reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2013

Dziekuje wam za odp:tak:
jutro sie zwalniam. Znalazlam kilka ofert pracy z mojego regionu i moze sie uda. Po jednym dniu mam dosc a co bedzie dalej?:eek: Jeszcze ten koles jest jakis inny, dziwny czy jak go tam nazwac. Znajde cos napewno, a w ten czas moze wyreguluje sobie cykle...
 
reklama
Misssiss zwalniasz sie? az tak zle bylo?! masakra!

No wlasnie sie zastanawiam czy chce wydac niepewnie tyle pieniedzy.....tym bardziej ze teraz sie lecze pieniadze ide na leki;/
 
Julia
waham sie jeszcze bo chcialabym zajsc w ciaze ale jak mysle o tej pracy tam to az drze cala w srodku. Ja chyba mam nerwice. Jeszcze ten chlopak ktory chrzaka, mlaska i bog wie jak nazwac jeszcze te odglosy ktorewydaje nade mna swoimi ustami. Juz dzisiaj mialam ochote mu powiedziec czy chory nie jest bo normalnie cisnienie mi podnosil:no::eek: Moze to glupie ale tak mnie irytuje ze szok!
 
mississ
Art. 177. KODEKS PRACY

§ 1
Pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy.

§ 2

Przepisu § 1 nie stosuje się do pracownicy w okresie próbnym nie przekraczającym jednego miesiąca. (czyli poniżej jednego miesiąca może rozwiązać)

§ 3

Umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu.
§3 1
Przepisu § 3 nie stosuje się do umowy o pracę na czas określony zawartej w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy.
Mam nadzieję, że pomogłam :)
watpliwosci, ludzik &&&&& za kolejny cykl!!!!! :* :* :* Do mnie też wredota przylazła. Może uda nam się załapać na lipcówki :*
julia Tak jak napisała benfica. Bądź czujna. Ja też byłam jako mała dziewczynka na czymś takim i na zapłaconym portfolio się skończyło... :/
mychunia &&& Żeby wszystko ok było!!
centka Tylko się cieszyć że ma taki "apetyt" na Ciebie ;)
lemonca Ja też jestem na etapie poszukiwania butów jesienno zimowych, ale nie mam się kiedy na takie rzeczywiście konkretne zakupy wybrać... :/
nadzieja &&& za testowanie!!
tekla To jak już apteczny popołudniu wyszedł to raczej nie ma wątpliwości :) Ja bym poleciała na betkę na Twoim miejscu ;)
agamemnon Ja też od 2-3 dni nic nie robię tylko szukam słodkości po domu... :/ Dobrze że jeszcze na zumbę chodzę to trochę spalam ten nadmiar :p
kobietka Współczuję problemów z zębami. Ja mam 3 ósemki z czego dwie mi tak krzywo się umiejscowiły, że jak przyjdzie czas na usunięcie to będzie nie lada kłopot dla chirurga :/
malusiolka Współczuję :/ Ale za którymś razem na pewno się uda :)

A ja się chyba nadwyrężyłam albo przedźwigałam, sama nie wiem, bo tak mnie napiernicza kość za przeproszeniem w du... że jak mnie strzyka to się zginam w pół z bólu... Jakaś masakra po prostu... :/ Nawet nie wiem co to za kość, czy to miednica czy co... :/
No i oczywiście jak to każda z nas na początku cyklu do czekać się nie mogę płodnych dni :p
Miłego wieczorka i owocnej nocki... Ja idę się położyć bo ta kość nie daje żyć... :/

 
Hejka

Malusiolka przykro mi.. ale do 3 razy sztuka i ja wierzę w Ciebie :* ja zdawałam 4 lata temu i też oszołomy byli.. ja robiłam skargę na egzaminatora bo był chamski i specjalnie mnie uwalił (na placu) i dostał upomnienia a koleżanka miała jakiegoś starego dziada i zaproponował jej zdany egzamin za seks :confused2: masakra..

Tekla jeszcze raz gratuluję :* w którym dniu po owulacji wyszedł Ci test?

Misis przykro mi, że w pracy nie tak.. a bezsensu żebyś się męczyła.. :confused2: na okresie próbnym jak zajdziesz w ciąże to nie chroni Cię prawo i mogą Ci nie przedłużyć umowy.. U mnie dopiero jak dostałam pewność, że mi przedłużą to zaczęliśmy się starać :tak: (dowiadywałam się na ten temat w ZUSie)

Centka no ładnie mąż bierze Cię w obroty :-D;-)

Mika gdzie Twój wykres? Dostałaś wredną @?

Jutro mam spotkanie na 8 w pracy a potem pracuję do 19 :baffled: ależ mi się chce :confused2:
Polacy grają ale jakoś nie chce mi się patrzeć jak wtopią :-D idę do łóżka oglądać film..

Buziaki :*
 
Mikaaa
dziekuje Ci bardzo!!! :tak:
Nie wiem co mam robic :( dobija mnie fakt jak wczoraj mowila ze czasem jak nie ma na wyplaty to wyplaca w dwoch ratach wyplate, :no::eek: To mnie zniecheca i ten koles i to wszystko tam. Ale chce byc w ciazy i chce pracowac z normalnymi ludzki- albo to ja jestem nienormalna

Natkusia
dzieki, ehh jak bym chciala to od listopada moge do Orange isc ale dojazdy mnie zjedza troche nie wiem co robic juz :(
 
Missiiss Kochana, skoro masz pracę, w której ciśnienie Tobie podnoszą, a masz zamiar zajść niebawem w ciąży, to powinnaś ją zmienić. Wiem, łatwo mi pisać, bo sama siedzę w domu, ale ta praca źle wpływa na Ciebie. A jak już jesteś w ciąży i ciśnienie non stop masz podniesione? To jest źle. Pamiętam jak ja w jednej i drugiej ciąży miałam problemy z ciśnieniem i lekarz kazał mi się oszczędzać, bo to źle wpływało na dzieciaczka. Żadna z nas nie chciałaby przez jakiegoś kretyna stracić dziecka. Trzymam kciuki, aby się udało Tobie zmienić pracę i nie patrzeć na tego idiotę :*

benfica, taka prawda.. "Idiota jesteś i idiotą zostaniesz". A ci co myślą, że da si kogoś zmienić, to sami są idiotami ;) Jak to się mówi "Głupich się nie sieje, samo się rodzą" - nie zmienimy tego.

mikaaa, tak jest kodeks pracy, ale Missiiss pytała się, o okres próbny. Okres próbny kończy się i nie ważne czy w ciąży, czy nie może nie przedłużyć umowy. Takie są realia w naszej Polsce.

natkusia, chamów nie brakuje ;/ Współczuje :* Koleżanka z kursu 3 razy nie zdała praktycznego, a koleżanki jej które zgodziły się na seks z egzaminatorem zdawały i po 9 miesiącach rodziły ;/
 
Ostatnia edycja:
Centka co do śledzenia, to w tym akurat Polska wiedzie prym. Nie wiem, czy wiedziałyście, ale każde dziecko od przedszkola ma założone własne akta. W których są bardzo dokładne dane na temat każdego dziecka, coś ala akta jakie w prlu zakładano dorosłym. Do tego nowe liczniki prądu są zaprojektowane tak żeby zbierać dane w którym z pokojów siedzimy najdłużej, jakie mamy prawdopodobne sprzęty. UE co roku największy zarzut jaki ma do Polski to właśnie o ilość inwigilujących zabiegów. Lecę jakiejś herbaty zrobić i dalej ganiać psa, który biega z testem ciążowym w pysku i wygląda jakby miał w nim papierosa:-D
 
reklama
mikaaa na betkę w czwartek się wybieram, akurat jadę sama do pracy więc będę mogła się chwile spóźnić (pracuje od 8:00, a labu u mnie czynne od 7:30, a do pracy mam godzinę dojazdu) na co dzień jeżdżę z koleżanką i nie chcę żeby miała nieprzyjemności w pracy z powodu spóźnienia, ale w poniedziałki i w czwartki rano nie jeździ ze mną więc muszę wytrzymać do czwartku :)

natkusia, hmmm pamiętasz jak w niedziele pisałam Ci, że coś mega bladego mi się pokazało na teście i że to chyba jakieś odbarwienie? to był 8dpo. Wczoraj rano mi nic nie wyszło, ale wstawałam po północy na siku i wypiłam sporo wody... :sorry: No i dziś rano kolejne bledziochy - 10dpo. Jeden rano, drugi po południu
 
Ostatnia edycja:
Do góry