reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2013

mierze temperature dopiero drugi cykl :p w zeszlym dochodzila do 37 ale bylam chora wiec nie moge w stu procentach powiedziec czy przez chorobe czy owulacje :p
ale test wczorajszy mial idealnie dwie rowne krechy .. no i od 3 ostatnich dni mam temperature 36.4 ..4 dni temu wynosila te 36.1 ..
ale ten sluz mi ni w zab nie pasuje ;p
 
reklama
ja też się czasami zastanawiam czy temperatury są ewidentnie odzwierciedleniem tego co się dzieje... niby 1 ciążę zaszłam na podstawie pomiarów temp., ale wtedy wydaje mi się było jakoś inaczej... teraz inne tempo dnia, praca, dziecko, czasami zarwana noc a to wszystko ma duuże znaczenie; ja teraz tez mam wysokie temp. ale jestem przeziębiona, co prawda temperatury nie mam, ale czy to oznacza owulacje też pewna nie jestem...
 
Hej kochane staraczki :) jestem tu nowa, mój pierwszy post, może ogarne szybko te forum :) Jak do tej pory podchodziłam do tego na luzie (3 cykle) W tym miesiącu postawiłam na testy owulacyjne. Cykle mam 32 dniowe, pozytywny test wskazujący iż owulacja wystąpi w przeciągu 24-36h wypadł mi 24 września. Teraz czekam czy pojawi się nieszczęsna @!!! 3mam za Was kochane kciuki mocno mocno :)
 
Cześć dziewczyny,
podczytywałam Was wczoraj, ale niestety przez mojego męża nie miałam siły psychicznie, żeby coś napisać. Tak mnie wczoraj doprowadził do szału!! Coś mu odbiło, pokłócił się ze mną o to, że dziecko wolno je i nie będzie się bawić jedzeniem i zabrał jej talerz. Ja oczywiście się wściekłam, bo ona tak zawsze wolno je, to po prostu debil jeden wyszedł sobie do siostruni i jej córeczki na cały dzień (od 13-21 go nie było). Wiedział, że Nadia chora i jadę z nią do lekarza i nawet się nie zainteresował tym co jej jest. Jak wrócił też nie zapytał, a dzisiaj też się zachowuje jak ostatni pacan. A najgorsze, że Nadia za nim wczoraj płakała cały dzień jak zobaczyła, że wyszedł i trzasnął drzwiami nie mówiąc jej papa. Wkurzyłam się strasznie, bo już były wcześniej takie sytuacje, był kryzys i mięliśmy się rozstawać. Ale później stwierdził, że mnie kocha, że się ogarnął itp. A teraz znowu mu zaczyna odwalać. Zacznę się chyba zastanawiać, czy aby drugie dziecko to dobry pomysł jak znowu zacznie się tak zachowywać :(
Wiesz co Kiniu, ciężka sytuacja, bo o ile każdy człowiek ma prawo mieć gorszy dzień, to obrażanie się na dziecko i nieodzywanie się do dziecka to raczej nie jest dojrzała postawa. Co ta maleńka mu zrobiła. Dzieciaczki jedzą wolno.. co ma jeść szybko jak się nigdzie jej nie spieszy :-p Z resztą każdy - nawet dorosły ma prawo jeść w takim tempie jak mu się podoba. Wiesz, spokojnie, facecie są dziwni, ale im przechodzi. Usiądź, porozmawiaj z nim, na spokojnie.


Mój P. je jak odrzutowiec. Połyka bez gryzienia. No nieraz mnie to wkurza, bo robię coś smacznego i bym chciała by jakoś się tym podelektował, a nie obiad w 2 minuty zjedzony, ale trudno, tak już ma. Już się zastanawiam jak to będzie na obiedzie weselnym (nie robimy wesela) - no siara na maksa jak zobaczą jak ten głupek je :-D ....a! P. Nie używa noża, nawet do schabowego (oj będzie siara :tak:).


Miimi - witaj! Wklej wykres w sygnaturkę, to może w więcej osób podumamy. Temperatury nie są wyrocznią. Mogą dużo powiedzieć, ale trzeba mieć świadomość, że to jest często orientacyjne. Np owulacja może wystąpić w okolicach skoku - 3 dni w jedną stronę i 3 dni w drugą.. Ale u płodnej kobiety bez zaburzeń hormonalnych cykl powinien mieć 2 fazy temperatur (cykle bez skoku mogą się zdarzać, ale jeśli zdarzają się częściej lub są tylko takie to warto zmienić termometr, przeanalizować sposób mierzenia temperatury i jeśli okaże się, że to nie w tym problem, zgłosić lekarzowi).

lamorela - ja coś myślę, że będziesz mieć skok na dniach :)
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny! Dzień uciekł szybciutko, ale na szczęście udało mi się trochę nadrobić z pisaniem pracy bo Zuzia grzeczna była.
Malusiolka ja też czekam na wieści :* Daj znać co i jak
watpliwosci ja się bardzo nie znam, ale ponoc nie zawsze plodny sluz ma się do owulacji...
 
Mój P. je jak odrzutowiec. Połyka bez gryzienia. No nieraz mnie to wkurza, bo robię coś smacznego i bym chciała by jakoś się tym podelektował, a nie obiad w 2 minuty zjedzony, ale trudno, tak już ma.
Skąd ja to znam? Ja dwie godziny wystoję nad garami, a on 5min i już można talerz zmywać. Nastraszyłam go ostatnio, że od szybkiego jedzenia można się pochorować i przytyć, to zwolnił:-)
 
O - dobre słowo jak jaskiniowiec. P. też nieraz siorbie. Ale to to nic. Stuka widelcem lub łyżką jakby na talerzach akustycznych (tych od perkusji) grał. W tym roku jak byliśmy we Florencji zamówiliśmy coś w restauracji. To odwrócił się do nas jakiś Amerykaniec i nam (byliśmy we 4) zwrócił uwagę czy możemy tak nie walić w talerze. TO P. TAK WALIŁ WIDELCEM!! Ale P. cwaniak pokazał na kolesia za nami, że to on ;-) i już do końca kolacji jadł cichutko :-D Ale powiedz mu coś, to się jeszcze wkurza.
 
Witajcie, długo mnie tu nie było ale jakoś musiałam sobie trochę odpuścic bo za bardzo się nakręcałam.
W tym cyklu zaczęłam mierzyc temp i stosowac testy owulacyjne. Dziewczyny jakie macie doświadczenie z testami owu płytkowymi?
 
reklama
Do góry