reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2013

Malusiolka u mnie tez kiepsko nie wiem ile uda mi sie i czy wogole zdarze ale ja mieszkam nad samym morzem jest strasznie....drzewa polamane wieje tak ze przewraca z nog .Wszedzie porozstawiana straz pozarna i czuwaja co bedzie dalej....W nocy myslalam ze okna powyrywa w domu praktycznie wcale nie spalam a do tego przyszla burza...w zime:szok:....Mam nadzieje ze szybko sie skonczy ta pogoda
 
Ostatnia edycja:
reklama
auerolcia tez sie nie znam na testosteronie, ale jak mowisz ze nie masz owlosienia i innych typowych objawow to moze powtorz badanie dla pewnosci? a poza tym z tego co wiem to praktycznie wszystkie hormony mozna jakos podreperować!
z tego co czytałam to da się obniżyć tabletkami anty a mi teraz nie o to chodzi. Lekarka nawet nie wspomniała o obniżaniu poza końską dawką witaminy E, tylko od razu wspomniała o stymulacji

Dokładnie te same hormony ja chcę zbadać plus estradiol. A w których dniach cyklu badałaś? I czemu testosteron wolny? Czym się różni od całkowitego? Jest bardziej precyzyjny?
W przypadku niemożliwości zajścia w ciążę polecają, by zbadać LH i FSH (w określonych dniach cyklu).

Za wysoki testosteron może skracać fazę lutealną (i dlatego chcę go zbadać, bo wychodzi, że moja ma ok. 11 dni). Częściej za wysoki jest u osób z nadwagą. Ty masz normalną wagę? Ja to nawet czasem za mało ważę, ale i tak zbadam. Da się go zbić, więc spokojnie.
progesteron robiłam w 21 dc a resztę w 3 dc. No właśnie zbadałam i LH i FSH i mam w normie. Nie wiem czym się różni wolny testosteron od całkowitego, kazała mi taki zrobić to zrobiłam. Nawet nie wiedziałam że jest podział na wolny i całkowity :eek:
No właśnie mam sporą nadwagę :-(
A jak da się go zbić bo mi gin nic nie gadała tylko kazała łykać dużą dawkę witaminy E???
 
No właśnie mam sporą nadwagę :-(
A jak da się go zbić bo mi gin nic nie gadała tylko kazała łykać dużą dawkę witaminy E???
Powinno się schudnąć właśnie i zwiększyć aktywność fizyczną - samo to powinno pomóc. Zapisuj się fitness, a co :-)

Jeśli znasz angielski, to wklejam cytat ze strony, na którą trafiłam jakiś czas temu szukając informacji o innych hormonach (mam mastopatię i chciałam wywęszyć coś o estrogenach i ich wpływie na poronienie). Generalnie piszą, że 6 tygodni ćwiczeń fizycznych (6 dni w tygodniu) i strata wagi wpływają na spadek testosteronu i to nawet bardzo (dają link do podsumowania tych badań). Ogólnie z tego, co wyczytałam, to z tym testosteronem to jest takie kółko zamknięte - za wysoki testosteron powoduje tycie, a nadwaga utrzymuje jego wysoki poziom.
[h=2]How to Lower Testosterone Levels[/h][h=4]6 weeks of exercise lowered free testosterone by 25%[/h]Free testosterone showed a decreasing trend of 19-25% with 6 weeks of training on 6 days a week in recreational atheletes. Cortisol release was reduced, follicle-stimulating hormone (FSH)-synthesis-secretion capacity was increased after training, and the luteinizing hormone (LH)-synthesis-secretion capacity reduced.
Influence of 6-week, 6 days per week, training on pituitary function in recreational athletes.

[h=4]Losing body fat lowers free testosterone by 4.3%; exercise induced weight loss lowers it 10.4%[/h]Concentrations of testosterone and free testosterone among exercisers who lost between 0.5% and 2% body fat declined by 4.7% and 10.4%. In controls who lost this amount of body fat, concentrations of testosterone and free testosterone declined by only 2.8% and 4.3%.
Effect of Exercise on Serum Androgens in Postmenopausal Women: A 12-Month Randomized Clinical Trial
 
Witam sie wypoczeta :) wczoraj tak zmęczona po całym tyg położyłam sie po 20 oj dawno tak nie pospalam. Dziś jedziemy do galerii oblukac prezenty gwiazdkowe.

Aureolcia - ta waga to po ciąży została? Wiem że łatwo pisać ale skoro można to cholerstwo zbić ćwiczeniami to chyba nie bedziesz miała wyboru. Zawsze to lepsze niż ingerencja w organizm.

Milka- odezwij się jak tescik! II poszukiwane od zaraz!

Wanda- co u ciebie?

Mississ - widzę że praca w pełni pochłania :-D fajnie ci się pracuje?
 
Ostatnia edycja:
witam w sobotnie południe....
jestem w pracy i ogladam bajke iniemamocni... heh
mam ochote na cos do zjedzonka ale nie wiem na co....


co do tego sluzu to tylko jeden dzien byl... test owu negatywny wczoraj i spadek tem. dzis... czekam na rozwoj sytuacji:):)
 
Witajcie dziewczyny :-)
Iwo melduję, że wczoraj (bo nie mogłam wytrzymać) II kreski (jedna jaśniejsza) i dzisiaj II kreski (kolorystycznie prawie równe, wynik po 2 minutkach). Nie chcę zapeszać, ale chyba się udało, w przyszłym tygodniu idę do lekarza, wprawdzie na usg za wcześnie ale raczej mi chyba powie czy dzidzia będzie czy nie.
 
Milka - superancko!!!!!! na pewno to świąteczna fasolinka:tak::tak: powiedz kiedy można bedzie gratulowac.
Ten cykl mieliście na spontana czy testy owu/ temp? Pytam bo chyba to 6 cs?
 
Milka - WIELKIE GRATULACJE!! Ino na wizytę tak naprawdę jeszcze za wcześnie, bez USG (nawet na USG może być problem ze znalezieniem komóreczki) lekarz obiektywnie Ci nie potwierdzi ciąży :) Mnie lekarka kazała (jeśli nie byłoby niepokojących objawów) przyjść po 4 tyg. od zatrzymania okresu. Poczekaj tak ze 2 tygodnie chociaż, by lekarz mógł ocenić czy komóreczka ładnie się zagnieździła (i w dobrym miejscu). Tak naprawdę w pierwszych dniach po zatrzymaniu miesiączki może trwać jeszcze impantacja, która jest procesem. Albo choćby z tydzień :-p 3 dni po terminie @ to ciut wcześnie i patrząc po doświadczeniach dziewczyn, które leciały zaraz po terminie @, to prawdopodobnie wyjdziesz niepocieszona ;-)Trzymam mocno kciuki i życzę nudnych 8 miesięcy!!

Malusiolka - o, kremowy śluz, to chyba dobry objaw :-D Może, tak jak ktoś pisał, owulacja Ci się przesunęła. Póki nie ma @ jest nadzieja! Kciukasy ciągle zaciskam! :-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
Iwo ten cykl był z testami owu i z temp też chociaż z tą temp u mnie to jest różnie, teraz od kilku dni mam non stop 36,8 - 37,00 mam nadzieję, że tym razem naprawdę się udało...
Malusiolka po wizycie na pewno dam znać.
Cyntia85 może i masz rację z tą wizytą,w sumie w pierwszej ciąży byłam u lekarza dopiero w 7 tyg, więc pewnie jako pierwsze zrobię badanie hcg, tylko powiedzcie mi czy takie badanie robi się raz czy trzeba powtarzać za kilka dni żeby sprawdzić czy hcg wzrasta?
 
Do góry