reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Dziewczyny zaczęło mi się różowe plamienie, nie wiem co mam o tym myśleć. Nigdy w życiu mi się tak @ nie zaczynała. Zawsze zaczynała się od razu żywą krwią i silnym bólem brzucha. A teraz nic mnie nie boli.
Ja zwariuje zanim coś się wyjaśni. Wczoraj spadek temp, dziś skok i różowe plamienie...głupia już jestem z tego wszystkiego. Jak ta wredna @ ma przyjść to niech przychodzi i niech mnie nie dręczy już [emoji17]
 
reklama
Byłam w aptece po test i oczywiście mieli tylko same pinki[emoji2358] będę musiała jutro użyć tego dziadostwa. Ja nie wiem co to się robi po tych aptekach [emoji2370]
;D w aptekach jest dramat. Wiem bo kolezanke z farmacji z 10 letnim starzem zwolnili a zatrtudniaja ludzi z ulicy po jakis podyplomowkach i one nic nie wiedza.... Co nie przyjde to one nie wiedza... pytam o czopki do krioterapii i jeszcze oburzona "pierwsze slysze". Musialam se zamowic online... Poszlam po test cyfrowy :D mina jakbym gadala po chinski, poszlam po gotowa glukoze do krzywej, sam gin mi nazwe tego napisal na kartce :D "nie ma czegos takiego", musiaalm zamowic online ehhh... :D O aptekach moge napisac ksiazke...
 
No więc,;) okazało się że mam 2 jajeczka a nie jedno i to z jednego jajnika , jedno ma 16mm a drugie 14,5 mm dziś 11 dc , endometrium 8mm;) więc wszystko ok . W poniedziałek 3 USG. Wczoraj już było "parzenie " bo mój chłop nie może się doczekac;) owulacji, też tak macie? Ta. Wasi panowie czy tak mają?
 
;D w aptekach jest dramat. Wiem bo kolezanke z farmacji z 10 letnim starzem zwolnili a zatrtudniaja ludzi z ulicy po jakis podyplomowkach i one nic nie wiedza.... Co nie przyjde to one nie wiedza... pytam o czopki do krioterapii i jeszcze oburzona "pierwsze slysze". Musialam se zamowic online... Poszlam po test cyfrowy :D mina jakbym gadala po chinski, poszlam po gotowa glukoze do krzywej, sam gin mi nazwe tego napisal na kartce :D "nie ma czegos takiego", musiaalm zamowic online ehhh... :D O aptekach moge napisac ksiazke...
Ja pracuje w aptece i wiem jak to bywa od drugiej strony... Też mogłabym napisać książkę, przeszłam 3 pracodawców i tak naprawdę rządzi kasa... Nie zawsze mamy wpływ na to co sprzedajemy...
 
Spokojnie, jesli robisz czytologie regularnie to nie jest rak. To sa nieprawidłowe komórki, ktore mogą lub nie przekształcić się w raka lub nie. Ja miałam Asc us rok temu po porodzie przez cc. Zapisali mi papilocare... bralam bo pierwszy lekarz powiedzial ze pomoze i okreslil asc us stanem przednowortowrowym. Nie jest to stan przednowotowrowy tylko niejasny, niekoreslony, jakies dziwne komorki. W czerwcu mialam to samo, zaczelam cisnac tych lekarzy zeby spinali poslady w leczeniu mnie bo chce w ciaze zajsc tak szybko na ile moge po cesarce. Przy asc H polecam zrobic sobie test na HPV zeby miec jasnosc co tam w szyjce siedzi. Moze to byc wefekt zakarzenia wirusem brodawczaka ludzkiego, a moze byc zapalenie po ciazy, a to jest dosc czeste. Asc H wyszedl mi w listopadzie... lekarze kazali mi byc cierpliwa, przeczekiwac zly wynik, brac papilocare. No... to w listopadzie mialam przemyslenia takie jak Ty teraz. Z taka cytologia lekarz powinien bezwlocznie wyslac Cie na biopsje. Mnie wyslal tydzien po wyniku cytologii. Wiec naprawde od reki. Bedziesz miala pewnosc czy masz dysplacje czy nie. Cytologia jest pewna tylko w 70%, chyba ze ta wodna, a nie wyskrobinowa to pewniejsza. Ostateczny wglad da Ci kolposkopia + wycinki. Mi zrobiono w grudniu i wynikmi mam idealne, Zero dysplazji z cytologia asc h. Nastawialam sie conajmien na cin 2. Bynajmiej tak mi napisano w wypisie jako rozpoznanie choroby. Zamiast sie cieszyc to jestem jak wnerwiony chomik ze to u mnie nie koniec.

Spokojnie, jesli robisz czytologie regularnie to nie jest rak. To sa nieprawidłowe komórki, ktore mogą lub nie przekształcić się w raka lub nie. Ja miałam Asc us rok temu po porodzie przez cc. Zapisali mi papilocare... bralam bo pierwszy lekarz powiedzial ze pomoze i okreslil asc us stanem przednowortowrowym. Nie jest to stan przednowotowrowy tylko niejasny, niekoreslony, jakies dziwne komorki. W czerwcu mialam to samo, zaczelam cisnac tych lekarzy zeby spinali poslady w leczeniu mnie bo chce w ciaze zajsc tak szybko na ile moge po cesarce. Przy asc H polecam zrobic sobie test na HPV zeby miec jasnosc co tam w szyjce siedzi. Moze to byc wefekt zakarzenia wirusem brodawczaka ludzkiego, a moze byc zapalenie po ciazy, a to jest dosc czeste. Asc H wyszedl mi w listopadzie... lekarze kazali mi byc cierpliwa, przeczekiwac zly wynik, brac papilocare. No... to w listopadzie mialam przemyslenia takie jak Ty teraz. Z taka cytologia lekarz powinien bezwlocznie wyslac Cie na biopsje. Mnie wyslal tydzien po wyniku cytologii. Wiec naprawde od reki. Bedziesz miala pewnosc czy masz dysplacje czy nie. Cytologia jest pewna tylko w 70%, chyba ze ta wodna, a nie wyskrobinowa to pewniejsza. Ostateczny wglad da Ci kolposkopia + wycinki. Mi zrobiono w grudniu i wynikmi mam idealne, Zero dysplazji z cytologia asc h. Nastawialam sie conajmien na cin 2. Bynajmiej tak mi napisano w wypisie jako rozpoznanie choroby. Zamiast sie cieszyc to jestem jak wnerwiony chomik ze to u mnie nie koniec.

Dlaczego nie koniec u Ciebie skoro wyniki masz idealne ..albo źle zrozumiałam? Co to mogą być za komórki jeśli nie rakowe przy wyniku asc h? A test na HPV jak się robi ? Robiłam cytologię rok temu w grudniu , była ok. Po porodzie wyszedł taki wynik jak Ci podałam. Miałam też w ciąży nadżerkę ...nie wiem co z nią teraz bo jak byłam na wizycie poporodowej to lekarz nic nie mówił. Jutro jadę po skierowanie na badanie histo. Ile czasu czekałaś na wynik bo mi lekarz powiedział , że 3-4 tygodnie ...bardzo długo. Ten wynik cytologii brzmi dla mnie jakoś groźnie ...czytałam że regularna cytologia dużo daje ale możecie ciąży coś się obudziło ?i nieważne że robiłam badania regularnie.
 
Dzisiaj zrobiłam pierwszy test (@ miałam dostać 9-10.01) - 29 dc. Wyszła tak niewidoczna, że ze zdjęcia ledwo co by ktoś zauważył. Ale tak samo miałam przy pierwszej ciąży, więc poleciałam od razu na betę. No i beta potwierdziła :) brzuch jak na okres, więc nie spodziewałam się w ogóle. Mam nadzieję, że będzie wszystko dobrze 🙏
Łoooo gratuluję, bardzo fajnie. 😊
 
reklama
Gratuluję serdecznie kochana i bardzo dziękuję Ci za informację. Cieszę się że szybko się udało :*. Głupia byłam bo rok chodziłam na nfz i rok zajęło ustalenie bezowulacyjnych cykli. W przeciwnym wypadku może miałabym już dzidzie lub była chociaż w ciąży. Ale człowiek płyty, zazerny.. A nie zawsze to popłaca jak w tym przypadku. Teraz czekam tylko na @ na wyniki pędzę i do gina prosto. Młodsza już nie będę, nie ma na co czekać. Naczytałam się że ze stymulowanych cykli często zdarzają się ciąże mnogie. Ale nie płakałabym z tego powodu tak szczerze, jedne nieprzespane noce i nie martwiłabym się już o spłodzenie drugiego. Kurcze, no tak już bym chciała @ jak nigdy haha:)
Dziękuję, aczkolwiek mój dzieć ma już 10 miesięcy i myślimy nad rodzeństwem dla niego 😊 U mnie w tym ostatnim udanym cyklu pękły dwa pęcherzyki, ale udało się zapłodnić jeden. Także ja na to nie patrze jako na ryzyko ciąży mnogiej, bo i tak bym się cieszyła, tylko jako większe szanse na zajście w ciążę 😉 Ja jak szłam na NFZ po pół roku bezowocnych starań to ginekolog sam od razu zaproponował monitoring. Czasu się już nie cofnie, więc nie ma co patrzeć wstecz, tylko działać i do przodu! 😁
 
Do góry