reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2013

Grzankaa zrobiłam pół na pół mleczna z gorzka. I tak ciasto słodkie jak diabli, ale pyszne :-) Wszystkim smakowalo!
Mikaa ja uważam, że zachodzenie w ciążę tylko dlatego, żeby to dziecko na świat sprowadzic nie ma sensu. Odpowiedzialny przyszły rodzic musi myśleć co dalej. A niektórzy po prostu nie chcą mieć dzieci, więc lepiej, że ich nie mają.
 
reklama
cyntia kiszony, zdecydowanie :tak:

mikaaa
ale teraz jest też inaczej niż np. za czasów naszych rodziców... wtedy liczył się zawód, który miało się w ręku w okolicach 20-tki, bo na studia szli nieliczni... i wtedy szło się do pierwszej pracy, więc jak się miało 22-23 lata, to było w sam raz na ciążę... a teraz jak kończysz studia, masz 23-24 lata i co dalej? Moja teściowa urodziła 1-wsze dziecko mając 25 lat, ale miała już wtedy 7 lat pracy za sobą... na PŁATNYM wychowawczym zaszła w kolejna ciążę i nikt jej z tego nie robił problemów... ja naprawdę bym się świetnie czuła w roli kury domowej i wychowywała z 4-5 dzieci, gdybyśmy mogli sobie na to pozwolić :baffled:
 
Hej dziewczyny:)

A wiec mam juz corczke 3 letnia, a przed nia miala ciaze obumarla w 10tyg. po straconej ciazy jeszcze bardziej sie nakrecilam...po 6 miesiacach zaczelam staranka mialam owulacje stymulowana lekami i udalo sie za pierwszym razem:)
Teraz jak poukladalismy sobie zycie, slub:) to zapragnelam drugie dziecko a w sumie za 6 miesiecy 30 lat wybije;/ Maz tak niebardzo ale udalo mi sie go namowic:) Maz tez uwaza ze chce czekac itd...ale ja zdaje sobie sprawe ze to niejest ozniej takie proste!

Tez sie martwie ze dlugo bedziemy sie starac...do maja 2014 chcialabym zajsc bo konczy mi sie wychowawczy. A po waszych wpisach pewnie cos mi sie wydaje niebedzie tak latwo... Zcazelam od wizyty u lekarza dal mi leki do stymulacji takiej delikatnej,zobaczymy.
W sumie mozna powiedziec ze od wczoraj zaczelismy starania, aczkowliek za pare dni ma byc @ , wiec mozna powiedziec ze zaczynamy przed biegi hehe, sprawa jest o tyle nie latwa bo maz jezdzi zawodowo;/ wiec kazdy wekeend w domu czasami zdarzy sie w tygodniu.

Oj ale sie rozpisalam, po malu postaram sie wdrozyc w temat z Wami.

Pozdrawiam i zycze samych 2 kreseczek wszystkim:)

p.s widze ze ktos pisze tablice to moze powie mi jaka jest srednia zachodzenia w ciaze w miesiacach ,ile to zajumie srednio?:)
 
hejka laski

yyyyy widziałam Wasze prośby o wpisanie na listę ,ale teraz już mi się wszystko pokręciło i nie wiem która na kiedy przepraszam za moje roztrzepanie , a piszę tak dlatego ,że ja skopiowałam listę bo do mnie @ dziś przyszła ,co mnie cieszy bo poprzedni cykl i tak bezowocny i teraz zaczynam konkretny starankowy , no więc mój cykl trwał 28 dni ,a nie 31 jak poprzedni , więc zakładam ,że kolejny też może potrwać te 28 dni minimum więc zapisuję się na uwaga !!!!! 27 październik i to będzie nasza rocznica ślubu :-) i chyba nici z nienakręcania bo strasznie bym chciała tego dnia w terminie spodziewanej @ zrobić test i najlepiej aby był pozytywny , jednak gdzieś z tyłu głowy mam świadomość ,że to tak pięknie się rzadko składa i pewnie będzie zonk i zawód ,ale pożyjemy zobaczymy ,taki prezent to byłaby bomba :tak:więc wspisuję się na listę przyjść @ na 27 października.


Starających się: 51!!
Zaciążonych potwierdzonych: 27 !!!!

Kwietniówki 2014
7x II

Majówki 2014
Straciatella - termin @ 22.08 II
nana7ma - II
bluecaat - II
perelka86 - II
stazi24 - II
martuskubus II
Nanncy II
applecrumble II
aesthete II
sagaa31 II
matita II
Kingax1
II
KPe007 II
kaskasiunia II
Asku II
mallaika II
zosiasamosia II

Czerwcowki 2014
paulinka88
II
mycha05 II
Abezela II
___
_________________________

Czekamy na potwierdzenie:
hania$ - termin @ 21.09
Agaawa - termin @ 22.09
doska1 - termin @ 23.09
poziomka@ - termin @ 23.09
Malponea - termin @ 25.08
ysmena - termin @ 25.08
Asica86 - termin @ 27.09
starduscik - termin @ 27.09
fox - termin @ 27.09
Ritta - termin @ 28.09
kalisia - termin @ 28.09

__________________________

Wrzesień 2013
waiting4beans - termin @ 29.09
CarpeDiem - termin @ 29.09
aureolcia - termin @ 30.09

Październik 2013
Joaro - termin @ 1.10
benfica - termin @ 2.10
karola1986-21- termin @ 2.10
Cyntia85 - termin @ 4.10
Leemonca - termin @ 4.10
biedroneczka - termin @ 5.10
emkacafe - termin @ 5.10
mamaTomeczka - termin @ 7-9.10
malena100 - termin @ 8.10
Phoebe - termin @ 8.10
Conti - termin @ 8.10
lamorela - termin @ 8.10
kontra - termin @ 8.10
Kinia1 - termin @ 10.10
GosiaDr - termin @ 11.10
tamaguczi- termin @ 11.10

ewka358 - termin @ 13.10
watpliwosci3 - termin @ 14.10
natkusia - termin @ 14.10
Grzankaa - termin @ 15.10
basik - termin @ 15-16.10
Mimimoo - termin @ 16.10
mikaaa - termin @ 16.10
Andzia15 - termin @ 17.10
maja35 - termin @ 17.10
tekla23 - termin @ 18.10
wanda_23 - termin @ 19.10
Kropka10 - termin 20.10
Piaska - termin @ 21.10
susel - termin @ 23.10
agamemnon - termin @ 24.10
mychunia - 24-28.10
malusiolka
Madzia&Lena
dzikuska
Amaliee
agniecha83 - termin @ 26.10
kobietka22 - termin @ 27.10

Poczekalnia
WRACAJCIE DO NAS SZYBKO!!!!!
madziulka291, Dorcia, Lothien, madziakowalik, ann_art, Nuuuśka, Sandra_best, Mar-chew, black_tea, centka80, labell, Dominikak86, brrr85, celta, DorciaM, anuszka, malgonia1, emalia82, tamaguczi, karotka, Arcala
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Julia - kciuki na nowy cykl!!
A a propos Twojego pytania, to Ovufriend ma dzisiaj taką "poradę dnia":
Załóż, że staranie się o dziecko to proces a nie zdarzenie. Spośród wszystkich par aktywnie starających się o dziecko tylko 30% par zachodzi w nią w pierwszym cyklu. Po 3 cyklach w ciąży będzie około 59% wszystkich starających się par, po 6 cyklach 80%, po 12 cyklach 85%, a w przeciągu 4 lat zajdzie w ciążę około 95% wszystkich starających się par. Około 5% par będzie starało się o dziecko dłużej niż 4 lata.
Jak jest pytanie "Czy ta informacja jest przydatna?" zaznaczyłam "Nie" :-D

kobietka - fajnie, że ktoś się cieszy z @ :-D Kciuki za nowy cykl!!
 
Cyntia85 temperature tez sprawdzam od pol roku i zawsze jest podobnie owulacja, skok temperatury i ok 10 dnia po owulacji a 3 dni przed okresem jej spadek..... Nigdy nie myslalam o badaniach bo nie mialam problemow z okresem z jego dlugoscia plamieniami uplawami itd. zawsze wiedzialam kiedy co i jak ...ostatnio jak sie badalam mialam czysta szyjke i zadnych torbieli. Dopiero teraz kiedy czas uplywa a my staramy sie dosyc intensywnie poczulam sie niepewnie ze moze cos jest nie tak :/
 
julia a co dostałaś na tą "delikatną" stymulację? Z tym zachodzeniem i miesiącami to podobno statystyczna zdrowa para stara się do 6 mcy... ale statystyka statystyką a bocian robi kawały i doopa ;-) ale życzę Wam, żeby udało się szybciutko :tak:

kobietka
my mamy 5 rocznicę 4.X, ja mam termin @ na 2.X i miałam się nie nakręcać, że byłby super prezent, ale gdzieś mi to w głowie siedzi... choć i tak już wiem, że będzie @ :no:
 
karola, a może udałoby się jakoś ułożyć tak to badanie na piątek po południu. Z pracy nie musiałabyś się zwalniać i miałabyś weekend na odpoczynek.

nie da rady, na hsg mam się stawić na 8 rano w szpitalu i mam tam zostać do ok 14 czyli nijak nie da rady bo najpóźniej lekcje zaczynam o 9.45 :-( :baffled:
będę musiała jakoś załatwić sobie L4 na ten dzień :baffled:


co do wcześniejszego macierzyństwa to moim zdaniem mogliśmy zacząć się starać tak z rok temu, no max 1,5 roku temu bo wcześniej nie byłam na to gotowa, może i podchodzę do sprawy zbyt odpowiedzialnie ale nie chciałam mieć dziecka i mieszkać kątem u rodziców, w jednym pokoiku i np kończyć studia w tym samym czasie, chciałam mieć wszystko poukładane, osiągnąć pewną stabilizację by dać mojemu, naszemu dziecku wszystko czego będzie potrzebowało, nie chce byście pomyliły to z egoizmem lub chęcią spokojnego, wygodnego życia. uważam po prostu, że decyzja o dziecku to nie może być ot taka chwilowa zachcianka bo powiedzmy sobie prawdę w oczy, posiadanie dziecka to ogromna odpowiedzialność, obowiązki no i wydatki.

a że teraz nie wychodzi, trudno, widocznie tak musiało być... może gdybyśmy zaczęli starania wcześniej to i tak by nic nie zmieniło, może teraz staralibyśmy się drugi rok, kto wie...
 
reklama
tamaguczi - już edytowałam swojego powyższego posta i dopisałam Ciebie , witaj tak a propo bo nie miałyśmy jeszcze przyjemności :)
 
Do góry