reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2014 w ciąży

Pisalam posta i mi wcielo:/

Ciaza jednokosmowkowa,dwuowodniowa-dzieci beda jednojajowe.
We wnioskach mam konieczne monitorowanie usg co dwa tygodnie.
1 Maluszek: crl= 45mm akcja serca: 171u/min,
2 Maluszek: crl= 45mm akcja serca: 182u/min.
Jest to ciaza wysokiego ryzyka i trzeba monitorowac tzw.przetaczanie krwi miedzy soba,jest to dosc powszechne zjawisko w tych ciazach,ale nie jest powiedziane,ze musi wystapic,dlatego lepiej monitorowac dzieciaczki zeby w pore moc zareagowac.Nie chce pisac czym to grozi.W skrajnych przypadkach wykonuje sie zabieg fetoskopii w Gdansku,ale sa to bardzo rzadkie przypadki.Teraz jest wszystko w porzadku i zeby tak zostalo trzeba obserwowac.Dlatego bede jezdzic na usg co 2 tygodnie do szpiitala w Wawie.
Za 2 tyg.jade prywatnie na zmierzenie przeziernosci karkowej i innych parametrow,a pozniej co 2tyg.do poradni w szpitalu.
Mam plytke z nagraniem usg;)

Wczoraj straz miejska zostawila wszystkim ciezarnym swistki na szybach za zle parkowanie pod gabinetem.Zarobilam 1pkt:/

Shawty,czemu musisz przelozyc wizyte?

Milego dnia.
 
reklama
Shawty - ja tez mam problem z pecherzem. Lekarz mi juz profilaktycznie kazal brac zurawine i urosept.

Dominika- duze wyzwanie przed Toba, ale za to pozniej podwojne szczescie!:)
 
Pracuje w dziale przygotowującym produkcję i u nas jest praca II zmianowa, rzadko bo rzadko ale się zdarza, no i pech chce że niby w przyszłym tygodniu ;/
A nie mam jak przełożyć :(

Jak pójde na wizytę to się dopytam co ja mogę brać zapobiegawczo, to samo tyczy się zajadów, tworzą się na potęgę;/
 
Dominika cieszę się, że z maluszkami wszystko ok. Wiadomo ciąże mnogie nie są łatwe, ale po prostu trzeba je często kontrolować, ale widzę, ze jesteś pod dobrą opieką. Będzie dobrze masz dwuowodniową ciążę także będzie dobrze:tak: Tylko faktycznie radzę szybciej wszystko kupować,bo moja siostra np,. pół ciąży w szpitalu leżała.. ale dzieci urodzone w 38 tc:-) Ja jej wszystko kupowałam, wózek zamawiałam, foteliki itd.
Trzymam kciuki za kolejne badanie!!

Grubsonku to już niedługo połówkowe ale ten czas leci..

shawty zajady moze spróbuj cytryną, ja miałam i na noc posmarowałam i rano już nic nie było. To babciny sposób;-)
Wiesz na wizytę czy badania w trakcie pracy pracodawca powinien Cię zwolnić.

jussastar a Ty kiedy masz połówkowe?


A co u mnie.. ok wszystko. :tak:
Mała dzisiaj wstała bez gorączki i bez bólu gardła, może udało się zwalczyć choróbsko.
Dzisiaj już pomyłam szafki, młoda układa zabawki ale ile tego jest... i co chwilę słyszę.. mamo to dla dzidziusia zostawimy;-)
 
Tylko tak, ja w pracy póki co nic nie mówiłam, bo : i tu się zaczyna zamotana historia.
Pracuje już półtora roku w jednej firmie. Pani dyrektor nie chce dawać umów na stałe, więc kombinują jak mogę i tak: przez dwie umowy na czas określony jesteś pracownikiem ich firmy, a przy 3 umowie, zatrudnia Cie agencja pracy, a więc inny pracodawca. I tym o to sposobem od 01.10 do 30.11 jestem pracownikiem agencji, a od 01.12 mam przejść na umowę firmową :]
Agencje nie przedłużają umowy do daty porodu, a ja że jestem zadowolona ze swojej pracy chciałabym pracować do końca. Poczekam aż kierownik zawoła mnie do siebie ws podpisania umowy firmowej i z nim wtedy pogadam...:)
 
Dominika, będzie dobrze, a ja co każde 2 tygodnie będę trzymac kciuki z całych sił :)

Kasia, ojj leci, dopiero co byłam na genetycznym a tu za niecałe 3 tygodnie połówkowe.. Stres znowu będzie, ale na pewno znacznie mniejszy :) A ty zaraz konczysz 1 trymestr! :)


Mój mąż ciągle tylko łazi i gada, ze córka będzie, jego córeczka, tak się cieszy! :) <3 Z jakim zapałem się wczoraj wziął za szukanie imion, aż go nie poznaję :p I ciągle gada, że on jej z domu nie wypusci, a już na pewno nie wpusci żadnego faceta i się przy tym tak słodko wkurza :D:D
 

Grubson bo tacy są faceci! mój jest zakochany w swojej córci z wzajemnością oczywiście:-D Imiona piękne także obojętne które ;-) bo naprawdę ładny zestaw podałaś.:tak:

A ja w ramach przerwy od sprzątania szukam na necie jakiś wakacji nad morzem na przyszły rok hehehe;-)
 
Ostatnia edycja:
Dzieki Grubson:)

Kasiu,mam nadzieje ze mnie lezenie w szpitalu ominie.

Bylam na cmentarzu ponad 3godz. z malym i mama,nioslam 2 lekkie wory jalowca,troche sie zmachalam,a potem siedzialam a siostry robily wiazanki,w tym polozna:p Wory-naprawde leciutkie,nosilam z siostra,ktora jest polozna. Teraz jestem w domu i leze;) Przed wyjazdem na cmentarz,wzielam nospe i mgb6.
 
Kasiu, dzięki ;) Kazdy ma jakies swoje typy, jednym się podobają wszystkie nasze, innym żadne, rodzinie już nawet nie mówimy o Biance i Łucji bo też na pewno byłby milion komentarzy, a to będzie nasze dziecko i nasza decyzja :)
 
reklama
Bianka bardzo ładnie, no i Maria (Marysia). Gratuluję córeczki Grubson :)
Ja mam dziwne przeczucia że u mnie synek. Będzie Gabriel ;)

Dominika uważaj Kochana na siebie!

A mnie jakieś cholerstwo rozkłada... Gardło boli i katar jest :(
 
Do góry