reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Możesz napisać coś więcej o tym jak czułaś się po laparoskopii? Również mnie to czeka i trochę się dygam 😬
Ja miałam laparoskopowo wycinany wyrostek i wspominam to bardzo zle, bolało, dreny ciągnęły, stan zapalny utrzymywał się chyba z 3 lub 4 dni. Nie umiałam nawet wstać sama z lozka, siostra i narzeczony przychodzili mnie kąpać i pomagali w pionizowaniu. Podziwiam dziewczyny które biorą cesarkę na żądanie 😳 a zaznaczę, ze próg bólu mam bardzo wysoki, z zapaleniem wyrostka chodziłam 3 dni zanim mnie siłą wysłali do szpitala 😬 ale wszystko da się przeżyć :)
 
reklama
A jaką będziesz miała? Diagnostyczną czy zabiegową? Ja miałam usuwaną torbiel lewego jajnika w pełnej narkozie 🙈 sam zabieg trwał 1-1,5 godziny, jak mnie wybudzili i wyciągali rurki z gardła to myślałam, że się udusze 🤣 bardzo dziwne uczucie to było 🤣 później w kroplówce dostałam paracetamol i ogólnie nie czułam się źle poza tym, że zostawili mi jeszcze dren żeby odsączyć krew, miałam 4 dziurki - jedna w pępku, jedna na wzgórku i dwie przy pachwinach. Szwy mnie ciągnęły tak bardzo, że nie umiałam chodzić 🤣 chodziłam zgięta w pół, na korytarzu prawie zemdlałam 🤣 ale po wyciągnięciu drenu już było lepiej. W szpitalu spędziłam 3 dni, dzień przed zabiegiem badania, wywiad z anestezjologiem, hydroksyzyna przed spankiem i rano przed zabiegiem więc było mi wszystko jedno, zero stresu 🤣 i później 2 dni na obserwacji 😊 ogólnie nie było źle, potem przez kilka tygodni nie umiałam spać na boku ani na brzuchu, organizm sam wiedział, że w nocy mogłam spać tylko na plecach 🤣 teraz po 2 latach nie widać ani śladu po nacięciach 😊
Edit: wiem, że niektóre dziewczyny już na następny dzień wychodzą i np mają znieczulenie miejscowe a nie narkozę, to pewnie zależy od szpitala i prowadzącego. Niektóre pacjentki z sali obok mnie hasały jak sarenki po laparoskopii 😄 więc to pewnie zależy od tego co będziesz miała robione
Będę miała laparoskopię diagnostyczną. Wiem tyle, że położą mnie w szpitalu na 3 dni i zabieg będzie w narkozie. Dostałaś po tym jakieś zwolnienie? Czy da się w miarę normalnie funkcjonować?
 
Będę miała laparoskopię diagnostyczną. Wiem tyle, że położą mnie w szpitalu na 3 dni i zabieg będzie w narkozie. Dostałaś po tym jakieś zwolnienie? Czy da się w miarę normalnie funkcjonować?
Miałam 2 tygodnie zwolnienia, ale jak masz diagnostyczną to znaczy, że nic nie będą nacinać/wycinać więc nie naruszą żadnych naczyń krwionośnych więc możesz spać spokojnie 😊 kiedy masz mieć? 😊 możesz sobie kupić nutridrinki w aptece żebyś się szybciej zregenerowała, mnie kazali je pić po operacji bo mają dużo wartości odżywczych a wskazana dieta lekkostrawna po zabiegu 😊
 
Takie plany na dziś były i kicha. Chcieliśmy się zrelaksować, trochę odciążyć głowę od pracy i problemów a tu ciągle pada i to tak mocno, że nawet palca nie wystawię na zewnątrz. Nie pozostaje mi chyba nic innego jak tylko się przytulać. Co prawda dziś 7 dc, ale co mi tam ;D
Dzień cyklu ten co u mnie, trzymam kciuki!! ✊✊✊😊😊 Aura majówki sprzyjała przytulanką, w czwartek monitoring, jestem bardzo ciekawa 😇😇
 
Bez żadnego znieczulenia? A HSG to nie jest przecinanie powłok brzusznych żeby wprowadzić kamerkę/narzędzia do środka? 😳 Bo ja miałam laparoskopię zabiegową i to było straszne 🤣 jak mi gin powiedział, że HSG wygląda podobnie tylko lekarz robi np dwie dziurki w brzuchu to znowu zrobiło mi się słabo jak sobie przypomniałam jak wyglądałam i jak czułam się po laparoskopii 🤣
Nieee;) zadne dziurki! To jest badanie dopochwowe. U mnie wygladalo to tak: polozylam sie na lozku rentgenowskim tak jak do badania usg dopochowego, lekarz włożył taki plastikowy wziernik z przyssawka przez ktory wprowadził kontrast. Wszytko widzialam na monitorze;) badanie trwało 5minut doslownie. Bez zadnego znieczulenia, delikatny bol oczuwalam przy wprowadzeniu kontrastu, taki bol jak przy @. Ale trwał kilka sekund. Szybkie zdjecie i po badaniu. Ja mialam badanie w szpitalu na Pomorzanach w Szczecinie. Mnie nie bolalo, za to dziewczyna ktora weszła po mnie plakala z bolu 😳 co mnie bardzo zdziwiło ale mowila ze ma bardzo krotka szyjkę macicy i to dlatego.
 
Ja progesteron w tabletkach doustnie mam brac do 28dc cały czas się zastanawiam czy się udało czy nie ale do testowania jeszcze trochę muszę poczekać ☹️
Ja tez mam progesteron doustnie, biore od 16-25 dc. Wczoraj wzielam ostatni, czekam na @. W tym cyklu owu przesunieta o 4dni i nie wiem czy okres tez sie przesunie🙄
 
Nieee;) zadne dziurki! To jest badanie dopochwowe. U mnie wygladalo to tak: polozylam sie na lozku rentgenowskim tak jak do badania usg dopochowego, lekarz włożył taki plastikowy wziernik z przyssawka przez ktory wprowadził kontrast. Wszytko widzialam na monitorze;) badanie trwało 5minut doslownie. Bez zadnego znieczulenia, delikatny bol oczuwalam przy wprowadzeniu kontrastu, taki bol jak przy @. Ale trwał kilka sekund. Szybkie zdjecie i po badaniu. Ja mialam badanie w szpitalu na Pomorzanach w Szczecinie. Mnie nie bolalo, za to dziewczyna ktora weszła po mnie plakala z bolu 😳 co mnie bardzo zdziwiło ale mowila ze ma bardzo krotka szyjkę macicy i to dlatego.
Okej czyli miałaś Sono- HSG 😊 to mnie gin mówił o tej drugiej opcji, nie przez USG tylko normalnie z nacięciem w dwóch miejscach powłok brzusznych 😅 i dałabym rękę uciąć, że nazwał to histerosalpingografią 🙈

Okej, wygooglowałam i to chyba jednak chodziło o hydrolaparoskopie 🙄🤣
 
reklama
Do góry