reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Ja bym zrobiła monitoring [emoji849] choć w jednym cyklu, żeby zweryfikwoac czy testy prawidłowo u Ciebie działają, jak rosną pecherzyki, jakie endo w owu [emoji849] ale tak czy inaczej - owu może być nieco później niż ostatnio [emoji6] ja w okresie bliskim owulacji testuje nawet 2-3 razy dziennie, pik krótko mi się utrzymuje, inaczej bym go nie wyłapała, a daje mi to jakiś spokoj na duszy [emoji16] mierze do kompletu temperaturę, wiec jakiś pogląd mam. Kiedyś badałam jeszcze proga po owu. Będzie dobrze! Czekam na te Twoje testy [emoji16]
Ja właśnie żałuję, że w tym cyklu kiedy chodziłam na usg nie robiłam równocześnie testów. Pomyślałam sobie a co będę robić testy skoro wszystko będzie widać na usg i to był błąd xd
 
reklama
No to owu się grubo przesunęła, albo w ogóle jej nie było. Wyznaczalas jakoś owulacje? Miałaś monitoring? Cokolwiek?

Ta beta nie wskazuje na ciąże.
Nie, mój lekarz jeszcze nie kazał mi tego robić mówi że jak do lutego bie będzie ciąży to wtedy działamy. Ale ten brak miesiączki mnie zbił z tropu. Poczekam z tydzień zrobię test jak nic nie będzie to pójdę do niego.
 
No to owu się grubo przesunęła, albo w ogóle jej nie było. Wyznaczalas jakoś owulacje? Miałaś monitoring? Cokolwiek?

Ta beta nie wskazuje na ciąże.
Staramy się dosyć krótko bo nawet nie rok dlatego narazie nie panikuje. Moim zdaniem owulacja była bo objawy pokrywały się z tym kiedy powinna wystąpić dlatego nie mam pojęcia co to teraz ma być 😅 Chyba że coś się przesunęło i za szybko na testy, nie mam pojecia 🤔
 
Jasne, ze można. Witaj! Obyś się tu nie musiała zasiedzieć! Opowiedz coś o was i waszych staraniach [emoji3526]
Staramy się już okolo 6lat..
Nie stety przez brak zaangażowania lekarzy nie znałam nawet przyczyny..2lata temu z polecenia pewnej Pani trafiłam do lekarza z powołania dzięki któremu wykryliśmy przyczynę z którą walczymy (Endo,pcos, macica 2rożna z przegrodą do połowy.. mialam przy tym brak owu...niedrożne jajowody...a przy tym wszystkim szans nie było, tak więc wstaliśmy do walki .jestem po 2hsg ,laparo (czyszczenie endo jak i minimalne ale wycięcie części przegrody..I udrożnienie jajowodow.przy tym ponowne hsg przed w trakcie i po operacji ,w grudniu minie rok od operacji i owszem jeszcze nie jestem w ciąży ale zyskaliśmy wiele...bardzo dużo...zaczęliśmy stymulację lekami początkowo aby wgl ruszyć wszystko clo metformax ovarin ,pregnyl ale w mniejszej dawce ,teraz w poprzednim cyklu zaczęliśmy zwiększenie dawki bo pięknie ruszyło zatem biorę ovarin 2×1
Metformax2×1
Clo 2×1(od 5dc do 9dc)
Pregnyl 5000j
Jaka poprawa??
W koncu kiedy zaczyna się nowy cykl czuje ze żyje...mniejszy ból ,mogę funkcjonować, skrócone cykle i regularne ,Mam owulacje!!!z początku chodowałam po 2pecherzyki z prawego jajnika,i od samego początku lekarz utwierdza się w tym ze jak się uda będzie ciąża bliźniacza ponieważ mój organizm wytwarza bardzo piekne i dużo pęcherzy.. a w poprzednim cyklu(bo od 3dni jestem w nowym hah)mialam owulacje z 2jajnikow!!!!pierwszy raz!!!jaka ja szczesliwa jestem a kiedy usłyszałam że jeśli się udało będą 3jaczki 😍😍😍😍to już wgl bylam w szoku...także wszystko zmierza do szczęśliwego finału tych wszystkich smutnych doświadczeń...dlaczego powitałam nowy cykl skoro tak dobrze idzie ?hmm mąż pracuje poza granicami Polski wiec jak same rozumienie Pewnie nie jestem sama jak to wygląda ze staraniami..a już nie wspomnę aby trafić...najwidoczniej ten szczęśliwy traf przed nami i tak sobie to tłumaczę 😊
Poza tym Mam syna 14lat 😉
Chyba wszystko;)
Jeśli jakieś pytania chętnie odpowiem :)
Miło mi wszystkie Was poznać ☺☺☺
Wybaczcie ze dopiero teraz odpisuję ale jestem w pracy i nie bardzo mialam czas :)Miłego popołudnia życzę 😉
 
Ja właśnie żałuję, że w tym cyklu kiedy chodziłam na usg nie robiłam równocześnie testów. Pomyślałam sobie a co będę robić testy skoro wszystko będzie widać na usg i to był błąd xd

A mi to sam ginekolog zaproponował, żeby jedno z drugim zrobić rownolegle i zobaczyć jak to u mnie działa [emoji16] nic straconego [emoji39]
 
Staramy się dosyć krótko bo nawet nie rok dlatego narazie nie panikuje. Moim zdaniem owulacja była bo objawy pokrywały się z tym kiedy powinna wystąpić dlatego nie mam pojęcia co to teraz ma być 😅 Chyba że coś się przesunęło i za szybko na testy, nie mam pojecia 🤔
Hej owszem narazie nie panikować ale monitoring cyklu bardzo dużo daje i to myślę że już nawet na tym etapie wiele można zaobserwować a z doświadczenia ci powiem ze ja zawsze czułam owulacje(a wcale jej nie mialam) jak się okazało po latach :)warto porozmawiać z ginkiem ze jednak chociaż raz ale warto by było zaobserwować jak to wygląda w całym cyklu..:)
 
Staramy się dosyć krótko bo nawet nie rok dlatego narazie nie panikuje. Moim zdaniem owulacja była bo objawy pokrywały się z tym kiedy powinna wystąpić dlatego nie mam pojęcia co to teraz ma być [emoji28] Chyba że coś się przesunęło i za szybko na testy, nie mam pojecia [emoji848]

Jakbym nie robiła testów, nie mierzyła temperatury, nie bywała czasem na monitoringu to bym myślała, ze wczoraj miałam owulacje [emoji12] objawy pasowały, ale byłam dzień wcześniej na monitoringu, wiem, ze pęcherzyk miał 14 mm wiec napewno nie było jeszcze owulacji. Objawy są subiektywnie odbierane przez każdego, zależą tez od wielu czynników, można czasem to zle zinterpretować. Trzymam kciuki za szybkie rozjaśnienie się sytuacji [emoji16][emoji1696]
 
Staramy się już okolo 6lat..
Nie stety przez brak zaangażowania lekarzy nie znałam nawet przyczyny..2lata temu z polecenia pewnej Pani trafiłam do lekarza z powołania dzięki któremu wykryliśmy przyczynę z którą walczymy (Endo,pcos, macica 2rożna z przegrodą do połowy.. mialam przy tym brak owu...niedrożne jajowody...a przy tym wszystkim szans nie było, tak więc wstaliśmy do walki .jestem po 2hsg ,laparo (czyszczenie endo jak i minimalne ale wycięcie części przegrody..I udrożnienie jajowodow.przy tym ponowne hsg przed w trakcie i po operacji ,w grudniu minie rok od operacji i owszem jeszcze nie jestem w ciąży ale zyskaliśmy wiele...bardzo dużo...zaczęliśmy stymulację lekami początkowo aby wgl ruszyć wszystko clo metformax ovarin ,pregnyl ale w mniejszej dawce ,teraz w poprzednim cyklu zaczęliśmy zwiększenie dawki bo pięknie ruszyło zatem biorę ovarin 2×1
Metformax2×1
Clo 2×1(od 5dc do 9dc)
Pregnyl 5000j
Jaka poprawa??
W koncu kiedy zaczyna się nowy cykl czuje ze żyje...mniejszy ból ,mogę funkcjonować, skrócone cykle i regularne ,Mam owulacje!!!z początku chodowałam po 2pecherzyki z prawego jajnika,i od samego początku lekarz utwierdza się w tym ze jak się uda będzie ciąża bliźniacza ponieważ mój organizm wytwarza bardzo piekne i dużo pęcherzy.. a w poprzednim cyklu(bo od 3dni jestem w nowym hah)mialam owulacje z 2jajnikow!!!!pierwszy raz!!!jaka ja szczesliwa jestem a kiedy usłyszałam że jeśli się udało będą 3jaczki [emoji7][emoji7][emoji7][emoji7]to już wgl bylam w szoku...także wszystko zmierza do szczęśliwego finału tych wszystkich smutnych doświadczeń...dlaczego powitałam nowy cykl skoro tak dobrze idzie ?hmm mąż pracuje poza granicami Polski wiec jak same rozumienie Pewnie nie jestem sama jak to wygląda ze staraniami..a już nie wspomnę aby trafić...najwidoczniej ten szczęśliwy traf przed nami i tak sobie to tłumaczę [emoji4]
Poza tym Mam syna 14lat [emoji6]
Chyba wszystko;)
Jeśli jakieś pytania chętnie odpowiem :)
Miło mi wszystkie Was poznać [emoji5][emoji5][emoji5]
Wybaczcie ze dopiero teraz odpisuję ale jestem w pracy i nie bardzo mialam czas :)Miłego popołudnia życzę [emoji6]

To rzeczywiście sporo macie już za sobą [emoji33] trzymam kciuki, żebyś szybko zaszła w zdrowa ciąże [emoji1696]przeczytam jeszcze raz to co napisałaś później, bo sama tez jestem dziś w biegu [emoji23]
 
To rzeczywiście sporo macie już za sobą [emoji33] trzymam kciuki, żebyś szybko zaszła w zdrowa ciąże [emoji1696]przeczytam jeszcze raz to co napisałaś później, bo sama tez jestem dziś w biegu [emoji23]
Tez mam taką nadzieję że" Bolo "pomoże 🤣🤭
A jak u ciebie sytułacja wygląda?na jakim etapie jesteście?jaka suplementacja ??stymulacja?
 
reklama
Do góry