reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Czyli zwiewam 😅 tylko pytanie co dalej, czekać na wizytę której jeszcze nie mam umówionej u ginekologa i zobaczyć co ona powie czy szukać endokrynologa. Jak dzwoniłam pytać tak mniej więcej jakie są terminy to jestem w szoku od roku wzwyż 😬 nie wiem ile będzie mnie kosztować prywatnie bo już sam fakt że z córką wszędzie tak chodzę a sama aktualnie też chodzę prywatnie do dentysty to ja zbankrutuje. 😅
Zwiewają, tak jak dziewczyny piszą to jest norma ale do planowania ciąży lepiej żeby było ok 1. Nie oznacza że się nie uda ale jest trudniej, być może wstrzelisz się w ten idealny moment. Ja mam 0.5 i moja gin mówiła że idealnie ale w ciąży i tak trzeba kontrolować bo lubi szaleć.
 
reklama
Od tarczyycy polecam jednak endokrynologa. Raz w życiu trafił mi się ginekolog-endokrynolog, który miał pojęcie o tym co mówi. W jakim mieście szukasz endo? W Poznaniu znalazłam fajna babkę w enelmedzie, ja nie płaciłam za wizytę bo mieli umowę z PZU, ale teraz już będę musiała. Nie wiem ile prywatna wizyta kosztuje, ale wiem, że warto.
Czyli zwiewam [emoji28] tylko pytanie co dalej, czekać na wizytę której jeszcze nie mam umówionej u ginekologa i zobaczyć co ona powie czy szukać endokrynologa. Jak dzwoniłam pytać tak mniej więcej jakie są terminy to jestem w szoku od roku wzwyż [emoji51] nie wiem ile będzie mnie kosztować prywatnie bo już sam fakt że z córką wszędzie tak chodzę a sama aktualnie też chodzę prywatnie do dentysty to ja zbankrutuje. [emoji28]
 
Hey dziewczyny, wczoraj dodawałam swoje wyniki z tsh i jednoznacznie stwierdziliście że jest za wysokie. Jedna z was zaleciła żeby spróbować póki co zadzwonić do lekarza pierwszego kontaktu i zacząć już coś działać póki nie dostanę się do tego endokrynologa. Zadzwoniłam dziś i jej zdaniem wyniki są okey 🤯 zgłupiałam i nie wiem co dalej robić 🥺
Wynik tsh wynosił 3,660
Wartość referencyjna : 0,280 - 4,300
I jej zdanie według tych wartości jest w normie.
Spróbuj jeszcze pogadać ze swoim ginekologiem. Jak i on stwierdzi że ok to może spróbuj pójść na jedną wizytę do Endo prywatnie z wynikami żeby wdrożyć leczenie a w międzyczasie zapisz się na NFZ i czekaj.
 
Od tarczyycy polecam jednak endokrynologa. Raz w życiu trafił mi się ginekolog-endokrynolog, który miał pojęcie o tym co mówi. W jakim mieście szukasz endo? W Poznaniu znalazłam fajna babkę w enelmedzie, ja nie płaciłam za wizytę bo mieli umowę z PZU, ale teraz już będę musiała. Nie wiem ile prywatna wizyta kosztuje, ale wiem, że warto.
Szukam w Rybniku orientowałam się też przez teściową bo sama leczy od lat tarczycę ale sama nigdy u nas w mieście nie trafiła na dobrego lekarza. 🙄
Zostało mi poszukać prywatnie a w między czasie zapisać się na NFZ może jak już wszystko unormuje to na kasę chorych będę chociażby po leki chodzić 😅
 
Jak mnie napieprza lewy jajnik.. Nie zasnę. A moje dziecię dzisiaj bogatsze o pierwszego zęba. Trochę ją nosiłam, ale nie mogłam wytrzymać z bólu. Co lewą stopa na podłodze to zagryzalan zęby.. tatuś nosił

Niech nosi, wyrobi sobie muskulaturę i nabierze wprawy przed następnym, gdy wskoczy na wyższy level. 😀

Liwia92 ja też bym poszła prywatnie po leki i zaczęła leczenie, a na NFZ spokojnie poczekała. Zwłaszcza że w ciąży być może zapiszą Cię na dodatkowy termin. Ta norma referencyjna jest u nas zawyżona, a już na pewno dla kobiet w wieku rozrodczym. Z endokrynologiem dobrym jest ogólnie problem. Kiedyś miałam super babkę, a teraz się ciągle przenoszę, bo mają problemy wyssane z palca, tylko na leczeniu się nie chcą skupić.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dzień dobry w ten mało przyjemny poranek, moje dziecię też coś odwala w nocy od kilku dni 🤦🏻‍♀️ale.. My juz stosunkowo 😎 mam nadzieję udane nocki :D dzisiaj 19dc. Wczoraj i przedwczoraj mocniejszy ból brzucha, jeszcze wcześniej śluz jajowy strasznie, zobaczymy :)
To widzę tak samo jak u nas 😂 Moje dziecię obudziło się akurat zaraz po, więc nie było mi dane poleżeć. Chociaż i tak lepiej niż jakby obudził się w trakcie 😏
 
Do góry