reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

A na jakiej podstawie macie stwierdzone PCOS? Tylko po obrazie USG? I nieregularnych cyklach?
Mi gin powiedziała, że muszą być chyba spełnione trzy warunki żeby stwierdzić pcos. Nie wiem, czy wszystko zapamiętałam ale chyba badania hormonów, obraz usg, długie, nieregularne cykle, nadmierne owłosienie, trądzik, itd. Ale podobno też lekarze zbyt szybko diagnozują pcos nie sprawdzając tego na 100%.
 
reklama
Mi gin powiedziała, że muszą być chyba spełnione trzy warunki żeby stwierdzić pcos. Nie wiem, czy wszystko zapamiętałam ale chyba badania hormonów, obraz usg, długie, nieregularne cykle, nadmierne owłosienie, trądzik, itd. Ale podobno też lekarze zbyt szybko diagnozują pcos nie sprawdzając tego na 100%.

U mnie są tylko długie cykle i baaardzo dużo pęcherzyków co już samo w sobie by mogło świadczyć o PCOS ale w pcos one nie rosą, a u mnie tak :/ coś czuje, że będę fantastycznym nietypowym przypadkiem którym nie wiadomo co zrobić
 
A jakie badania robiłaś?

Estradiol, lh, fsh, prolaktyna, testosteron, progesteron, tsh, ft3, ft4, antyTPO, antyTG, usg tarczycy, usg piersi, krzywa glukozy, krzywa insuliny, witaminę D, witaminę B12, kwas foliowy, żelazo, ferrytynę, dheas, shbg, amh - wszystko wyszło okej

Nie wiem czy to ma znaczenie - ważę 49kg przy 161cm, od 3 lat jestem na bezglutenowej diecie wegańskiej, nie mam problemów z cerą, mam już 2 dzieci z pierwszych cyklów starań, wtedy nie byłam weganką, miałam mega nadwagę, ale brałam tabletki antykoncepcyjne i to od razu po ich odstawieniu zaszłam w ciąże. Teraz od 1.5 roku nie stosuję żadnych hormonów
 
Estradiol, lh, fsh, prolaktyna, testosteron, progesteron, tsh, ft3, ft4, antyTPO, antyTG, usg tarczycy, usg piersi, krzywa glukozy, krzywa insuliny, witaminę D, witaminę B12, kwas foliowy, żelazo, ferrytynę, dheas, shbg, amh - wszystko wyszło okej

Nie wiem czy to ma znaczenie - ważę 49kg przy 161cm, od 3 lat jestem na bezglutenowej diecie wegańskiej, nie mam problemów z cerą, mam już 2 dzieci z pierwszych cyklów starań, wtedy nie byłam weganką, miałam mega nadwagę, ale brałam tabletki antykoncepcyjne i to od razu po ich odstawieniu zaszłam w ciąże. Teraz od 1.5 roku nie stosuję żadnych hormonów
Hmm to skoro wyniki są dobre to nie wiem, czy to na 100% może być pcos ale ja tak dobrze się nie znam. Wszystkiego się uczę dopiero:)
 
Dziewczyny mam pytanko. Robię testy owu od 12dc. Dziś 15 DC testy dalej niegatywne. W zeszłym miesiącu pieknie mi wszystko pokazały. Moje pytanie brzmi do kiedy powinnam je robić ? Jest Jeszcze szansa na owulację w tym miesiącu, czy to spalony cykl na starcie ?
 
Dziewczyny mam pytanko. Robię testy owu od 12dc. Dziś 15 DC testy dalej niegatywne. W zeszłym miesiącu pieknie mi wszystko pokazały. Moje pytanie brzmi do kiedy powinnam je robić ? Jest Jeszcze szansa na owulację w tym miesiącu, czy to spalony cykl na starcie ?

Jest szansa. Może po prostu będziesz miała później owulacje [emoji3526] mi raz wskoczyła w 23dc, od 16dc sie poddałam, ale coś mi nie dawało spokoju po wizycie u gin i ponowiłam sikanie na nie w 20dc. Najlepiej idź na monitoring, zobaczysz czy jest jakiś pęcherzyk [emoji3526]
 
Jest szansa. Może po prostu będziesz miała później owulacje [emoji3526] mi raz wskoczyła w 23dc, od 16dc sie poddałam, ale coś mi nie dawało spokoju po wizycie u gin i ponowiłam sikanie na nie w 20dc. Najlepiej idź na monitoring, zobaczysz czy jest jakiś pęcherzyk [emoji3526]
Dziękuję 😘, trochę mnie uspokoiłaś
 
Ja zmagam się z otyłością. Może nie olbrzymia, ale spora.. Tylko u mnie to bylo takie bum. Ważyłam 64 kg przy wzroście 172 cm. Nagle ta waga zaczęła drastycznie lecieć do góry mimo że nie zmieniałam diety, ani innych nawyków. W pewnym momencie się zatrzymała i tak stoi już z 3 lata. Próbowałam różnych diet, ale z reguły trwały max tydzień xD brakowało mi silnej woli. Teraz czuję się jakbym miała nóż na gardle. Nie chcę się poddać choćby nie wiem co, bo wiem że inaczej sukcesu nie będzie.. A wracajac do saxendy to bardzo się boję, że posypie sobie tym zdrowie. Z drugiej strony gdyby tak miało być to chyba nie proponowałby mi tego lekarz. Z chęcią porozmawiałabym z kimś kto jest po kuracji tym specyfikiem. Na internecie opinii jest bardzo niewiele. Bije się trochę z myślami. Czytałam też, że ona powoduje głównie zatrzymanie apetytu, a ja nie cierpię na wilczy głód. Jem bardzo niewiele..
Troche jakbym czytała o sobie ... jeszcze 3 lata temu ważyłam 63kg przy 175 cm... w 3 lata 17kg na plusie... ale u mnie to zmiana pracy na siedzącą biurowa zamiast 8h na nogach plus przeprowadzka do Hiszpanii i tutejsze jedzenie...
jeśli to nie zbyt prywatne pytanie to ile ważysz ze mówisz że to już nadwagą? Moze nie jest aż tak źle?
 
reklama
Do góry