reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Jestem po teleporadzie z endokrynologiem. Powiedziała że te moje wyniki są bardzo ładne, za 5 tygodni kontrola. Pytała się czy badałam sobie kiedyś rezerwę jajnikową 🧐 boję się tego badania jak cholera... Że okaże się że wynik jest tragicznie niski i tylko się tym zdołuje. Chyba nie jest to do niczego potrzebne, prawda? Jakie jest Wasze zdanie?
Mi w klinice leczenia niepłodności powiedzieli, że jeszcze nie jest Nam do niczego potrzebne to badania że względu na to, że jestem młoda (26lat) i występowała już u mnie owulacja, widać, że te pęcherzyki po prostu są no i lekarz nie chciał mnie naciągać na koszty bo to stosunkowo drogie badanie 😉 Więc na razie nie robię, nie widzę potrzeby
 
reklama
Czytam i obserwuję co się tu się dzieje chociaż mało pisze.
Powiem Wam tylko jedno, staranie się o ciążę bez solidnych badań może nigdy tej ciąży nie przynieść [emoji2272]
Badanie AMH to jedno z pierwszych jakie należy zrobić jeśli starania nie przynoszą skutku, a wiek nic do tego nie ma.
Znam dziewczyny w wieku 40 lat, które mają rezerwę jak ta lala i takie co nie mają 25 lat i już właściwie swoją rezerwę wyczerpały.
A wiecie dlaczego to jest ważne? Bo jak rezerwa spadnie poniżej pewnego poziomu to już nawet invitro nie pomoże.
Dlatego zwlekanie z tym badaniem jest nierozsądne [emoji2296]
 
Czytam i obserwuję co się tu się dzieje chociaż mało pisze.
Powiem Wam tylko jedno, staranie się o ciążę bez solidnych badań może nigdy tej ciąży nie przynieść [emoji2272]
Badanie AMH to jedno z pierwszych jakie należy zrobić jeśli starania nie przynoszą skutku, a wiek nic do tego nie ma.
Znam dziewczyny w wieku 40 lat, które mają rezerwę jak ta lala i takie co nie mają 25 lat i już właściwie swoją rezerwę wyczerpały.
A wiecie dlaczego to jest ważne? Bo jak rezerwa spadnie poniżej pewnego poziomu to już nawet invitro nie pomoże.
Dlatego zwlekanie z tym badaniem jest nierozsądne [emoji2296]
Też jestem zdania, że to jest absolutnie ważne badanie! Ono też może pokazać czy należy się diagnozować w kierunku PCOS. Tym bardziej jeśli ktoś planuje laparoskopię itp bo po każdej tego typu operacji przy sprawdzaniu drożności jajowodów AMH może spadać 🤷‍♀️ więc jak dla mnie badanie za 150zl jest warte tych pieniędzy 😄
 
Też jestem zdania, że to jest absolutnie ważne badanie! Ono też może pokazać czy należy się diagnozować w kierunku PCOS. Tym bardziej jeśli ktoś planuje laparoskopię itp bo po każdej tego typu operacji przy sprawdzaniu drożności jajowodów AMH może spadać 🤷‍♀️ więc jak dla mnie badanie za 150zl jest warte tych pieniędzy 😄
Jak wyglada takie nadanie rezerwy ? :) pytam z czystej ciekawości, nawet do tej pory o tym nie słyszałam
 
Czytam i obserwuję co się tu się dzieje chociaż mało pisze.
Powiem Wam tylko jedno, staranie się o ciążę bez solidnych badań może nigdy tej ciąży nie przynieść [emoji2272]
Badanie AMH to jedno z pierwszych jakie należy zrobić jeśli starania nie przynoszą skutku, a wiek nic do tego nie ma.
Znam dziewczyny w wieku 40 lat, które mają rezerwę jak ta lala i takie co nie mają 25 lat i już właściwie swoją rezerwę wyczerpały.
A wiecie dlaczego to jest ważne? Bo jak rezerwa spadnie poniżej pewnego poziomu to już nawet invitro nie pomoże.
Dlatego zwlekanie z tym badaniem jest nierozsądne [emoji2296]
Ja jednak ufam swojej lekarce, która skończyła studia medyczne i skoro ona stwierdziła, że NA RAZIE to badanie nie jest potrzebne, to go nie robię i nie uważam żebym była nierozsądna z tego powodu
 
Ostatnia edycja:
Też jestem zdania, że to jest absolutnie ważne badanie! Ono też może pokazać czy należy się diagnozować w kierunku PCOS. Tym bardziej jeśli ktoś planuje laparoskopię itp bo po każdej tego typu operacji przy sprawdzaniu drożności jajowodów AMH może spadać 🤷‍♀️ więc jak dla mnie badanie za 150zl jest warte tych pieniędzy 😄
U mnie kosztuje 250zł
 
Hej dziewczyny😁Dawno się nie udzielałam ale po nockach ciężko mi wrócić do świata żywych 😥Dziś dzień matki tak więc życzę wam wszystkim byście w niedługim czasie zobaczyły upragnione dwie kreseczki, a tym które dzisiaj je ujrzały życzę zdrowej i wspaniałej ciąży 😘 Każdej z was kibicuje i 3mam kciuki żeby się udało 🥰Pozdrawiam i czule ściskam 🥰
 
reklama
Ja jednak ufam swojej lekarce, która skończyła studia medyczne i skoro ona stwierdziła, że NA RAZIE to badanie nie jest potrzebne, to go nie robię i nie uważam żebym była nierozsądna z tego powodu
Jasne, że tak. Nikt Cię nie zmusza do badania ani nie podważa kompetencji twojej lekarki 😊 natomiast po żadnych innych badaniach nie jesteś w stanie ocenić rezerwy jajnikowej, która jest kluczowa podczas starań i tyle 😊
 
Do góry