reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Tak czytam ze dziewczyny pisza o badaniu HSG. Tez mialam to badanie, dla mnie nic strasznego nie bylo, lekki dyskomfort, badanie mialam bez znieczulenia, bez zadnych środków przeciwbólowych. 4-5 minut i po badaniu . Ale wiadomo, ze kazda z nas ma inny prog bolu, ja mam dosc wysoki.
samo badanie moze udrożnić jajowody , jesli sa delikatnie zapchane Np jakims czopem śluzowych . Ale jesli sa zatkane lub zrośnięte bardziej wtedy samo badanie nic nie da. Taka niedrożność leczy sie laparoskopowo .

Z tego co słyszałam badanie jest boleśniejsze jak jajowody są niedrożne.
 
reklama
Ja tez już czekam jak na skazanie, test z dzisiaj znów negatyw wiec resztki nadziei pogrzebałam bezpowrotnie, jajniki bolą a franca nie przychodzi 🙄 31dc 😩
U mnie to samo, już czekanie jak na skazanie, 35dc, 6 dni spoznienia wg Flo, dziś nie testuje, wszystko boli, już rano myślałam, że przyszła, a tu nic 🤷‍♀️ poczekam jeszcze sobie spokojnie
Ja miałam podobnie w grudniu i okazało się, że mam torbiele na jajniku. Miesiączka spóźniała mi się prawie tydzień i wybrałam się do lekarza :/ najlepsze będzie badanie krwi albo wizyta u gin ;)
To teraz się trochę zmartwiłam :( ale dam jeszcze chwilę na przeczekanie. Do ginekologa przejdę się, tak dla pewności
 
Te kilka dni czekania na okres to najgorsze w całym cyklu, sprawdzanie czy już coś poleciało czy nie. Już jak się zacznie to wiadomo na czym się stoi
Niestety... 🙄 ja w zeszłym cyklu to już w ogóle rwałam włosy z głowy bo przyjmowałam progesteron dopochwowo żeby w razie w wspomógł utrzymanie ciąży. No i teoretycznie test ciążowy 14 dni po owu wychodził negatywny, nawet wynik z bety nie wskazywał na ciążę a ja i tak bałam się odstawić tego proga... 🤦‍♀️ ale jak już przyjdzie @ to jakieś nowe siły wstępują w człowieka 🙂 później tylko odliczanie do owu, od owu do testowania 🙈 do głowy można dostać 😅🤣
 
Tak czytam ze dziewczyny pisza o badaniu HSG. Tez mialam to badanie, dla mnie nic strasznego nie bylo, lekki dyskomfort, badanie mialam bez znieczulenia, bez zadnych środków przeciwbólowych. 4-5 minut i po badaniu . Ale wiadomo, ze kazda z nas ma inny prog bolu, ja mam dosc wysoki.
samo badanie moze udrożnić jajowody , jesli sa delikatnie zapchane Np jakims czopem śluzowych . Ale jesli sa zatkane lub zrośnięte bardziej wtedy samo badanie nic nie da. Taka niedrożność leczy sie laparoskopowo .
Bez żadnego znieczulenia? A HSG to nie jest przecinanie powłok brzusznych żeby wprowadzić kamerkę/narzędzia do środka? 😳 Bo ja miałam laparoskopię zabiegową i to było straszne 🤣 jak mi gin powiedział, że HSG wygląda podobnie tylko lekarz robi np dwie dziurki w brzuchu to znowu zrobiło mi się słabo jak sobie przypomniałam jak wyglądałam i jak czułam się po laparoskopii 🤣
 
Bez żadnego znieczulenia? A HSG to nie jest przecinanie powłok brzusznych żeby wprowadzić kamerkę/narzędzia do środka? 😳 Bo ja miałam laparoskopię zabiegową i to było straszne 🤣 jak mi gin powiedział, że HSG wygląda podobnie tylko lekarz robi np dwie dziurki w brzuchu to znowu zrobiło mi się słabo jak sobie przypomniałam jak wyglądałam i jak czułam się po laparoskopii 🤣
Możesz napisać coś więcej o tym jak czułaś się po laparoskopii? Również mnie to czeka i trochę się dygam 😬
 
Niestety... 🙄 ja w zeszłym cyklu to już w ogóle rwałam włosy z głowy bo przyjmowałam progesteron dopochwowo żeby w razie w wspomógł utrzymanie ciąży. No i teoretycznie test ciążowy 14 dni po owu wychodził negatywny, nawet wynik z bety nie wskazywał na ciążę a ja i tak bałam się odstawić tego proga... 🤦‍♀️ ale jak już przyjdzie @ to jakieś nowe siły wstępują w człowieka 🙂 później tylko odliczanie do owu, od owu do testowania 🙈 do głowy można dostać 😅🤣
Ja progesteron w tabletkach doustnie mam brac do 28dc cały czas się zastanawiam czy się udało czy nie ale do testowania jeszcze trochę muszę poczekać ☹️
 
Możesz napisać coś więcej o tym jak czułaś się po laparoskopii? Również mnie to czeka i trochę się dygam 😬
A jaką będziesz miała? Diagnostyczną czy zabiegową? Ja miałam usuwaną torbiel lewego jajnika w pełnej narkozie 🙈 sam zabieg trwał 1-1,5 godziny, jak mnie wybudzili i wyciągali rurki z gardła to myślałam, że się udusze 🤣 bardzo dziwne uczucie to było 🤣 później w kroplówce dostałam paracetamol i ogólnie nie czułam się źle poza tym, że zostawili mi jeszcze dren żeby odsączyć krew, miałam 4 dziurki - jedna w pępku, jedna na wzgórku i dwie przy pachwinach. Szwy mnie ciągnęły tak bardzo, że nie umiałam chodzić 🤣 chodziłam zgięta w pół, na korytarzu prawie zemdlałam 🤣 ale po wyciągnięciu drenu już było lepiej. W szpitalu spędziłam 3 dni, dzień przed zabiegiem badania, wywiad z anestezjologiem, hydroksyzyna przed spankiem i rano przed zabiegiem więc było mi wszystko jedno, zero stresu 🤣 i później 2 dni na obserwacji 😊 ogólnie nie było źle, potem przez kilka tygodni nie umiałam spać na boku ani na brzuchu, organizm sam wiedział, że w nocy mogłam spać tylko na plecach 🤣 teraz po 2 latach nie widać ani śladu po nacięciach 😊
Edit: wiem, że niektóre dziewczyny już na następny dzień wychodzą i np mają znieczulenie miejscowe a nie narkozę, to pewnie zależy od szpitala i prowadzącego. Niektóre pacjentki z sali obok mnie hasały jak sarenki po laparoskopii 😄 więc to pewnie zależy od tego co będziesz miała robione
 
reklama
Do góry