reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

W teorii w praktyce jednak to są bardzo sporadyczne przypadki.
Oj nawet nie wiesz jak często się tak zdarza. Kobiety które nie chcą wpisywać chłopa w akt urodzenia wiedzą co to za dupek i dobrze robią.
I facet który przez lata się do dziecka nie odzywał rzadko kiedy odzyska prawa rodzicielskie.
To jest wogole bardzo trudna sytuacja i trzeba przemyśleć wszystkie za i przeciw.


Paulina mój Hubert jeździł w śpiworku co prawda jak miał 8-12mcy i do tego w spacerówce. Zakładałam mu tylko kurteczkę, na nogach rajtuzki albo leginsiki i spodnie.
Zuzę nie mam pojecia też jak ubierać [emoji23]
 
Ostatnia edycja:
reklama
Temat trudny, sama się z tym gryzę od jakiegoś czasu. Ale póki co skłaniam się ku nn, dziecku jak podrośnie wyjaśnię dlaczego. Nie mam ani jego adresu, ani nawet telefonu, a o ile wiem siedzi w innym kraju.

Jak odbierze to dziecko w przyszłości, gdy się dowie? Albo mnie znienawidzi i będę miała do siebie pretensje do końca życia, albo zrozumie i się wszystjo ułoży. Nie jestem w stanie odpowiadać za to co kto pomyśli i jak odbierze moje decyzje. To nigdy nie są łatwe decyzje i zero-jedynkowe sytuacje, wiem że już jestem oceniana przez część rodziny czy znajomych, ale nie jestem w stanie nic na to poradzić.
Nie tak sobie wyobrażałam swoje życie, ale trzeba to przyjąć na klatę i iść dalej.
 
Najgorsze dla mnie matki jest wlasnie taka sytuacja gdzie chlop znika jak tylko sie dowiaduje ze kobietaa w ciazy.. Urywa kontakt nic nie wiesz o nim.. Ale np placi alimenty.. I po kilku latach wraca majac pelnie praw i np bez Twojej wiedzy odbiera Ci dziecko z przedszkola i zabiera do siebie. Jest ojcem i dziecko ma rowniez prawo byc u niego a Ty nie wiesz jakie on ma zamiary czy chce nadroboc stracone lata czy bawić sie w jakas karte przetargowa.
 
ja mam taki kombinezon
Zobacz załącznik 1029594
jest duza promka na niego ale mi zalezalo na odkrytych stopkach.
a jesli chodzi o szalik to my mamy kominek
Zobacz załącznik 1029595
i rekawiczki tez kuimy bo u nas rece sa wszedzie choc zobaczymy jak bedzie w spiworku jak nam dotrze bo szyją nam na zamówienie.
U ciebie Filipek już siedzi to też inaczej :) Igor całą zimę spędzi w gondoli więc zależało mi na zakrytych stopach żeby miał ciepło :) ostatecznie zamówiłam ten z Pinokio i teraz będzie miał tylko kombinezon a jak przyjdą mrozy dodatkowo wsadzę go w śpiworek :) ja kupiłam ten cottonmoose :) szukam teraz tylko czapki właśnie :))
 
Najgorsze dla mnie matki jest wlasnie taka sytuacja gdzie chlop znika jak tylko sie dowiaduje ze kobietaa w ciazy.. Urywa kontakt nic nie wiesz o nim.. Ale np placi alimenty.. I po kilku latach wraca majac pelnie praw i np bez Twojej wiedzy odbiera Ci dziecko z przedszkola i zabiera do siebie. Jest ojcem i dziecko ma rowniez prawo byc u niego a Ty nie wiesz jakie on ma zamiary czy chce nadroboc stracone lata czy bawić sie w jakas karte przetargowa.

Zawsze mozesz nie wpisywać ojca na listę osób uprawnionych do odbierania dziecka. U nas bez pozwolenia pisemnego i okazania dowodu dziecka nie wypuszczą z byle kim.
 
Najgorsze dla mnie matki jest wlasnie taka sytuacja gdzie chlop znika jak tylko sie dowiaduje ze kobietaa w ciazy.. Urywa kontakt nic nie wiesz o nim.. Ale np placi alimenty.. I po kilku latach wraca majac pelnie praw i np bez Twojej wiedzy odbiera Ci dziecko z przedszkola i zabiera do siebie. Jest ojcem i dziecko ma rowniez prawo byc u niego a Ty nie wiesz jakie on ma zamiary czy chce nadroboc stracone lata czy bawić sie w jakas karte przetargowa.
No ja się właśnie tego boję że jeśli w najbliższym czasie nie zadzialam tak się może skończyć...
 
U ciebie Filipek już siedzi to też inaczej :) Igor całą zimę spędzi w gondoli więc zależało mi na zakrytych stopach żeby miał ciepło :) ostatecznie zamówiłam ten z Pinokio i teraz będzie miał tylko kombinezon a jak przyjdą mrozy dodatkowo wsadzę go w śpiworek :) ja kupiłam ten cottonmoose :) szukam teraz tylko czapki właśnie :))
Fifi nie siedzi jeszcze ale on nie lubi tych ze stopkami no i szybko sie robia za male.. My chcemy jak najdłużej w gondoli myślę ze na koniec listopada jak dojda nam zamówienia to wtedy spacerowka.
 
Zawsze mozesz nie wpisywać ojca na listę osób uprawnionych do odbierania dziecka. U nas bez pozwolenia pisemnego i okazania dowodu dziecka nie wypuszczą z byle kim.
Marta ojciec bez ograniczonych praw ma prawo odebrac dziecko. Okaze sie dowodem.. Moze nawet wyciagnac odpis aktu urodzenia i sie nim okazac. Przedszkole musi wydac. Jesli ma ojciec ograniczenia to wtedy matka ma obowiazek dostarczyć to na pismie do przedszkola i w tej sytuacji nie wydadza. Jedynie przedszkole moze zadzwonić do matki i moze sie udać ze ojciec nie zabierze. Ale jak tego nie zrobia a on ma pelne prawo i dokumenty to wtedy płacz i rozpacz.
 
reklama
Najlepsze co się dowiedziałam jakieś dwa tygodnie temu od wspólnej znajomej, że swojej kochance zrobił dziecko i też zwiał... Jemu życzę jak najgorzej... :(

Czub, no czub ... Takich to powinno się wykastrować, zero odpowiedzialności. Brak słów. Co prawda zwial w najgorszym możliwym momencie ale z drugiej strony dobrze że pozbylaś się takiego toksycznego człowieka ze swojego życia.
Zostawił Ci chociaż jedyny skarb który będzie calym Twoim życiem, a w odpowiednim monencie pojawo się też i mężczyzna który bd na Ciebie i Twojego malucha zaslugiwal. Mocno w to wierzę i tego Ci życzę kochana :*
 
Do góry