reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Ja też pierwsze słyszę o tym hormonie 🤷🏻‍♀️ ma związek chyba z PCOS
Tak mi właśnie pani ginekolog zaleciła. Bo po wywiadzie i moich relacjach o tym ze miałam kiedyś stwierdzone PCOS i tez miałam endometriozę, to dała mi na początek taki zestaw i ze mam wykonać badania między 3-5 dniem cyklu. A co z tego wyjdzie to się okaże 🤷‍♀️Ja np. Wiem ze trzeba tez zbadać progesteron, ale no. Nie wiem kiedy.
 
mi kazała zrobić wszystkie badania między 2 a 8 dniem
Mi gin powiedziała ze między 3-5, ale to często zależy od lekarza i od tego co chcemy wychwycić pewnie 🙂. Ale widzę, ze mamy podobny zestaw. Dziś tez robiłam TSH kontrolnie, bo ostatnie kilka miesięcy udało mi się zejść z 4.30 na 1.38 i to w 1 miesiąc . Ale chce trzymać rękę na pulsie na wszelki wypadek.
 
Dziś odebrałam wyniki tsh z 2,02 wskoczyło na 2,52 a zwiększyliśmy dawkę 3 dni w tyg 50 a reszta 25mg 🥺 ft4 1,24(0,93-1,71)żelazo 65(50-170) ferrytyna 20(15-150) i chyba żelazo trzeba brać bo ten zapas mnie zdołował :( dlaczego tak wszystko skacze, zwariować idzie 🤷‍♀️🤣
 
Dziś odebrałam wyniki tsh z 2,02 wskoczyło na 2,52 a zwiększyliśmy dawkę 3 dni w tyg 50 a reszta 25mg 🥺 ft4 1,24(0,93-1,71)żelazo 65(50-170) ferrytyna 20(15-150) i chyba żelazo trzeba brać bo ten zapas mnie zdołował :( dlaczego tak wszystko skacze, zwariować idzie 🤷‍♀️🤣
Klaudia, co do tsh np tez miałam problem dopóki czegoś sama sobie nie wyczytałam na necie. Otóż przez 3 miesiące brałam dawkę euthytox 50 ( przed braniem leku miałam TSH 4.28 ). Po 3 miesiącach badanie i TSH 4.38. Byłam załamana. Wyczytałam, ze w takich sytuacjach warto odczekać 1-1,5 h od przyjęcia tabletki do śniadania ( a nie tak jak piszą 30 min) + kawa z rana bez mleka. Po 30 dniach przy dawcę 4 dni 50 i 3 dni 75, TSH spadło do 1.38. I tez warto pamiętać by do śniadania wtedy nie jeść nic z mleka, bo ponac hamuje wchłanianie euthyroxu. Mi pomogło, może to tez sposób dla ciebie ?
 
Dziś odebrałam wyniki tsh z 2,02 wskoczyło na 2,52 a zwiększyliśmy dawkę 3 dni w tyg 50 a reszta 25mg 🥺 ft4 1,24(0,93-1,71)żelazo 65(50-170) ferrytyna 20(15-150) i chyba żelazo trzeba brać bo ten zapas mnie zdołował :( dlaczego tak wszystko skacze, zwariować idzie 🤷‍♀️🤣
Lekarz na pewno Ci doradzi co dalej z lekami 😉 wyniki nie są złe, ale jak to się mówi mogłyby być lepsze, też mam niskie żelazo staram się pomóc sobie dietą wysoką w żelazo, a Ty?
 
Klaudia, co do tsh np tez miałam problem dopóki czegoś sama sobie nie wyczytałam na necie. Otóż przez 3 miesiące brałam dawkę euthytox 50 ( przed braniem leku miałam TSH 4.28 ). Po 3 miesiącach badanie i TSH 4.38. Byłam załamana. Wyczytałam, ze w takich sytuacjach warto odczekać 1-1,5 h od przyjęcia tabletki do śniadania ( a nie tak jak piszą 30 min) + kawa z rana bez mleka. Po 30 dniach przy dawcę 4 dni 50 i 3 dni 75, TSH spadło do 1.38. I tez warto pamiętać by do śniadania wtedy nie jeść nic z mleka, bo ponac hamuje wchłanianie euthyroxu. Mi pomogło, może to tez sposób dla ciebie ?
Ja żelazo tez dostałam sorbifer na 2 miesiące ( poziom ferrytyny 26 był) po miesiącu wskoczył na mniej więcej 50). Ale tez trzeba pamiętać by mieć duży odstęp między braniem euthyroxu i żelaza
 
Klaudia, co do tsh np tez miałam problem dopóki czegoś sama sobie nie wyczytałam na necie. Otóż przez 3 miesiące brałam dawkę euthytox 50 ( przed braniem leku miałam TSH 4.28 ). Po 3 miesiącach badanie i TSH 4.38. Byłam załamana. Wyczytałam, ze w takich sytuacjach warto odczekać 1-1,5 h od przyjęcia tabletki do śniadania ( a nie tak jak piszą 30 min) + kawa z rana bez mleka. Po 30 dniach przy dawcę 4 dni 50 i 3 dni 75, TSH spadło do 1.38. I tez warto pamiętać by do śniadania wtedy nie jeść nic z mleka, bo ponac hamuje wchłanianie euthyroxu. Mi pomogło, może to tez sposób dla ciebie ?
Też tak robię!
 
reklama
Ja żelazo tez dostałam sorbifer na 2 miesiące ( poziom ferrytyny 26 był) po miesiącu wskoczył na mniej więcej 50). Ale tez trzeba pamiętać by mieć duży odstęp między braniem euthyroxu i żelaza
Ogólnie mi endokrynolog mówił, że najlepiej rano sobie wziąć tylko euthyrox a wszystkie inne specyfiki takie jak żelazo, ovarin, wit D3 + K2, acard brać sobie popołudniu a nawet wieczorem 😉
 
Do góry