reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2021

Zobaczysz czy ta owulacja wgl doszła do skutku :) oby! To już bardzo dobra informacja by była. :D
Dzis na wizycie dostalam zastrzyk Ovitrelle na pęknięcie pęcherzyka ktory ma 21mm :)
W czwartek mam kolejna wizyte. Ginek powiedzial, ze wszystko jest dobrze, enometrium piekne, mowil ze puregon bardzo dobrze na mnie „zadziała”. Takze czekam spokojnie na dalszy rozwój sytuacji :)
 
reklama
Witajcie:)
Jestem tu zupełnie nowa. Nigdy specjalnie nie udzielalam sie na zadnym forum, ale widze ze tu mozna sie wygadac, pisać o swoich nawet najbardziej irracjonalnych obawach i zaobserwowalam ze nikt tu tegi nie ocenia co przy planowaniu dzidziusia jest bardzo cenne.
Mam 30 lat i ponad rok bralam leki, niezwiazane w ogole z ukladem rozrodczym czy hormonalnym ale mogacym wplywac na plodnosc i nie wolno bylo przy nich planowac ciąży ze wzgledu na wady u dziecka.
Od kilku mcy je odstawilam oczywiscie pod kontrola lekarza a dwoch cykli sie staramy i nic.
Troche obsesyjnie mysle juz o ciazy. Bardzo bysmy z mezem chcieli i wiem ze dwa cykle staran to nic jeszcze ale bylam 2 tyg temu na usg zeby skontrolowac torbiel na jajniku ktora mam od jakiegos czasu i tym razem akurat badal mnie inny lekarz. Dlugo sie przygladal, patrzyl na poprzednie usg i stwierdzil ze chociaz duzo siw nie powiekszyla (z 21x20mm na 28x19mm) to wg niego to nie jest zwykla torbiel tylko endometrium. Zlecone mam badania na CA125 (marker nowotworowy) chociaz powiedzial ze to bardziej tak profilakycznie bo patrzac na to ile czasu juz ta torbiel mam i patrzac na jej echogennosc to on nie podejrzewa najgorszego. Tyle ze uswiadomil mnie ze jak cjcemy miec dziecko to im szybciej tym lepiej bo takich wtracen endometrium moge miec z czasem coraz wiecej np. w jajowodach i moga byc niedrozne a tego na usg w poczatkowej fazie moze nie byc widac. I ze generalnie zeby sie nastawiala na szybki sukces bo juz teraz moga byc problemy i to moze trwac.
Nosze sie z tym juz 2 tyg. Nie wiem czemu ale bardzo mnie to dobilo. Maz mnie wspiera, tez chce dziecko ale u mnie to juz sie od tego badania 2 tyg temu wlaczylo non stop myslenie ze to moze nie jest kwestia ze dwa cykle to jeszcze nie takie dlugie staranie tylko po prostu w ogole bedzie duza trudnosc...albo w ogole nic z tego nie bedzie ze wzgledu na te wtracenia endometrium. I teraz za 4 dni okres i pewnie kolejne rozczarowanie a ja jak nigdy wczesniej juz zrobilam 2 testy(oczywiscie negatywne)
Przepraszam ze tak sie rozpisalam na pewno wiele z was ma trudniejsza sytuację ale bardzo potrzebuje to wyrzucic z siebie w strone kogos kto jak nikt zrozumie.
Nie chce wkolko truc mężowi.
Nie mam sie komu innemu wygadac bo moja mama chociaz jest we wszystkich innych kwestiach kochana to nie bardzo jest zachwycona perspektywą mojego macierzynstwa i swojego "babcinstwa" Wolalaby zebym robila kariere na uczelni a nie tak jak ona zostac w domu z dziecmi.
Pozdrawiam wszystkie staraczki i juz mamusie też:*

Hej [emoji3526] ile masz lat?

Przede wszystkim - spokojnie. Nie przejmuj się niczym, co nie zostało zdiagnozowane i potwierdzone i po prostu róbcie w międzyczasie co do was należy [emoji6]
 
No w sumie wg tego lekarza to juz jest diagnoza
On jest pewien ze to endometrioza.No i moje bardzo bolesne miesiaczki tez na wskazuja wg niego.
 
No i teraz 3 cykl nieudany bo pewnie za chwile @
A ja mam krotkie ale bardzo regularne cykle wiem plus minus 1 dzien kiedy mam owulacje wiec na pewno celujemy dobrze, stad sieboje ze naprawde ta endometrioza nam przeszkodzi a czaseci.....zreszta co tam bede mowic. Napewno wiecie co sie czuje. Sama juz nie wiem. Jakos tak mi smutniasto strasznie.
 
No w sumie wg tego lekarza to juz jest diagnoza
On jest pewien ze to endometrioza.No i moje bardzo bolesne miesiaczki tez na wskazuja wg niego.

Niepotwierdzona. Poczekaj na potwierdzenie tej diagnozy i wtedy opracujecie z lekarzem sposób działania jeśli się to potwierdzi. Wiele kobiet z endometrioza zachodzi w ciąże, wiec nie jest to niewykonalne. Może być trudniej i dłużej, ale nie przekreśla to waszych szans [emoji6] masz skierowanie na laparoskopię?
 
@Kluseczkaaa czy to jest endometrioza to może potwierdzić laparoskopia, pobranie wycinku, określa się w ten sposób stopień zaawansowania, także moim zdaniem powinnaś nalegać na zabieg.
Mojego męża kuzynka która od ponad 3 lat stara się o dziecko lekarz usilnie wmawiał że jajowody ma drożne bo on to widzi na USG i nie widział potrzeby skierowania na drożność, pakował hormony, zmieniała lekarza , który od razu ją skierował na badanie drożności, okazało się że ma niedrożne oba, i teraz czeka na zabieg udrażniania. Gdyby to miała zrobione to już dawno by była po zabiegu a kto wie może nawet już w ciąży
 
Wypisal tylko badania z krwi i powiedzial ze teraz to sie starac i dopiero jak z pol roku nie bedzie sie udawac to bedziemy myslec co dalej.
Stwierdzil ze laparoskopia na razie nie jest potrzebna bo widoczna jest tylko jedna zmiana i po co takie inwazyjne badanie
 
Martuś88 aaaa no widzisz. Masz racje. Ja wlasnie o to dopytwalam na zasadzie czy da sie jakos to potwierdzic na 100% a on ze tylko pobierajac wycinek a na to za wczesnie i zeniedrozne jajowody albo czesciowo niedrozne moga juz byc przy jak to okreslil "mikrowszczepach" ktorych ani usg ani laparoskopia nie potwierdzi
 
reklama
Bylam troche zaskoczona ta diagnoza wiec tak niesmialo napiwralam na to potwierdzenie endometriozy. Ja wiem ze on chce zebysmy najpierw popróbowali conajmniej pol roku. Ale moj maz jest ode mnie znacznie starszy. Nie chce byc starym ojcem wiec ta bezwladnosc czasowa troche mnie dobila.
 
Do góry