reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Dpo prawdopodobnie 13, minimum 12. Ogólnie miałam m.in. clo i monitoring. W 13 DC byłam i pęcherzyk 26 mm i info, że za późno na ovitrelle (mam problemy i z rosnieciem, i z pękaniem) i że już jest za duży i nie pęknie. :( W 20 DC info na USG, że jednak pękł, więc ze względu na wielkość pękł albo 13 DC albo 14 DC najpóźniej. Nic nie czułam jajników w ogóle. Dziś 26 DC, czyli 12-13 dpo. Boje się, że trochę jasne te kreski, jak na tyle dpo, ale niedługo się wszystko wyjaśni. 🙏 W tym cyklu brałam tyle suplementów, że jeśli to ciąża, to to dziecko będzie chemikiem. 🙈 A fizycznie czuję się bez zmian. :) W pierwszej ciąży też nie miałam żadnych objawów, dopiero zgaga była pierwszym, jak dziecko było duże i kopało mnie gdzieś w żołądek. ;)
dzięki za odpowiedz :) trzymam mocno kciuki. To ze kreska jest jasna nie musi oznaczać nic złego, mogło dopiero co dojść do zagnieżdżenia :) oby było dobrze ❤️✊
 
reklama
A drugie pytanie ile z Was jeśli nie będzie innej opcji nie podejdzie do in vitro ze względów światopoglądowych?
My z mężem jestesmy zgodni co do tego ze wykorzystamy rożne możliwe najbardziej naturalne opcje wspimagania rozrodu, ale in vitro na pewno nie.
I ze wzgledow światopogladowych i naukowych.
Oczywiście to indywidualna decyzja każdego.
 
Ja bym się bez wahania zdecydowała na in vitro ;) jak tylko wykorzystamy wszystkie możliwości i się nie uda, to poruszę niebo i ziemię, by zajść w ciążę. A jeśli i to się nie uda to będę chciała podejść do adopcji :)
a tak swoją drogą, jaki może być koszt takiego zabiegu inv?

Ja dzisiaj rano robiłam test, oczywiście był tak negatywny, ze aż boli 😂 jestem ok 9dpo ale uznałam, ze zrobię, co mi tam, może zrobię staremu niespodziankę na dzień ojca 🙈🙈🙈 sama się z siebie śmieje 😆
 
To jak tak juz rozmawiamy to mam inne pytanie :)

Czy czasami nie przechodzi wam przez głowę ze jeśli problem leży po stronie partnera to może z kimś innym mogłybyście dostać to czego tak bardzo chcecie? Czy wasze związki są aż tak silne ze to bez znaczenia dla was?

Jestem bardzo ciekawa jakie macie do tego podejście :)
Podobnie jak tu u wielu z was (milo sie to czyta ;) jesteśmy z meżem bardzo zwiazani 😀

Łaczy nas przyjazn, pasje, wszystko.
No i uważamy ze dziecko to skutek milosci miedzy dwojgiem ludzi, a nie cel sam w sobie za wszelka cene.
 
Dziewczyny, mam pytanie z innej beczki. Czy może któraś z Was ma problemy kardiologiczne?
Mi po pół roku znowu zaczęła dokuczać arytmia oraz spadek tętna do 40. Ciekawa jestem któraś z Was ma taki problem, czy nie jest to przeciwskazaniem do ciąży. Ja byłam u dwóch lekarzy i mam dwie skrajne opinie.
 
Dziewczyny, mam pytanie z innej beczki. Czy może któraś z Was ma problemy kardiologiczne?
Mi po pół roku znowu zaczęła dokuczać arytmia oraz spadek tętna do 40. Ciekawa jestem któraś z Was ma taki problem, czy nie jest to przeciwskazaniem do ciąży. Ja byłam u dwóch lekarzy i mam dwie skrajne opinie.

Ja mam lekka arytmię, tętno akurat wyższe (ciśnienie niższe) ale ustabilizowana i jestem już bez leków za zgoda kardiologa. Niemniej tętno 40 jeśli nie jesteś sportowcem to jest bardzo niskie i należy je leczyć. Nie masz przypadkiem nadciśnienia?
 
Hej dziewczyny, chcę iść w 3dc na badania, mam zamiar zrobić lh, fsh, tsh, prolaktynę. Czy coś jeszcze tu dołożyć? (inne wskazniki tarczycowe miałam wcześniej i są w normie).
A czy wiecie moze jaka jest mniej więcej cena badania AMH? Czy trzeba je robić w konkretnym momencie cyklu czy mogę razem z progiem 7 dni po owulacji?
Warto zrobic tez amh, żelazo, ferrytyne ;)
Cześć Dziewczyny. Niedawno tu się odzywałam i dawałam Wam znać, że jest taki program na NFZ odnośnie zdrowia prokreacyjnego i że można skorzystać i że w Szczecinie dostałam bardzo krótki termin - na 5.07. Można tam porobić różne badania zarówno z krwi jak amh czy takie jak drożność itd., a nawet inseminację. :) jest to program dla par, które minimum przez rok starają się o dziecko nieskutecznie i nie mają stwierdzonej przyczyny niepłodności.
Bardzo się nakręciłam na tą wizytę i w ogóle. Dziś powinnam odstawić duphaston... Więc zrobiłam dwa testy. Właśnie czekam na wynik bety 🤯 Boję się, że to mogą być fabryczne... Ale mam nadzieję, że nie!
Zobacz załącznik 1286565
Chciałam Wam napisać, żebyście się nie poddawały. U mnie był zarówno czynnik męski jak i damski. ;) Mam nadzieję, że to nie fabryczne i że beta to potwierdzi i że zamierza rosnąć zamiast robić jakieś głupie niespodzianki...
Gratulacje! Dwa testy pozytywne wiec nie myślałabym ze wadliwe.
ps. Jestes ze szczecina? Ja chodze tam do lekarza a mieszkam niedaleko ;) milo widziec kogos z „okolicy” ;)
 
reklama
Cześć Dziewczyny. Niedawno tu się odzywałam i dawałam Wam znać, że jest taki program na NFZ odnośnie zdrowia prokreacyjnego i że można skorzystać i że w Szczecinie dostałam bardzo krótki termin - na 5.07. Można tam porobić różne badania zarówno z krwi jak amh czy takie jak drożność itd., a nawet inseminację. :) jest to program dla par, które minimum przez rok starają się o dziecko nieskutecznie i nie mają stwierdzonej przyczyny niepłodności.
Bardzo się nakręciłam na tą wizytę i w ogóle. Dziś powinnam odstawić duphaston... Więc zrobiłam dwa testy. Właśnie czekam na wynik bety [emoji2962] Boję się, że to mogą być fabryczne... Ale mam nadzieję, że nie!
Zobacz załącznik 1286565
Chciałam Wam napisać, żebyście się nie poddawały. U mnie był zarówno czynnik męski jak i damski. ;) Mam nadzieję, że to nie fabryczne i że beta to potwierdzi i że zamierza rosnąć zamiast robić jakieś głupie niespodzianki...

Ale super! Gratuluję! [emoji4]
 
Do góry