ktoś szpilę wbijał. Albo taki tępy ból.. aż do pępka🙈 zaczynam się zastanawiać czy nie wróciła mi endometrioza czy coś..
Miałam taki jeden mega bolesny cykl, też po owu nakur.... mnie okropnie brzuch i okazało się, że zrobiła się torbiel 😓 która na szczęście wchłonęła się po @
 
Ostatnia edycja:
Ja nie byłam na L4 od 2017 roku kiedy to wylądowałam z zapaleniem wyrostka w szpitalu. Jak zajdę w ciążę to na 100% idę na zwolnienie, to już mi zapowiedział lekarz,a jak już pójdę to na pewno na całe 9mcy bo stracę wracając do pracy 3/4 wynagrodzenia wiec i macierzyński później mniejszy.
 
reklama
Do góry