reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2018/2019/2020 - Udało się! :)

Jeździmy samochodem, ale musi to być też wersja spacerowa do gondoli, na zimę mamy śpiworek, ale pod ten śpiworek chciałam kupić jakiś kombinezon ocieplany takiego typu jak na zdjęciu, a szalik i rękawiczki taki brzdąc też potrzebuje ? Ręce ze śpiworka wyciąga z tym, że kombinezony mają zakładane łapki [emoji848]Zobacz załącznik 1029529Zobacz załącznik 1029530
ja mam taki kombinezon
af6f776d9445d637194f61d08cd7d87c.jpg

jest duza promka na niego ale mi zalezalo na odkrytych stopkach.
a jesli chodzi o szalik to my mamy kominek
71533426_775572512877041_2673234155231248384_n.jpg

i rekawiczki tez kuimy bo u nas rece sa wszedzie choc zobaczymy jak bedzie w spiworku jak nam dotrze bo szyją nam na zamówienie.
 
reklama
tylko widzisz podajac ojca on Ci moze tez w przyszlosci problemy robic. bedziesz chciala zabrac dziecko na wakacje zagraniczne.. moze nie wyrazic zgody.
nie mowimy tu o tym by dziecko ojca nie znalo.. bo jak bedzie chcial to bedzie zabiegal o kontakt, i jak najbardziej trzeba dziecku mowic kto jest tata tylko ze zycie tak sie poukladalo ze nie mieszkaja razem. te wpisanie ojca do aktu urodzenia czesto potem bywa problematyczne. mowie tu o przykladach czysto zyciowych kolezanek.. byly szczesliwe ze pozbyly sie gnojkow za te marne 450-500zl ale maja spokoj i swobode w decydowaniu.
kazda z nas jest inna ja mysle ze wybor nalezy do dziewczyn..

A co jesli jest nn , a jednak w swini obudzi sie za pare lat 'instynkt' i wniesie o przyznanie praw rodzicielskich. ? Dlatego mowie, scenariusze sa skrajne. Kazda wybierze jak uwaza za najlepsze w swojej sytuacji. Ale tez zbyt czesto kobiety odpuszczaja, dla swojego spokoju, a takie bydlaki sie ciesza, bo nadal wolnosc i swoboda.
 
A co jesli jest nn , a jednak w swini obudzi sie za pare lat 'instynkt' i wniesie o przyznanie praw rodzicielskich. ? Dlatego mowie, scenariusze sa skrajne. Kazda wybierze jak uwaza za najlepsze w swojej sytuacji. Ale tez zbyt czesto kobiety odpuszczaja, dla swojego spokoju, a takie bydlaki sie ciesza, bo nadal wolnosc i swoboda.
jesli mi dane byloby byc w takiej sytuacji to nie chcialabym miec ojca w akcie. dziecku bym powiedziala. w zyciu rozne sa sytuacje.. sa ojcowie normalnie rozstaja sie z jakis przyczyn ale relacje z dzieckiem sa jak najbardziej wzorowe i da pieniadze na dziecko... sa swinie ze lepiej unikac no i tak jak mowisz ze sie obudza. tylko jak si eobudzi po latach a nie placil gorsza mozna latwo wykazac jakim byl i jest ojcem... zerowiezi miedzy nim a dzieckiem. przywrocenie praw nie jest takie latwe ale tez nie niemozliwe.
tak jak mowie kazda zrobi jak serce podpowiada i rozum. gdybym wiedziala ze to swinie "JA" bym nie chciala miec nic wpsolnego dla marnych groszy.
 
Jechać na wakacje możesz tylko dowód trzeba wyrobić, problem może być ze zmianą miejsca zamieszkania, ale i to jest do przejścia. Ja bym wpisala ojca i później wniosła o ograniczenie praw rodzicielskich
 
jesli mi dane byloby byc w takiej sytuacji to nie chcialabym miec ojca w akcie. dziecku bym powiedziala. w zyciu rozne sa sytuacje.. sa ojcowie normalnie rozstaja sie z jakis przyczyn ale relacje z dzieckiem sa jak najbardziej wzorowe i da pieniadze na dziecko... sa swinie ze lepiej unikac no i tak jak mowisz ze sie obudza. tylko jak si eobudzi po latach a nie placil gorsza mozna latwo wykazac jakim byl i jest ojcem... zerowiezi miedzy nim a dzieckiem. przywrocenie praw nie jest takie latwe ale tez nie niemozliwe.
tak jak mowie kazda zrobi jak serce podpowiada i rozum. gdybym wiedziala ze to swinie "JA" bym nie chciala miec nic wpsolnego dla marnych groszy.
Wlasnie ostatnio kolezanka u mnie byla ma 2 siostry. Spotkala ojca po 20 latach. Jeszcze jej powiedzial, ze widac ze jego, bo ladna... I ze tylko czeka do wieku emeryta, zeby pozwac je wszystkie o alimenty. Mi sie to ku.. w glowie nie miesci.
 
jesli mi dane byloby byc w takiej sytuacji to nie chcialabym miec ojca w akcie. dziecku bym powiedziala. w zyciu rozne sa sytuacje.. sa ojcowie normalnie rozstaja sie z jakis przyczyn ale relacje z dzieckiem sa jak najbardziej wzorowe i da pieniadze na dziecko... sa swinie ze lepiej unikac no i tak jak mowisz ze sie obudza. tylko jak si eobudzi po latach a nie placil gorsza mozna latwo wykazac jakim byl i jest ojcem... zerowiezi miedzy nim a dzieckiem. przywrocenie praw nie jest takie latwe ale tez nie niemozliwe.
tak jak mowie kazda zrobi jak serce podpowiada i rozum. gdybym wiedziala ze to swinie "JA" bym nie chciala miec nic wpsolnego dla marnych groszy.
Taki ktory zostawia w ciazy zawsze jest swinia.
 
Jechać na wakacje możesz tylko dowód trzeba wyrobić, problem może być ze zmianą miejsca zamieszkania, ale i to jest do przejścia. Ja bym wpisala ojca i później wniosła o ograniczenie praw rodzicielskich
Nieprawda. Jeśli ojciec biologiczy jest wpisany w dokumenty czyli ma pełnię praw, bez jego zgody (lub zastępczej zgody sądu) nie można wyjechać nawet na krótkie wakacje za granicę. Jeśli się tak zrobi a ojciec się o tym dowie może złożyć wniosek do sądu o wydanie dziecka a to się wiąże z tym że matce może zostać ograniczona lub odebrana władza rodzicielska.
 
Wlasnie ostatnio kolezanka u mnie byla ma 2 siostry. Spotkala ojca po 20 latach. Jeszcze jej powiedzial, ze widac ze jego, bo ladna... I ze tylko czeka do wieku emeryta, zeby pozwac je wszystkie o alimenty. Mi sie to ku.. w glowie nie miesci.
Ehh... Współczuję twojej koleżance.
Ja to się martwię że któregoś dnia odbierając pocztę odbiore polecony z sądu o alimenty ale dla mojej matki... [emoji849]
 
Nieprawda. Jeśli ojciec biologiczy jest wpisany w dokumenty czyli ma pełnię praw, bez jego zgody (lub zastępczej zgody sądu) nie można wyjechać nawet na krótkie wakacje za granicę. Jeśli się tak zrobi a ojciec się o tym dowie może złożyć wniosek do sądu o wydanie dziecka a to się wiąże z tym że matce może zostać ograniczona lub odebrana władza rodzicielska.
W teorii w praktyce jednak to są bardzo sporadyczne przypadki.
 
reklama
Do góry